منو سایت

حمله به پلتفرم وام دهی بهمن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حمله به پلتفرم وام دهی بهمن

حمله به پلتفرم وام دهی بهمن

Nereus Finance، یک پلتفرم Stake DeFi مبتنی بر Avalanche، توسط Quick Loan مورد حمله قرار گرفت. اعتقاد بر این است که صرافی غیرمتمرکز JoeTrader و پلتفرم DeFi Cro Finance نیز تحت تأثیر یک حادثه مشابه قرار گرفته اند. تیم Avalanche و Nereus Finance هنوز بیانیه رسمی در مورد این حمله منتشر نکرده اند.

دکتر مارتین هیسباک، رئیس تحقیقات Uphold، به داده های بلاک چین از Snotrice استناد کرد که نشان می داد مهاجم با وام 51 میلیون دلاری این سوء استفاده را انجام داده است. سپس از این وجوه برای راه اندازی یک حمله وام فلش استفاده شد که قیمت گذاری توکن را در پلتفرم صرافی دستکاری کرد.

در حالی که نهادی که در پشت حمله قرار داشت وام 51 میلیون دلاری را پرداخت کرد، پس از تکمیل تراکنش آربیتراژ، آنها همچنان 370000 دلار در استیبل کوین USDC داشتند. بر اساس گزارش‌ها، مهاجم وجوه غیرقانونی را از بلاک‌چین Avalanche به شبکه اتریوم منتقل کرد و پس از آن وجوه پل با 194 اتریوم و 15800 دای در آن آدرس مبادله شد.

آمار حملات مشابه

در گزارشی که اخیراً منتشر شده است، نرم افزار امنیتی زنجیره ای Certic Skynet فاش کرد که بیش از 2.33 میلیارد دلار به دلیل کلاهبرداری ها و سوء استفاده های مختلف در فضای وب 3 و در مجموع نزدیک به 377 حمله تا کنون در سال جاری از دست رفته است.

تنها در ماه آگوست، 44 حمله از این دست ثبت شد که 33 مورد از آنها کلاهبرداری در پرداخت و 7 مورد حمله وام فوری و سایر موارد بود. در حالی که وام های سریع همچنان یک ضعف بزرگ برای اکوسیستم است، گزارش Skynet بیان می کند که این حملات به طور قابل توجهی در مقایسه با جولای کاهش یافته است.

در واقع، کاهش 95 درصدی در این نوع حملات وجود داشت که منجر به ضرر 745000 دلاری شد که دومین رقم ثبت شده در سال جاری پس از فوریه است.

ماه آگوست کمترین تعداد کل کلاهبرداری های این چنینی را از فوریه سال جاری تاکنون داشته است. در طول 7 حمله، خسارت 745244 دلاری را به ثبت رساندیم که نسبت به ماه قبل از جولای 95 درصد کاهش داشته است. میانگین ضرر حمله در این ماه 106,463 دلار بود که کمترین مبلغی است که تا به حال برای وام های سریع در Certic ثبت کرده ایم.

 

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

امتیاز شما

حمله به پلتفرم وام دهی بهمن اولین بار در تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ نوشته شد. به نظر می رسد.