منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • راهنمای انتخاب بهترین بازه زمانی برای نوسانات ارز دیجیتال

راهنمای انتخاب بهترین بازه زمانی برای نوسانات ارز دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای انتخاب بهترین بازه زمانی برای نوسانات ارز دیجیتال

بهترین زمان برای نوسان همیشه یکی از سوالات متداول کاربران در بازار ارزهای دیجیتال است. Swing Trading یا Swing Trading یکی از استراتژی های معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال به حساب می آید که مبتنی بر سود بردن از نوسانات ارز در یک بازه زمانی مشخص است. این استراتژی توجه بسیاری از معامله گران را در بازار پر نوسان ارز دیجیتال به خود جلب کرده است. در این مقاله به طور جامع به مفهوم نوسان می پردازیم و با اشاره به مفهوم تایم فریم به ارائه بهترین تایم فریم برای نوسان ارز دیجیتال می پردازیم.

منظور از بازه زمانی چیست؟

تایم فریم یکی از مهمترین مفاهیم در تحلیل نوسانات قیمت ارز دیجیتال است. هر کاربر بازار ارز دیجیتال که قصد دارد از تغییرات قیمت یک ارز دیجیتال سود ببرد، باید یک چارچوب زمانی برای این کار تعیین کند و نوسانات قیمت ارز مورد نظر را در همان بازه زمانی بررسی کند. تایم فریم ها از یک ساعت یا چند ساعت شروع می شوند و به تایم فریم های چند ماهه می رسند. هر کاربر باید با توجه به استراتژی که انتخاب کرده یکی از تایم فریم ها را انتخاب کند.

بازه های زمانی مختلف

به خاطر داشته باشید که هر استراتژی کوتاه‌مدت، میان‌مدت یا بلندمدت به چارچوب زمانی خاص خود نیاز دارد. با انتخاب هر بازه زمانی، نمودارهای کندل ارز دیجیتال نیز بر همین اساس تغییر خواهند کرد. به عنوان مثال، در نمودار کندل استیک یک ارز دیجیتال با بازه زمانی روزانه، هر میله یا کندل نشان دهنده قیمت یک روز آن ارز دیجیتال است. بنابراین، با کمک نمودار نوسانات قیمت یک ارز معین در بازه زمانی روزانه، می توان مشخص کرد که قیمت ارز دیجیتال مورد نظر به صورت روزانه چه تغییراتی داشته است. با این کار می توان روند نوسان قیمت را تحلیل کرد و به نقاط خرید و فروش رسید.

انواع چارچوب های زمانی در رابطه با نوع استراتژی

بازه های زمانی با توجه به نوع استراتژی که می توانیم انتخاب کنیم به سه نوع کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت طبقه بندی می شوند.

بازه زمانی کوتاه مدت

بازه‌های زمانی کوتاه‌تر در میان معامله‌گران محبوبیت بیشتری دارد. این تایم فریم ها به عنوان بهترین بازه های زمانی نوسان در تحلیل روزانه انتخاب می شوند. اگر بخواهیم روند قیمت را در کوتاه مدت بررسی کنیم، باید بازه زمانی کوتاهی را انتخاب کنیم. در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت، شمع‌ها و نقطه‌ها داده‌های کوتاه‌مدت (مثلاً روزانه) را نشان می‌دهند.

بازه زمانی میان مدت

تایم فریم های میانی جزو قابل اطمینان ترین تایم فریم های نوسان هستند و توسط بسیاری از معامله گران حرفه ای به عنوان بهترین تایم فریم نوسان انتخاب شده اند. در بازه های زمانی میان مدت، دوره های یک ماهه، دو ماهه یا سه ماهه انتخاب می شوند. این بازه های زمانی عموماً برای رسیدگی به نوسانات میان مدت قیمت ها استفاده می شود.

چارچوب زمانی بلند مدت

بازه زمانی طولانی تر در نوسانات کمتر مفید است. بازه زمانی بلندمدت معمولاً یک یا دو سال است و افرادی که از آن استفاده می کنند دید نسبتاً بلندمدتی به بازار دارند.

آشنایی با مفهوم “لرزیدن”

معرفی جیتر

معاملات نوسانی یا نوسانیتجارت نوسانی) این یکی از استراتژی های معاملاتی است که در بین کاربران ارزهای دیجیتال بسیار محبوب شده است. در این روش، معامله‌گران بر روی بازه‌های زمانی خاص و محدود تمرکز می‌کنند تا تغییرات قیمت ارز دیجیتال را بررسی کنند. هدف از این کار کسب سود از نوسانات یک ارز معین در مدت زمان نسبتاً کوتاه است.

