منو سایت

دلایل رشد قیمت سرسام آور Dogecoin چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دلایل رشد قیمت سرسام آور Dogecoin چیست؟

DodgeCoin در هفته گذشته شاهد یک رالی صعودی قابل توجه بوده است. قیمت Dogecoin از 0.059 دلار در روز سه شنبه به 0.086 دلار امروز افزایش یافت. این اولین بار از ماه اوت است که قیمت این میم کوین از مرز 0.085 دلار عبور می کند. رشد 46.48 درصدی این آلتکوین در هفت روز گذشته کارشناسان را شگفت زده کرد.

به گزارش والکس و به نقل از ambcrypto، افزایش غیرمنتظره قیمت Dogecoin در روزهای اخیر سرمایه گذاران را خوشحال کرده است. به نظر می رسد دو دلیل اصلی برای این افزایش وجود دارد که به یکدیگر مرتبط نیستند. تکمیل خرید پلتفرم توییتر توسط ایلان ماسک و سوزاندن توکن عظیم دوج.

آغاز تاثیر ماسک بر قیمت دوج کوین به سال 2019 برمی گردد، او با انتشار تصویر زیر در توییتر حمایت خود را از این ارز دیجیتال اعلام کرد.

اولین توییت ماسک در مورد Dogecoin
اولین توییت ایلان ماسک در مورد Dogecoin

با گذشت زمان، ایلان ماسک و دوج کوین در هم تنیده شدند. این بار هم همینطور بود و زمانی که ماسک توضیحات حساب کاربری خود را به «رئیس توییتر» تغییر داد، قیمت دوج نیز 10 درصد افزایش یافت.

با وجود افزایش قیمت ها در روز گذشته، اندیکاتور RSI و نوسانگر حجم از ادامه این روند خبر نمی دهند. RSI خنثی است و نوسانگر حجم در حال کاهش است، که نشان می دهد خرس ها در کوتاه مدت حکومت خواهند کرد.

نمودار قیمت را در عرض 4 ساعت جاخالی دهید
نمودار قیمت را در عرض 4 ساعت جاخالی دهید

خبر تکمیل خرید توییتر با خبر سوزاندن توکن گسترده دوج همزمان شد. در 23 اکتبر، پیشنهادی در بخش حاکمیت Dogechain ارائه شد که در صورت پذیرش، منجر به سوزاندن 80٪ از Dogecoin فعلی می شود. همچنین علاوه بر این، نظرسنجی از کاربران برای کاهش دوره انتشار ایردراپ ها از 46 ماه به 6 ماه انجام شد. هر دو پیشنهاد حمایت گسترده ای از جامعه کاربران دریافت کردند و با اکثریت آرا (99.9٪) تایید شدند.

حجم معاملات
حجم معاملات

از سوی دیگر حجم تراکنش (به دلار) دوج کوین با افزایش چشمگیر به 653 میلیون دلار رسید. علاوه بر این، تعداد تراکنش‌های نهنگ در شبکه نیز افزایش یافت. این ممکن است نشان دهنده تغییر در احساسات بازار باشد.