منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جنسیس ظاهراً قصد دارد به زودی اعلام ورشکستگی کند

جنسیس ظاهراً قصد دارد به زودی اعلام ورشکستگی کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جنسیس ظاهراً قصد دارد به زودی اعلام ورشکستگی کند

به گزارش بلومبرگ، پلتفرم مشکل‌دار وام‌دهی کریپتو جنسیس گلوبال به سمت ورشکستگی حرکت کرده است. این پلتفرم احتمالا به زودی در این هفته اعلام ورشکستگی خواهد کرد. همانطور که از نوامبر 2022 در آستانه ورشکستگی قرار گرفته و همواره در تلاش برای جذب سرمایه نزدیک به یک میلیارد بوده است.

پیدایش و مشکلات با شرکت مادر

شایان ذکر است، این گزارش چند روز پس از آن منتشر شد که شرکت مادر Genesis Digital Currency Group (DCG) درآمدهای سه ماهه خود را به حالت تعلیق درآورد. این اقدام تصمیمی برای حفظ نقدینگی و کاهش هزینه های عملیاتی بود. علاوه بر این، پلتفرم وام‌دهی کریپتو از ابتدای سال با جمینی، یک صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال، درگیر بوده است. دلیل این درگیری تعلیق برداشت ها در جنسیس است، حرکتی که در ماه نوامبر در پی سقوط FTX انجام شد.

از آن زمان، کاربران Gemini’s Earn قادر به دسترسی به وجوه خود نیستند. صرافی کریپتو نزدیک به 340000 کاربر در برنامه Earn خود داشت. مبلغ تخمینی قفل شده در جنسیس در حال حاضر 900 میلیون دلار است. درگیری بین این دو شرکت باعث شد تا کامرون وینکلووس، مدیرعامل جمینی، بری سیلبرت را از سمت مدیرعاملی اخراج کند.

علاوه بر این، این شرکت ها با دخالت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مواجه شده اند. رگولاتور این دو پلتفرم را به دلیل فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد. این اقدام علی رغم تلاش جمینی برای همکاری با تنظیم کننده برنامه Earn انجام شد.

گزارش اخیر از DayBlock بیان می کند که طلبکاران جنسیس، از جمله جمینی، در حال مذاکره بر سر یک طرح ورشکستگی از پیش برنامه ریزی شده هستند. بر اساس این طرح، جمینی و سایر وام دهندگان پول نقد و سرمایه DCG را برای ارائه یک دوره تحمل تا دو سال دریافت خواهند کرد.

میلیاردها دلار بدهی

لازم به ذکر است که وام دهنده کریپتو ملزم به پرداخت بیش از 3 میلیارد دلار به طلبکاران از جمله کاربران Gemini است. به عنوان راهی برای پرداخت آنها، شرکت مادرش در حال بررسی فروش برخی از دارایی های خود برای افزایش سرمایه بود. این پلتفرم در حال بررسی فروش برخی از سرمایه گذاری های خود بود که در مجموع 500 میلیون دلار بود. DCG در نزدیک به 200 پروژه رمزنگاری از جمله بانک ها، صرافی ها و متولیان مختلف سرمایه گذاری کرده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.