منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دادگاه چین می گوید NFT ها دارایی های مجازی هستند و توسط قانون محافظت می شوند

دادگاه چین می گوید NFT ها دارایی های مجازی هستند و توسط قانون محافظت می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دادگاه چین می گوید NFT ها دارایی های مجازی هستند و توسط قانون محافظت می شوند

دادگاهی در شهر هانگژو چین گفته است که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) دارایی‌های مجازی آنلاین هستند که باید تحت قوانین چین محافظت شوند. مقاله 29 نوامبر منتشر شده توسط دادگاه اینترنتی Hangzhou (یک دادگاه تخصصی اینترنتی) که توسط وبلاگ نویس رمزنگاری Wu Blockchain در 5 دسامبر به اشتراک گذاشته شد، نشان می دهد که کشوری که سرکوب ارزهای دیجیتال را در سال 2021 آغاز کرد، اکنون NFT ها را قانونی می کند. آهسته این مقاله می گوید که NFT ها “دارای ویژگی های عینی حقوق مالکیت مانند ارزش، کمیاب، قابلیت کنترل و تجارت هستند” و “به دسته دارایی های مجازی شبکه تعلق دارند” که “باید توسط قوانین کشورمان محافظت شود”.

دادگاه تصمیم گرفت «ویژگی های قانونی کیف پول های دیجیتال NFT» را برای یک دادخواست تأیید کند و اذعان داشت که «قوانین چین در حال حاضر «ویژگی های قانونی کیف پول های دیجیتال NFT» را به وضوح تعریف نمی کنند. دادگاه گفت: “NFT بیان اصلی هنر خالق را فشرده می کند و دارای ارزش حقوق مالکیت معنوی مرتبط است.” NFT ها “دارایی های دیجیتال منحصر به فرد مبتنی بر مکانیزم اعتماد و توافق بین گره های بلاک چین” هستند.

به همین دلیل دادگاه گفت: «مجموعه‌های دیجیتال NFT در دسته اموال مجازی قرار می‌گیرند» و معامله در پرونده حقوقی «فروش کالای دیجیتال از طریق [اینترنت]«در نظر گرفته شده است. این پس از آن صورت می گیرد که دادگاه عالی مردم شانگهای در ماه مه سندی مبنی بر ذکر بیت کوین صادر کرد. با ممنوعیت کریپتو، چین تلاش کرده است NFT ها را از ارزهای دیجیتال با یک پروژه بلاک چین با حمایت دولت برای پشتیبانی از استقرار NFT های غیرکریپتو که به صورت پولی پرداخت می شوند، جدا کند.

چین تنها حوزه قضایی نیست که NFTها را تحت قوانین اختصاصی قرار می دهد. در پرونده ای در ماه اکتبر، یک قاضی دادگاه عالی سنگاپور به قوانین مالکیت موجود که NFT ها را به دارایی های فیزیکی مانند ساعت های لوکس یا شراب مرغوب تشبیه می کرد، اشاره کرد و گفت: «NFT ها به عنوان یک کالای کلکسیونی بسیار مورد توجه ظاهر شده اند. “

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.