منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دستگیری عاملان یک شرکت هرمی ارزهای دیجیتال در اروپا

دستگیری عاملان یک شرکت هرمی ارزهای دیجیتال در اروپا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دستگیری عاملان یک شرکت هرمی ارزهای دیجیتال در اروپا

دستگیری 15 نفر از عاملان یک شرکت هرمی ارزهای دیجیتال

در 13 نوامبر، آژانس اتحادیه اروپا، با همکاری یوروپل، اعلام کرد که با موفقیت یک شبکه جنایی را دستگیر کرده است که با تقلب مقادیر زیادی دارایی را از مصرف کنندگان اروپایی از طریق ارزهای دیجیتال به دست آورده است.

به گفته یوروپل، این عملیات در 11 ژانویه 2023 و پس از تحقیقاتی که در ژوئن 2022 به درخواست مقامات آلمانی آغاز شد، انجام شد. یوروپل با همکاری مقامات ملی سایر کشورها، اقداماتی را در 22 نقطه مختلف بین بلغارستان، قبرس و صربستان انجام داد. این عملیات منجر به دستگیری 15 نفر شد که 14 نفر از آنها در صربستان و یک نفر در آلمان بودند.

یوروپل یک میلیون دلار ارز دیجیتال در کیف پول های فیزیکی پیدا کرد

علاوه بر دستگیری ها، مقامات همچنین سه کیف پول فیزیکی حاوی تقریباً یک میلیون دلار ارز دیجیتال و تقریباً 50000 یورو پول نقد را کشف و ضبط کردند. 3 خودرو، تجهیزات الکترونیکی، نسخه پشتیبان حاوی اطلاعات مهم و سایر اسناد نیز کشف و ضبط شد. تحقیقات ادامه دارد زیرا گفته می‌شود این شبکه جنایی بیش از آنچه مورد حمله قرار گرفته، کلاهبرداری دارد.

به گفته یوروپل، این شبکه جنایی یک طرح هرمی ارزهای رمزنگاری شده را اجرا می کرد که در آن قربانیان را با ارائه سرمایه گذاری های “ظاهراً انحصاری” در ارزهای دیجیتال با وعده سودهای کلان و تضمین شده به آنها جذب می کردند. این شبکه توانست صدها میلیون یورو از مصرف کنندگان کلاهبرداری کند. با این حال، بسیاری از قربانیان ترجیح دادند آن را به مجریان قانون گزارش ندهند، که تعیین کمیت خسارت را دشوار می کند.

روش کار کلاهبرداران این است که در ابتدا برای جلب اعتماد قربانیان خود، مقدار کمی پول، معمولاً در محدوده سه رقمی، درخواست کنند. پس از برقراری رابطه صمیمانه تر، قربانیان را متقاعد می کردند که هر بار مبالغ بیشتری را انتقال دهند، در حالی که کلاهبرداران با رسیدن به مقدار مشخصی، ارتباط خود را با قربانیان قطع می کردند. به گزارش یوروپل، این شبکه جنایتکار حداقل 2 میلیون دلار از افراد ناآگاه در آلمان سرقت کرده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.