منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • درآمد استخراج بیت کوین به پایین ترین حد در دو سال اخیر رسیده است

درآمد استخراج بیت کوین به پایین ترین حد در دو سال اخیر رسیده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درآمد استخراج بیت کوین به پایین ترین حد در دو سال اخیر رسیده است

مجموع درآمد استخراج بیت کوین (جوایز بلوک و کارمزد تراکنش) به دلار آمریکا به 11.67 میلیون دلار کاهش یافت، رقمی که آخرین بار در 2 نوامبر 2020 مشاهده شد، زمانی که بیت کوین در حدود 13500 دلار معامله می شد.

درآمد استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به دلیل عملکرد ضعیف بازار و تقاضای محاسباتی بالاتر در بحبوحه تراکم شبکه رو به رشد به پایین‌ترین حد در دو سال اخیر رسید. با این حال، کاهش مداوم هش بیت بیت کوین در ماه گذشته به ماینرها این امکان را داده است که ضرر خود را جبران کنند.

استخراج بیت کوین

اگرچه قیمت فعلی بیت کوین (حدود 16500 دلار) نشان دهنده افزایش آشکار سود استخراج کنندگان است، عواملی مانند دشواری استخراج بالاتر و افزایش قیمت انرژی در کاهش درآمد دلار نقش دارند. علاوه بر موارد فوق، دشواری استخراج بلاک های بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی تقریباً 37 تریلیون رسیده است و ماینرهای بیت کوین را مجبور می کند انرژی و توان محاسباتی بیشتری را برای رقابت صرف کنند.

بیت کوین بخرید

با این حال، در طول سه ماه گذشته، نرخ هش شبکه بیت کوین شاهد کاهش مداوم بوده است. نرخ هش 225.9 اگزاهش در ثانیه (EH/s) است که نسبت به 316.7 EH/s در 31 اکتبر 2022، 28.6 درصد کاهش داشته است. نرخ هش یک اقدام امنیتی است که به محافظت از شبکه بیت کوین در برابر حملات باینری کمک می کند. با این حال، در طرح بزرگ، اقدامات موقت جامعه شامل دستیابی به سخت افزار استخراج ارزان تر و انتقال به حوزه های قضایی با قیمت انرژی پایین تر است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.