منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دولت بایدن خواهان قانون گذاری سریعتر ارز دیجیتال است

دولت بایدن خواهان قانون گذاری سریعتر ارز دیجیتال است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دولت بایدن خواهان قانون گذاری سریعتر ارز دیجیتال است

چهار مقام ارشد در دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، روز جمعه در بیانیه ای از کنگره خواستند تا تلاش ها را برای تنظیم و قانون گذاری بازار ارزهای دیجیتال افزایش دهد.

مقامات هشدار دادند که به دلیل ریسک گسترده تر، تصویب قوانینی که پیوند بین ارزهای دیجیتال و امور مالی سنتی را عمیق تر می کند، یک “اشتباه بزرگ” خواهد بود. این 4 نفر عبارتند از آراتی پرابهاکار، مدیر دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید. سیسیلیا روس، رئیس شورای مشاوران اقتصادی، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی و برایان دیس، مدیر شورای اقتصاد ملی. آنها نوشتند:

طی یک سال گذشته، مواجهه محدود مؤسسات مالی سنتی با ارزهای دیجیتال مانع از آلوده شدن سیستم مالی گسترده‌تر به تلاطم ارزهای دیجیتال شده است.»

این اعلامیه پس از آن منتشر شد که کاخ سفید سال گذشته را سالی دشوار برای ارزهای دیجیتال توصیف کرد. صنعت ممکن است سال 2022 را به عنوان سال شکست استیبل کوین الگوریتمی Terra Luna در ماه مه و سقوط صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در باهاما FTX.com به یاد بیاورد.

این گزارش همچنین از کنگره می‌خواهد تا اختیارات تنظیم‌کننده‌ها را برای محافظت از دارایی‌های مشتریان، افزایش شفافیت و الزامات پاسخگویی برای شرکت‌های رمزنگاری و تصویب قانون Stablecoin افزایش دهد. هفته گذشته، کریستین جانسون، نماینده کمیسیون معاملات آتی کالا، از کنگره خواست تا اختیارات آژانس را برای بررسی دقیق هر شرکتی که می‌خواهد حداقل 10 درصد از سهام یک شرکت ارز دیجیتال را خریداری کند، گسترش دهد. مجلس نمایندگان ایالات متحده کمیته فرعی جدیدی را با تمرکز بر دارایی های دیجیتال در اواسط ژانویه ایجاد کرد که یکی از اولین اقدامات تحت کنترل GOP بود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.