منو سایت

دلیل تجمع پروژه های هوش مصنوعی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دلیل تجمع پروژه های هوش مصنوعی چیست؟

دلیل تجمع پروژه های هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی (AI) و توکن‌های کلان داده در میان شور ناگهانی ربات‌های چت هوش مصنوعی در حال افزایش هستند. گوگل ربات Bard خود را تبلیغ می کند، در حالی که مایکروسافت موتور جستجوی Bing خود را با ChatGPT داخلی راه اندازی می کند. حضور ارزهای دیجیتال در هوش مصنوعی و کلان داده افزایش یافته است. براساس داده‌های CoinGecko، توکن پروتکل کلان داده (BDP)، توکن اصلی بازار نوظهور داده غیرمتمرکز، در هفته گذشته 1400 درصد جهش کرده و قیمت آن را به 0.48 دلار رسانده است. پس از آن، توکن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Singularity Dao (SDAO) و Singularity Net (AGIX) بین 170 تا 200٪ و همچنین Fetch.ai Token (FET)، داده‌های قابل اندازه‌گیری (MDT)، شبکه هوش مصنوعی Matrix (MAN) افزایش یافتند. . )، Deep Brain China (DBC)، Orachain (ORAI) و Vectorspace AI (VXV) برخی دیگر از سودآوران قابل توجه با افزایش قیمت در محدوده 75 تا 95 درصد در فضای هوش مصنوعی و Big Data هستند.

ظهور هوش مصنوعی

سروصدای اخیر پیرامون مدل‌های تولید متن و تصویر مانند ChatGPT، StableDiffusion، و DALL-E باعث افزایش احتمالی پروژه‌های رمزنگاری فعال در این زمینه شده است. بسیاری از پروژه‌ها، تجزیه و تحلیل داده‌های مبتنی بر بلاک چین و زیرساخت‌های توزیع‌شده را برای پشتیبانی از هوش مصنوعی غیرمتمرکز و مدل‌های علم داده ارائه می‌کنند. Singularity Net انگیزه ای برای افراد فراهم می کند تا داده هایی را ارائه دهند که به عنوان مثال، مدل های خود هوش مصنوعی را بهبود می بخشد. سپس سیستم به کاربران با توکن ها پاداش می دهد. پروژه‌هایی مانند DeepBrain Chain هزینه آموزش مدل‌های هوش مصنوعی را کاهش می‌دهند و به کاربران اجازه می‌دهند داده‌ها و قدرت پردازش خود را در یک شبکه توزیع‌شده به اشتراک بگذارند.

آندره کرون، توسعه‌دهنده اصلی شبکه فانتوم می‌گوید: «بلاک چین و هوش مصنوعی مکمل یکدیگر نیستند و (در حال حاضر) هر کسی که از «AI» استفاده می‌کند، این کار را صرفاً به دلیل سود تبلیغاتی انجام می‌دهد. بنیانگذار Yren Finance می گوید: پروژه های مرتبط با هوش مصنوعی احتمالا هیچ ایده ای ندارند. «اگر (و این بسیار بعید است) به نقطه‌ای برسیم که بلاک چین بتواند انواع عملیاتی را که برای نیازهای شبکه عصبی ضروری است انجام دهد، ممکن است بتوانیم شما را در زنجیره ببینیم. سوال این است که چرا کسی می خواهد این کار را انجام دهد؟ بلاک چین هوش مصنوعی را بهبود نمی بخشد و هوش مصنوعی بلاک چین را بهبود نمی بخشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.