منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رشد عرضه خارج از بورس بیت کوین؛ آیا سرمایه گذاران بلندمدت آماده هستند؟

رشد عرضه خارج از بورس بیت کوین؛ آیا سرمایه گذاران بلندمدت آماده هستند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رشد عرضه خارج از بورس بیت کوین؛ آیا سرمایه گذاران بلندمدت آماده هستند؟

انتقال بیت کوین توسط سرمایه گذاران بزرگ از صرافی ها به کیف پول های سرد راهی برای کاهش نقدینگی در بازار است. در چنین شرایطی افزایش تقاضا در بازار ممکن است منجر به بحران عرضه و افزایش احتمالی قیمت ها شود.

با توجه به Cryptoslate، داده‌های پلتفرم تحلیلی Glassnode نشان می‌دهد که عرضه بدون نقد تقریباً ۷۸ درصد از کل عرضه در گردش بیت‌کوین را تشکیل می‌دهد. به عبارت دیگر، کمتر از ۲۲ درصد از کل بیت کوین های استخراج شده در بازار در گردش است.

این شاخص نشان می دهد که سرمایه گذاران برای جلوگیری از فروش دارایی های خود، ارزهای رمزنگاری شده خود را از صرافی ها خارج می کنند و آنها را در کیف پول های غیرحافظتی (غیر نگهبانی) ذخیره می کنند.

CryptoSlate در گزارش خود به بررسی شاخص های عرضه بیت کوین می پردازد تا چشم انداز بلندمدت ارز دیجیتال را پس از هفته ها آشفتگی بازار و شرایط نامشخص اقتصاد کلان ارزیابی کند.

کمبود موجودی یک شاخص کلیدی است. زیرا نشان می دهد که معامله گران و سرمایه گذاران کوچک تنها می توانند یک چهارم کل عرضه بیت کوین را در اختیار داشته باشند و با فروش آن، بازار را تحت فشار نزولی قرار می دهند.

از سوی دیگر، این بدان معناست که خریداران بزرگ قصد دارند بیت کوین های بیشتری را از نهنگ ها، سازمان ها و معامله گران قدرتمند به دست آورند.

نمودار زیر حرکت بیت کوین به سمت عرضه بدون نقد را از سال 2010 نشان می دهد. عرضه بدون نقد بیت کوین تقریباً سه چهارم کل عرضه در گردش را تشکیل می دهد.

یک پیشنهاد بدون نقد را به عنوان موقعیتی در نظر بگیرید که در آن بیت کوین به کیف پولی بدون سابقه خرج کردن منتقل می شود. در حالی که عرضه نقدی وضعیتی است که در آن بیت کوین به کیف پول هایی که دارای سابقه هزینه هستند، مانند انتقال به صرافی ها، منتقل می شود.

رشد عرضه خارج از بورس بیت کوین؛  آیا سرمایه گذاران بلندمدت آماده هستند؟
نمودار موجودی موجودی بیت کوین

این داده‌ها سریع‌ترین نرخ تغییر بیت‌کوین را برای سرمایه‌گذاران بلندمدت، که به عنوان تغییر عرضه غیرنقدی نیز شناخته می‌شود، در 5 سال گذشته ثبت می‌کند. در نتیجه، این سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین خود را خرج نمی کنند و در مرحله انباشت هستند.

رشد عرضه خارج از بورس بیت کوین؛  آیا سرمایه گذاران بلندمدت آماده هستند؟
نمودار تغییرات عرضه بدون نقد بیت کوین

از کل بیت کوین های استخراج شده، 15 میلیون توکن در حال حاضر غیرقابل معامله هستند و تنها 4.3 میلیون بیت کوین به طور مداوم در گردش هستند و به عنوان مایع و بسیار مایع طبقه بندی می شوند. تعداد زیادی از این سکه ها توسط سرمایه گذاران یا معامله گران کوتاه مدت نگهداری می شود. بنابراین شوک عرضه زمانی که قیمت بیت کوین 53000 دلار بود به این معنی است که سکه ها از سرمایه گذاران کوتاه مدت به سرمایه گذاران بلندمدت منتقل شده اند.

در واقع، نرخ رشد عرضه پول بیت کوین در ماه های اخیر کاهش یافته است. وضعیتی که می تواند به چشم انداز بلندمدت صعودی و نگرانی های فزاینده در مورد امنیت وجوه در صرافی ها و کیف پول های آنلاین نسبت داده شود.

رشد عرضه خارج از بورس بیت کوین؛  آیا سرمایه گذاران بلندمدت آماده هستند؟
نمودار عرضه نقدی و بیت کوین بیکار

نمودار بالا عرضه بیت کوین های بسیار مایع و مایع را نشان می دهد که نشان می دهد عرضه هر کدام به ترتیب 3 میلیون و 1.3 میلیون است. واضح است که در میان آشفتگی بازار، هم عرضه مایعات و هم عرضه با نقدینگی بالا در حال کاهش هستند.