منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرویس نام اتریوم (ENS) در سال 2022 رکورد زده است

سرویس نام اتریوم (ENS) در سال 2022 رکورد زده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرویس نام اتریوم (ENS) در سال 2022 رکورد زده است

رکورد 2.2 میلیون سرویس نام اتریوم (ENS).

سرویس نام اتریوم (ENS) با وجود آشفتگی ویرانگر در بازار ارزهای دیجیتال، بیش از 2.2 میلیون دامنه را در سال 2022 ثبت کرده است. که معادل 80 درصد از کل دامنه های ایجاد شده از زمان شروع این سرویس است. داده های Dune Analytics نشان می دهد که سرویس نام دامنه توزیع شده مبتنی بر اتریوم بیش از 2.82 میلیون دامنه را تا 2 ژانویه ثبت کرده است.

دامنه ENS با توکن های اتریوم خریداری شد. از آنجایی که قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یافت، هزینه کارمزد تراکنش های شبکه نیز به شدت کاهش یافت که در مراحل خاصی در طول سال منجر به افزایش تعداد ثبت دامنه اتریوم به عنوان کاربران جدید شد.

روندهای ENS در سال 2022

آمارهای سرویس نام اتریوم در پنج ماه اول سال روند صعودی ثابتی داشته است. اولین رکورد قابل توجه برای ثبت دامنه اتریوم در ماه می ثبت شد. با این حال، فروپاشی شبکه لونا و ترس از سرایت متعاقب آن بازار را فرا گرفت که همزمان با کاهش استفاده از سرویس نام اتریوم بود. اما به زودی استفاده از این سرویس رشد کرد و رکورد قبلی را در جولای 2022 شکست. مدت کوتاهی پس از آن، در ماه سپتامبر به اوج ماهانه 437365 دامنه جدید رسید. این احتمال وجود دارد که ادغام اتریوم نقش مهمی در افزایش فعالیت این شبکه داشته باشد.

از سوی دیگر، فعالیت ENS سال را در پایین ترین سطح خود به پایان رساند و دسامبر بدترین ماه از نظر فعالیت برای این سرویس بود. و تنها حدود 52000 دامنه جدید ایجاد شد. این در حالی است که تعداد ثبت نام های ماهانه نسبت به اوج دو ماه قبل 88 درصد کاهش یافته است. یکی از پیشرفت‌های عمده از طریق استفاده Coinservice از ENS به دست آمد تا کاربران بتوانند نام‌های کاربری “name.cb.id” را با استفاده از پسوند مرورگر Coinbase Wallet ایجاد کنند. ایده این بود که به هر کسی اجازه داده شود یک هویت وب 3 رایگان ایجاد کند.

شکایت علیه GoDaddy

یک پیروزی دیگر در قالب بازپس گیری کنترل نام دامنه eth.link بود. ENS در سپتامبر گذشته در دادگاه منطقه ای آریزونا در شکایت خود علیه ارائه دهنده دامنه GoDaddy برنده شد. True Names، شرکت سازنده ENS، از GoDaddy به دلیل انتقال دامنه eth.link به ثبت کننده نام دامنه Dynadot قبل از تاریخ انقضا و حراج دامنه شکایت کرده است. طبق این شکایت، سرویس نام اتریوم GoDaddy را به نقض قرارداد متهم کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.