منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • داده های تازه: استخراج کنندگان بیت کوین رسما وارد فاز «انتقال» شده اند.

داده های تازه: استخراج کنندگان بیت کوین رسما وارد فاز «انتقال» شده اند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داده های تازه: استخراج کنندگان بیت کوین رسما وارد فاز «انتقال» شده اند.

آخرین داده های موجود نشان می دهد که روند صعودی اندیکاتور Hash Ribbon در حال معکوس شدن است. در چرخه های قبلی قیمت بیت کوین، این رویداد یک شاخص مهم برای تعیین ورود ماینرها به مرحله ارسال بوده است. نشانه احتمالی این است که بیت کوین در حال نزدیک شدن به پایین روند فعلی خود است.

با توجه به Cryptopotato، شاخص‌های هش بار از میانگین‌های متحرک ساده روزانه برای شناسایی تغییرات در روند نرخ هش استفاده می‌کنند. تحلیلگران اغلب از این اندیکاتورها به عنوان یک سیگنال بلند مدت برای تعیین پایین روند نمودار قیمت بیت کوین استفاده می کنند.

داده های تازه: استخراج کنندگان بیت کوین رسما وارد فاز «انتقال» شده اند.
روبان هش بیت کوین (برای مشاهده شاخص یوروویژن روی تصویر کلیک کنید).

این واقعیت که اندیکاتور زنگ قرمز از اندیکاتور خاکستری به سمت پایین عبور می کند، نشانه تقویت روند نزولی است و در این حالت نشان دهنده یک دوره معکوس یا کاهش هش ریت است که هنوز با اوج خود فاصله زیادی ندارد.

ویل کلمنته، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، این موضوع را بررسی کرد و گفت:

ما به طور بالقوه وارد دوره ای هستیم که ماینرهای بیت کوین را مضاعف می کنند. نشانگرهای هش بار به تازگی یک تقاطع نزولی را تشکیل داده اند، از نظر تاریخی این تقاطع به ماینرها سیگنال می دهد که وارد فاز انتقال می شوند.

آخرین باری که این تلاقی مرگ در اندیکاتورهای هش بار بیت کوین رخ داد در ژوئن سال جاری و پس از شروع مرحله کاپیتولاسیون پس از فروپاشی لونا بود.

طبق گزارش Glassnode، میانگین متحرک 7 روزه هش ریت اکنون 13.7 درصد کمتر از بالاترین رکورد خود است. علاوه بر این، این گزارش پیش‌بینی می‌کند که سختی استخراج در هفته آینده 9 درصد کاهش خواهد یافت.

هش ریت نیز در هفته گذشته کاهش یافته است. زیرا این روزها تعداد بیشتری از ماینرها ریگ های ماینینگ خود را تعطیل می کنند. این شاخص اکنون 14 درصد از بالاترین رکورد خود در اوایل ماه جاری کاهش یافته است. طبق گزارش Blockchain.com، هش ریت بیت کوین امروز 234 اگزاهش در ثانیه است.

شاخص دشواری استخراج، که رقابت ماینرها را برای یافتن بلوک بعدی اندازه گیری می کند، در اوج 36.9 تریلیون قرار دارد. با این حال، هنگامی که هش ریت شبکه کاهش می یابد، دشواری استخراج به طور خودکار کاهش می یابد.

سودآوری ماینینگ که اغلب به عنوان هش قیمت شناخته می شود، نزدیک به پایین ترین حد خود یعنی حدود 0.057 دلار در روز در هر ضربه در ثانیه است. این شاخص در 12 ماه گذشته 82.5 درصد کاهش داشته است.

ورود ماینرها به مرحله ارسال معمولاً با افزایش فشار فروش همراه است که به معنای افزایش احتمال کاهش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت است.

چشم انداز قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته کمتر از 2 درصد افزایش یافته است و در زمان نگارش این مقاله، هر واحد ارز دیجیتال حدود 16500 دلار معامله می شود. اما به طور کلی، قیمت بیت کوین از زمان مرحله انتقال سقوط FTX در اوایل ماه جاری در این محدوده تثبیت شده است.

بیت کوین در حال حاضر در پایین ترین سطح قیمتی خود در 2 سال گذشته معامله می شود. اگرچه در مقایسه با بالاترین رکورد خود در نوامبر 2021 (آبان 1400)، بیش از 76 درصد کاهش یافته است. شرایط فعلی بازار منعکس کننده وضعیت اواخر سال 2018 پس از تسلیم معدنچیان در نوامبر در آن زمان است. در این مدت هیچ نشانه ای از بهبود در بازار تا تابستان بعد مشاهده نشد.