منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • حکم دادگاه چین: توکن های NFT دارایی مجازی قانونی هستند

حکم دادگاه چین: توکن های NFT دارایی مجازی قانونی هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حکم دادگاه چین: توکن های NFT دارایی مجازی قانونی هستند

یک دادگاه چینی در شهر هانگژو حکم داد که توکن های غیر فیزیکی (NFT) دارایی های مجازی آنلاین هستند که باید تحت قوانین چین محافظت شوند.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، در 5 دسامبر سند بلاگر به نام بلاک چین وو منتشر شده است که تصمیم و زبان مساعد دادگاه اینترنت هانگژو – دادگاه های تخصصی مسائل فناوری – در مورد توکن های NFT قابل جمع آوری است. چین در سال 2021 ارزهای دیجیتال را سرکوب خواهد کرد و NFT ها را در خلاء قانونی قرار خواهد داد.

این سند منتشر شده توسط دادگاه بیان می‌کند که توکن‌های NFTآنها دارای ویژگی های عینی حقوق مالکیت مانند ارزش، کمیاب، قابلیت کنترل و تجارت هستند” و به “دسته اموال مجازی شبکه“متعلق به”آنها باید توسط قوانین کشورمان محافظت شوند».

دادگاه تصمیم گرفت ویژگی های حقوقی مجموعه NFT را برای یک مورد تأیید کند، در حالی که اذعان داشت که قوانین فعلی چین به وضوح ویژگی های حقوقی NFT ها را تعریف نمی کند.

این حکم در موردی صادر شد که یک کاربر پلت فرم فناوری، هر دو ناشناس، از شرکت به دلیل امتناع از تکمیل فروش و لغو خرید NFT از Quick Sell شکایت کرد، زیرا نام و شماره تلفن ارائه شده توسط کاربر مطابقت نداشتند. .

در این رابطه دادگاه گفت:

توکن NFT جلوه ای از هنر خالق آن است و دارای ارزش حقوق مالکیت معنوی مرتبط با آن است.

دادگاه اضافه کرد: «توکن‌های NFT دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فردی در بلاک چین هستند که بر اساس مکانیسم‌های اعتماد و اجماع بین گره‌های بلاک چین است.

به همین دلیل دادگاه مجموعه های دیجیتال را در زمره اموال مجازی دانسته و معامله مورد اشاره در پرونده را فروش کالاهای دیجیتال از طریق اینترنت که مشمول قانون تجارت الکترونیک می باشد، تلقی کرد.

این امر پس از آن صورت گرفت که دادگاه عالی مردمی شانگهای در ماه مه حکم داد که علیرغم ممنوعیت ارزهای دیجیتال در این کشور، بیت کوین تابع قوانین و مقررات حقوق مالکیت است.

دولت چین با ممنوعیت کریپتو سعی کرد سرنوشت NFTها را از سایر ارزهای دیجیتال جدا کند. آنها سعی کردند یک بلاک چین عمومی برای پشتیبانی از NFT ایجاد کنند.

دولت همچنان نسبت به تجارت NFT محتاط است و احساس خطر می کند. بیانیه مشترک انجمن بانکداری چین، انجمن مالی اینترنتی چین و انجمن اوراق بهادار چین در ماه آوریل در مورد خطرات پنهان تجارت و سرمایه گذاری در توکن های NFT هشدار داد.

چین تنها حوزه قضایی نیست که NFTها را تحت قوانین اختصاصی قرار می دهد. در پرونده ای در ماه اکتبر، یک قاضی دادگاه عالی سنگاپور از قوانین موجود در اموال استفاده کرد تا NFT ها را به اموال فیزیکی مانند ساعت های لوکس تشبیه کند و گفت: “NFT ها یک کالای کلکسیونی محسوب می شوند.”