منو سایت

دلیل کاهش قیمت بیت کوین و اتریوم چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دلیل کاهش قیمت بیت کوین و اتریوم چیست؟

قیمت بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال به دنبال کاهش ارزش بازار سهام ایالات متحده و کاهش یافت. قیمت بیت کوین به زیر 23 هزار دلار رسید.علت تشویش بازار، انتشار افزایش غیرمنتظره شاخص اشتغال در روز جمعه 23 آبان بود که می تواند منجر به افزایش بیشتر نرخ بهره برای کنترل رشد اقتصادی و تورم شود. اتریوم و سایر غول های بازار نیز با کاهش قیمت مواجه شدند. Dogecoin (DOGE) و Polygon (MATIC) بیشترین کاهش را متحمل شدند. از سوی دیگر، بایننس کوین (BNB) کمترین افت را داشت.

به گزارش والکس و به نقل از فورکاست، قیمت بیت کوین در صبح روز دوشنبه 6 فوریه به وقت هنگ کنگ با 1.6 درصد کاهش به 22948 دلار رسید. بدین ترتیب عملکرد هفتگی بیت کوین به منفی 3.5 درصد رسید. بر اساس گزارش Coin Market Cap، قیمت اتر با 2.1 درصد کاهش به 1631 دلار رسید.

Dogecoin با 3.8٪ کاهش به 0.09 دلار رسید، اما عملکرد هفتگی آن هنوز مثبت است (2.1٪). Polygon 3.8 درصد از سهام خود را به 1.2 دلار از دست داد. بدین ترتیب ماتیچ در هفت روز گذشته رشد 2.2 درصدی را به ثبت رساند. قیمت بایننس کوین تنها 0.8 درصد کاهش یافت و به 427.85 دلار رسید، اما همچنان هفته را 3.3 درصد افزایش داد.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با کاهش 2 درصدی به 1.07 تریلیون دلار رسید و حجم کل معاملات با 27.4 درصد افزایش به 48.9 میلیارد دلار رسید.

بازار سهام آمریکا روز جمعه سقوط کرد. میانگین صنعتی داوجونز و اس اند پی 500 به ترتیب 0.4 درصد و 1 درصد کاهش یافتند. نزدک نیز 1.6 درصد سقوط کرد.

داده های اداره آمار کار ایالات متحده در روز جمعه نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژانویه 517,000 افزایش یافت که بسیار بیشتر از 185,000 مورد انتظار بود. همچنین این میزان دو برابر 260 هزار ثبت شده در آذرماه است. نرخ بیکاری ایالات متحده در حال حاضر 3.4 درصد است که پایین ترین سطح از سال 1969 است.

بهبود بیکاری همراه با داده‌های قوی بخش خدمات ایالات متحده که در روز جمعه منتشر شد، نشانه‌هایی از اقتصاد قوی و پررونق بود، اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران این اعداد را نشانه‌ای از تورم سرسختانه می‌دانند که می‌تواند واکنش شدیدتری را از سوی اقتصاد ایالات متحده ایجاد کند. توسط فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره.

به نظر می رسد سیاست تهاجمی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در سال گذشته تأثیر مثبتی بر تورم داشته است. شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه دسامبر نسبت به سال گذشته 6.5 درصد افزایش یافت که نسبت به سرعت 7.1 درصدی ثبت شده در نوامبر کاهش قابل توجهی داشت. در واقع، این بزرگترین کاهش ماهانه تورم ثبت شده از آوریل 2020 است.

نرخ بهره ایالات متحده در حال حاضر بین 4.5 تا 4.75 درصد است که بالاترین میزان در 15 سال گذشته است و مقامات فدرال رزرو بارها قصد خود را برای افزایش نرخ بهره تا 5 درصد برای بازگرداندن تورم به هدف 2 درصد اعلام کرده اند.