منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سقوط بیت کوین به 17100 دلار همزمان با انحلال موقعیت معاملاتی یک میلیارد دلاری است

سقوط بیت کوین به 17100 دلار همزمان با انحلال موقعیت معاملاتی یک میلیارد دلاری است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سقوط بیت کوین به 17100 دلار همزمان با انحلال موقعیت معاملاتی یک میلیارد دلاری است

دیروز پس از انتشار خبر بحران در صرافی FTX، ارزش بازار ارزهای دیجیتال به زیر 900 میلیارد دلار رسید. در نتیجه این اتفاق که باعث شد قیمت بیت کوین در مدت زمان کوتاهی به پایین ترین سطح خود در 2 سال اخیر برسد، نزدیک به یک میلیارد دلار موقعیت معاملاتی نیز نقد شد.

به گزارش کوین تلگراف، اگرچه به نظر می رسد خرید FTX توسط بایننس کمی اوضاع را آرام کرده است، اما تحلیلگران هنوز به پایان آشفتگی فعلی خوشبین نیستند.

داده ها نشان می دهد که بحران (نقدینگی) در صرافی FTX باعث کاهش قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال شده است.

سقوط بیت کوین به 17100 دلار همزمان با انحلال موقعیت معاملاتی یک میلیارد دلاری است
نمودار قیمت ساعتی بیت کوین.

پس از باز شدن وال استریت، ترس به بازار بازگشت، اگرچه قیمت بیت کوین با خبر خرید FTX توسط بایننس به بیش از 20000 دلار بازگشت.

همچنین بخوانید: مزیت خرید صرافی FTX برای بایننس چیست؟

قیمت بازار جفت ارز بیت کوین/دلار که در کمتر از 2 ساعت 2000 دلار کاهش یافت، شاهد افت ناگهانی بود و آستانه قیمتی 17120 دلاری را در صرافی بیت استمپ ثبت کرد.

نوامبر 2020 آخرین باری بود که بیت کوین در این محدوده قیمت معامله شد. این بدان معناست که بیت کوین به کمتر از 17600 دلار قبلی خود که در ژوئن امسال ثبت کرده بود، سقوط کرده است.

نمودار قیمت هفتگی بیت کوین/دلار در صرافی بیت استمپ
نمودار هفتگی بیت کوین/دلار در صرافی بیت استمپ.

داده‌های کتاب سفارش بایننس نشان می‌دهد که یک روند نزولی ناگهانی باعث شده است که قیمت پشتیبانی کلیدی 18000 دلاری را از دست بدهد.

با پایان یافتن کندل روزانه در 8 نوامبر (17 نوامبر)، بیشتر حجم معاملات بیت کوین در محدوده 18400 دلار بود. در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در محدوده 17700 دلار با کاهش 10 درصدی در نوسان است. 24 ساعت گذشته

سقوط بیت کوین به 17100 دلار همزمان با انحلال موقعیت معاملاتی یک میلیارد دلاری است
نمودار کتاب سفارش بیت کوین/تتر در صرافی بایننس.

در عین حال، داده های پلت فرم نظارت زنجیره ای CoinGlass اشتباه بزرگ معامله گران طولانی مدت را نشان می دهد که در زمان نامناسبی در بازار گیر افتاده اند.

در 8 نوامبر، در حالی که 214 میلیون دلار موقعیت خرید بیت کوین نقد شد، ارزش موقعیت های خرید نقدی در سایر ارزهای دیجیتال 670 میلیون دلار بود.

اگر ارزش موقعیت های معاملاتی کوتاه را در نظر بگیریم، ارزش کل دارایی های نقد شده بیش از 915 میلیون دلار خواهد بود.

نمودار ارزش کل موقعیت های معاملاتی منحل شده
نمودار روزانه ارزش کل موقعیت های معاملاتی منحل شده.

هفته های مهم پیش رو

کارشناسان برجسته ارزهای دیجیتال همچنان در تحلیل وضعیت فعلی محتاط هستند تا پایان روند خشونت آمیز قیمت ها را اعلام کنند.

TechDev، یک تحلیلگر معمولاً صعودی، در توییتی نوشت:

هنوز خیلی زود است که بدانیم این موضوع چگونه به پایان خواهد رسید. اما این واقعیت که ما شاهد یک بحران نقدینگی دیگر ناشی از مبادلات در این مقطع از ساختار هستیم [اقتصاد] ما بزرگ هستیم، واقعاً یک رویداد قابل توجه است. هفته های مهم پیش رو

در حالی که برخی از تحلیلگران به دنبال بارقه‌های امیدی هستند که خارج از فضای ارز دیجیتال نشات می‌گیرد، برخی دیگر اذعان می‌کنند که خود درگیر این نوسانات هستند.

تضعیف دلار آمریکا در طول انتخابات میان دوره ای، نشانه امیدوارکننده ای از رشد دارایی های ریسک برای تحلیلگر معروف IncomeSharks بود.

امروز او در مورد شاخص دلار آمریکا نوشت:

اینطور به نظر می رسد که [شاخص دلار] آماده سقوط به زیر خط حمایت خود است.

IncomeSharks همچنین بیان کرد:

[وضعیت] بازار سهام خوب به نظر می رسد. رویداد شدید سیاه و ناخوشایند (اشاره به نگرانی‌ها در مورد سقوط FTX) حرکت قیمت ارزهای دیجیتال را مختل کرده است، اما زمانی که این احساسات بد فروکش کرد، شاهد افزایش جزئی در قیمت بیت‌کوین و اتریوم خواهیم بود. یک بار دیگر [تأکید می‌کنم] موضوع مربوط به خود دارایی ها نیست.

نمودار ساعتی شاخص دلار آمریکا
نمودار ساعتی شاخص دلار آمریکا.

پیش از این به دلیل انتشار نرخ تورم ماه اکتبر (اکتبر) ایالات متحده، قرار بود 10 نوامبر (19 نوامبر) روز پر نوسان هفته باشد.