دوره های نوسان معمولاً از روزانه به هفتگی انتخاب می شوند و معامله گر نوسان با در نظر گرفتن تغییرات قیمت در این بازه زمانی به کمک ابزارهای مختلف به سود قابل توجهی می رسد. در واقع، در یک معامله گر سوئینگ، یک معامله گر ابتدا با استفاده از تحلیل تکنیکال و بنیادی، روند قیمت یک ارز دیجیتال را برای یک دوره زمانی معین پیش بینی می کند و سپس منتظر می ماند تا ارز دیجیتال مورد نظر را در نقاط خرید و فروش حاصل معامله کند. اسیلاتورها نیز برای سود بردن از این روش توسط ابزارهای مختلفی مانند اندیکاتورها و الگوهای کندل استیک استفاده می شوند.

از جمله تایم فریم هایی که بیشتر مورد استفاده سویینگ تریدرها قرار می گیرد، تایم فریم های متوسط ​​تا بلند است. این به این دلیل است که نتایج روندهای قوی و قابل اعتماد معمولاً در بلندمدت تعیین می شود. به همین دلیل، استفاده از تایم فریم های روزانه در استراتژی معاملاتی نوسانی اهمیت کمتری دارد. البته می توان از بازه های زمانی یک ساعته، چهار ساعته، دوازده ساعته و حتی روزانه با توجه به استراتژی خاص انتخاب شده استفاده کرد. بنابراین، بهترین بازه زمانی برای نوسانات ارز دیجیتال برای هر استراتژی متفاوت است.

مفهوم سوسو زدن

فواید تاب خوردن

معاملات نوسانات دارای مزایای زیادی است که در این قسمت به آنها خواهیم پرداخت. یکی از مزایای نوسانات این است که در مدت زمان کوتاه تری سود کسب می کنید. انتخاب تایم فریم روزانه به عنوان بهترین تایم فریم نوسانی می تواند در زمان کمتری به شما نتیجه دهد. این بدان معناست که شما می توانید پتانسیل سود کوتاه مدت خود را با یک نوسان افزایش دهید. البته این امر با استفاده مناسب از تحلیل تکنیکال امکان پذیر است.

یکی دیگر از مزایای معاملات نوسانی، اطمینان به بازار است. هر زمان که از ابزارهای دقیق و شاخص های مختلف برای تجزیه و تحلیل روند استفاده می کنید، سیگنال های خرید و فروش دقیق تری دریافت خواهید کرد. این بدان معنی است که هر نوسان می تواند مسیر سود را شخصی سازی کند.

معایب تاب

در کنار مزایای فراوان این نوع معاملات، معایبی مانند ریسک پذیری و ضرر یک شبه نیز وجود دارد. انتخاب بهترین تایم فریم نوسان، اگر با تحلیل تکنیکال دقیق همراه نباشد، می تواند سرمایه یک معامله گر را یک شبه منفجر کند. همچنین، بازار به دلایل اساسی می تواند ناگهان معکوس شود. در این صورت کسانی که سرمایه گذاری زیادی کرده اند ضررهای هنگفتی خواهند دید.

یکی دیگر از معایب معاملات نوسانی، حفظ موقعیت های سودآور بلند مدت است. معمولاً در درازمدت برای برخی از ارزهای رمزنگاری شده، پتانسیل سودهای کلانی وجود دارد که نوسانگران از دست می‌دهند. مشکل دیگر در معاملات نوسانات، هزینه کمیسیون بالا و تجربه نوسانات مداوم است. این پارامتر ممکن است برای بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال چندان خوشایند نباشد.

انواع روش های نوسان

پس از انتخاب بهترین تایم فریم برای سوئینگ، اکنون باید روش صحیح سوئینگ را انتخاب کنید. در زیر برخی از این روش ها آورده شده است:

    سود در بازار کریپتو

پیاده روی چیست و چه تفاوتی با سوئینگ تریدینگ دارد؟

تا اینجا ما در مورد مفهوم معاملات نوسانی یاد گرفتیم. در این بخش به تفاوت بین معاملات نوسانی و HODL خواهیم پرداخت. هودل یکی از روش‌های معامله در بازار ارز دیجیتال است که در آن ارزهای دیجیتال خریداری می‌شوند و سپس برای مدت طولانی، از یک ماه تا یک سال یا بیشتر، در کیف پول‌ها ذخیره می‌شوند. در هودل، معامله گر به نوسانات کوتاه مدت، اخبار بنیادی منفی یا مثبت و احساسات بازار توجهی نمی کند. هدف این روش کسب سود در بلندمدت است.

