منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دارندگان بیت کوین با ضرر قابل توجهی می فروشند. آیا تغییر روند نزدیک است؟

دارندگان بیت کوین با ضرر قابل توجهی می فروشند. آیا تغییر روند نزدیک است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دارندگان بیت کوین با ضرر قابل توجهی می فروشند. آیا تغییر روند نزدیک است؟

یکی از شاخص‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین که به درستی پایین‌ترین چرخه نزولی ۲۰۱۸ را شناسایی می‌کرد، اکنون به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۱۸ رسیده است.

بر اساس گزارش CryptoSlate، نسبت سود خروجی صرف شده تعدیل شده بیت کوین (aSOPR)، که نشان می دهد دارندگان مجموعاً با سود یا زیان می فروشند، اخیراً یک حرکت نزولی زیر سطح «یک» را تجربه کرده است. قرار دادن این شاخص زیر سطح 1 به این معنی است که دارندگان بیت کوین به طور متوسط ​​دارایی های خود را با ضرر می فروشند.

زمانی که دارندگان بیت‌کوین بر اساس داده‌های aSOPR زیان‌های سنگینی را در معاملات (فروش) خود متحمل می‌شوند، اغلب انتظار می‌رود روند از نزولی به صعودی تغییر کند.

به عبارت دیگر، در شرایطی که سرمایه گذاران از تصمیم خود برای نگهداری بیت کوین صرف نظر می کنند و از فروش با ضرر اجتناب می کنند، این شاخص به کف می رسد و فروش انبوه در بازار تشدید می شود. برای ادامه این سناریو پیش بینی می شود با خرید آستانه قیمتی برخی سرمایه گذاران و انباشت سهام بیشتر، در نهایت روند کلی تغییر کند. حتی در حال حاضر، بازار بیت کوین یکی از بزرگترین فروش های عظیم خود را در چهار سال گذشته تجربه می کند.

همانطور که از نمودار زیر مشخص است، بیت کوین اخیراً یک حرکت نزولی زیر یک سطح را تجربه کرده و به سطوحی سقوط کرده است که از سال 2018 مشاهده نشده است.

دارندگان بیت کوین با ضرر قابل توجهی می فروشند.  آیا تغییر روند نزدیک است؟
برای مشاهده نمایه aSOPR در ارزوویژن روی تصویر کلیک کنید.

وقتی مقدار شاخص aSOPR دقیقاً برابر با 1 باشد، می‌توان گفت که سکه‌هایی که در آن روز جابه‌جا شده‌اند به طور متوسط ​​تراز شده‌اند و اگر مقدار شاخص از 1 بیشتر باشد، می‌توان گفت که سکه‌هایی که در آن روز حرکت کرده‌اند. نقل مکان کرد آن روز به طور متوسط ​​فروخته شد. در واقع قیمت فروش آنها بیشتر از قیمت خرید بود.

کاهش عمیق‌تر قیمت‌ها در ماه نوامبر، ناشی از شکست صرافی FTX، تمایل سرمایه‌گذاران به فروش با ضرر را افزایش داد و شرایط آشفته‌تر بازار منجر به افزایش حجم زیان‌های متحمل شده توسط دارندگان بیت‌کوین در فروش خود شد. شاخص aSOPR به سطوح بسیار پایین سقوط کرد

همانطور که در ابتدا ذکر شد، آخرین بار این شاخص در اواخر سال 2018 به پایین‌ترین حد اخیر خود سقوط کرد و پس از آن قیمت‌ها شروع به بهبود کردند و روند بازار صعودی شد. بر این اساس، می توان گفت که انتهای چرخه فعلی بیت کوین احتمالا نزدیک است.

تنها تفاوت این است که پایین ترین سطح aSOPR در سال 2018 کمی کمتر از پایین ترین شاخص اخیر است. بنابراین نمی توان به طور قطعی گفت که آیا چرخه سقوط بیت کوین به پایان رسیده است یا خیر.