منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دلیل افزایش 20 درصدی قیمت فانتوم چه بود؟

دلیل افزایش 20 درصدی قیمت فانتوم چه بود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دلیل افزایش 20 درصدی قیمت فانتوم چه بود؟

قیمت فانتوم در دو روز اخیر افزایش چشمگیری داشته است. با وجود این مشکل، هنوز بر سطح بحرانی قیمت این سکه غلبه نکرده است، بنابراین می توان با اطمینان در مورد روند صعودی روند کلی اظهار نظر کرد.

به گزارش والکس و به نقل از Beincrypto، آندره کرونیه پستی را در 28 نوامبر درباره تاریخچه مالی بنیاد فانتوم منتشر کرد. آندره کرون یکی از تاثیرگذارترین افراد در تاریخ DeFi و شبکه فانتوم است.

در این یادداشت، کرونژ کل تاریخچه مالی فانتوم را مرور کرد. از ژوئن 2018، زمانی که همه چیز با جمع آوری 40 میلیون دلار شروع شد، تا کنون این بنیاد بیش از 100 میلیون دلار در استیبل کوین، 100 میلیون دلار در سایر ارزهای دیجیتال و 50 میلیون دلار دارایی غیرکریپتو داشته است. این بنیاد با در نظر گرفتن هزینه های جاری می تواند با سرمایه فعلی به مدت 30 سال به فعالیت خود ادامه دهد.

محورهای این گزارش به شرح زیر بود:

  • فانتوم بارها از لیست کردن در صرافی های متمرکز یا تبلیغ از طریق تأثیرگذاران خودداری کرده است.
  • این بنیاد به طور گسترده از راه حل های DeFi برای سود استفاده می کند. بیشتر فعالیت های معدنی این بنیاد بر روی پلتفرم های Compound و Synthetix انجام می شود. فانتوم سالانه 6 میلیون دلار از راهبردهای درآمدزایی DeFi خود کسب می کند.

از زمان انتشار این گزارش، قیمت فانتوم (FTM) 20 درصد افزایش یافته است. توکن های دیگری از اکوسیستم فانتوم مانند SCREAM نیز افزایش یافتند.

قیمت فانتوم در یک ماه گذشته کاهش یافته است. فانتوم به شدت از 0.315 دلار در 5 نوامبر به 0.164 دلار در 22 نوامبر کاهش یافت.

سپس شاهد افزایش قیمت فانتوم بودیم. افزایش واگرایی در RSI نشان دهنده این مشکل است. سرعت افزایش در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است. RSI اکنون بالای 50 است که نشانه یک روند صعودی است.

با این حال، قیمت فانتوم توسط منطقه مقاومت 0.22 دلار متوقف شد.

نمودار قیمت FTM
نمودار قیمت FTM

با وجود RSI صعودی، روند نزولی کلی تا زمانی که فانتوم نتواند سطح 0.22 دلار را به دست آورد، مشاهده می شود. تحلیل تکنیکال بازه زمانی هفتگی نیز اهمیت منطقه 0.22 دلاری را برجسته می کند. قیمت FTM در حال حاضر زیر این محدوده است. کاهش مشابهی در جولای 2021 رخ داد، اما به محض اینکه این منطقه بازپس گرفته شد، فانتوم یک روند صعودی قوی را آغاز کرد که منجر به بالاترین رکورد فانتوم شد.

نمودار قیمت فانتوم
نمودار قیمت فانتوم

بنابراین، اگر تصرف معکوس رخ دهد، ممکن است افزایش مشابهی رخ دهد. این تجزیه و تحلیل توسط شاخص هفتگی RSI تأیید می شود که یک واگرایی نزولی را تشکیل می دهد.

با این حال، هیچ پشتیبانی عمده ای تا سطح 0.04 دلار وجود ندارد. بنابراین در صورت شکستن قیمت از این سطح، کاهش بسیار شدیدی را می توان انتظار داشت.