اما معاملات نوسانی نوسانات را در دوره های زمانی نسبتاً کوتاه (روزانه تا چند هفته) در نظر می گیرد. اسیلاتورها با انتخاب بهترین بازه زمانی برای نوسان و تجزیه و تحلیل روند قیمت در آن بازه زمانی، سعی می کنند سیگنال های خرید و فروش را دریافت کنند.

چه تایم فریم هایی برای نوسانات قابل اعتماد هستند؟

یکی از متداول ترین تایم فریم ها در نوسان، تایم فریم «روزانه» است. این تایم فریم توسط بسیاری از نوسان سازها به عنوان بهترین تایم فریم نوسانی انتخاب شده است. با این بازه زمانی می توان نوسانات قیمت را در مدت زمان کوتاهی بررسی کرد. به همین دلیل، گرفتن سود نیز سریعتر از بازه های زمانی طولانی تر اتفاق می افتد.

سایر بازه های زمانی نوسانگر که اسیلاتورها معمولاً برای تحلیل تکنیکال خود استفاده می کنند عبارتند از:

تایم فریم های رایجی که تایم فریم های قابل اعتماد در نظر گرفته می شوند معمولا یک ساعت، چهار ساعت و روزانه هستند. البته این مقادیر بسته به نوع استراتژی و قدرت یا ضعف روند قیمت می تواند تغییر کند. به عنوان مثال، فریم‌های زمانی میان‌مدت یک ماهه، چارچوب زمانی قابل‌اعتمادتری برای روندهای قوی قیمت هستند.

بهترین بازه زمانی برای سوئینگ چیست؟

بهترین بازه زمانی برای نوسان برای هر معامله گر متفاوت است. بنابراین، نمی توان یک بازه زمانی برای همه معامله گران ارائه کرد. هر معامله گر نوسانی باید تصمیم بگیرد که از کدام بازه زمانی استفاده کند.

سود در بازارهای مالی

به عنوان مثال، در عرض یک ساعت، در عرض چند ساعت به نتایج تاب خود خواهید رسید. در این بازه زمانی خطراتی وجود دارد. اما به جای تایم فریم یک ساعته، اگر از تایم فریم های پانزده دقیقه ای استفاده کنید، ممکن است در زمان کمتری (مثلاً یک ساعت) به نتیجه دلخواه برسید. با این حال، خطر بیشتری در چارچوب زمانی 15 دقیقه وجود دارد. اما زمان رسیدن به نتیجه کمتر است. به همین دلیل اگر قصد نوسان دارید، بهتر است قبل از انتخاب بهترین تایم فریم برای نوسان به این نکات توجه کنید:

توجه به روحیات و احساسات شخصی

ببینید چقدر حوصله دارید پشت کامپیوتر نشسته اید و منتظر نتیجه هستید! توجه به ویژگی های شخصیتی و واکنش های فردی به احساسات بازار بسیار مهم است. هنگام انتخاب بهترین تایم فریم نوسان، باید توجه داشته باشید که آیا شخصیت شما با بازه های زمانی طولانی تر و ریسک کمتر سازگارتر است یا برعکس؟ برای مثال، بازه‌های زمانی کوتاه‌تر با ریسک بالاتر برای اسیلاتورهای بسیار حساس توصیه نمی‌شود.

هدف نوسان را در نظر بگیرید

هدف شما از تجارت چیست؟ دانستن اینکه برای چه چیزی در حال نوسان هستید، کمک زیادی به انتخاب بهترین بازه زمانی نوسان خواهد کرد. یکی از معامله گران ممکن است برای دستیابی به سود بالا در مدت زمان کوتاهی دچار نوسان شود. برعکس، معامله گر دیگری می خواهد با دید بلندمدت تردید کند و سود خود را به تاخیر بیندازد.

چقدر می خواهید برنده شوید؟

جالب است بدانید که انتخاب بازه های زمانی کوتاه تر، احتمال سود بیشتر را افزایش می دهد. البته هنگام انتخاب بازه های زمانی کوتاه باید از تحلیل تکنیکال به درستی استفاده کنید و بتوانید با کمک اندیکاتورها به سیگنال های خرید و فروش دقیقی برسید. در این صورت دید کوتاه مدت می تواند سود بیشتری را برای شما به ارمغان آورد و بازه زمانی مناسبی برای نوسانات در نظر گرفته شود.

به طور کلی، تایم فریم های مورد استفاده توسط گروه بزرگی از معامله گران نوسانی 15 دقیقه، 4 ساعت یا تایم فریم های روزانه است. یکی از دلایل این امر در دسترس بودن حجم زیادی از داده ها در هر بازه زمانی است که به اسیلاتورها کمک می کند تا تحلیل دقیق و راحت تری داشته باشند. بنابراین یکی از ویژگی های بهترین تایم فریم نوسان محبوبیت آن در بین معامله گران است.

tradersunionforex