منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جاسوسان چینی آرزینجا مگ سعی کردند مقامات آمریکایی را با بیت کوین بخرند

جاسوسان چینی آرزینجا مگ سعی کردند مقامات آمریکایی را با بیت کوین بخرند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جاسوسان چینی آرزینجا مگ سعی کردند مقامات آمریکایی را با بیت کوین بخرند

رشوه دادن بیت کوین

گوچون هه و ژنگ وانگ توسط وزارت دادگستری به تلاش برای وادار کردن یک مقام دولت ایالات متحده به تحویل اسناد متهم شده اند. این مقالات به تحقیق در مورد غول فناوری و ارتباطات راه دور چینی مرتبط بودند. بعداً وال استریت ژورنال تأیید کرد که این پرونده مربوط به هواوی است.

گزارش شده است که هر دو جاسوس در سال 2019 با یک مامور FBI تماس گرفتند و برای اسناد درخواستی بیش از 60000 دلار جایزه دادند. برای جلوگیری از سوء ظن، پرداخت با بیت کوین انجام شد.

جاسوسان چینی اکنون با اتهام تلاش برای ممانعت از روند دادرسی کیفری و توطئه برای عمل به عنوان یک عامل غیرقانونی برای یک کشور خارجی روبرو خواهند شد.

وزارت دادگستری ادعا کرد که در سپتامبر 2022، جاسوسان برای ارسال اطلاعات اضافی در مورد پرونده، پرداخت‌های جدیدی به بیت کوین ارائه کردند. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نمایندگان طی ماه آینده ۲۰ هزار دلار ارز دیجیتال پرداخت کرده‌اند.

این می تواند سرکوب دولت ایالات متحده در مورد این خدمات اختلاط را افزایش دهد. در ماه اوت، وزارت دارایی تورنادو کش را تحریم کرد. گفته می شود که این پلتفرم توسط گروه های مختلف جنایتکار و تروریستی برای پولشویی و پنهان کردن رد پای خود در دنیای رمزنگاری استفاده می شود.

چین در مقابل آمریکا

محکومیت اخیر جاسوسان چینی می تواند تنش ها بین دو ابرقدرت را تشدید کند. مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده در توضیح این پرونده گفت: وزارت دادگستری “تلاش های هیچ قدرت خارجی برای تضعیف حاکمیت قانون که دموکراسی ما بر آن بنا شده است را تحمل نخواهد کرد.”

دادستان برایان پیس گفت که مقامات اطلاعاتی دولت چین می خواهند جلوی یک پرونده جنایی در حال انجام علیه یکی از بزرگترین شرکت های چینی را بگیرند. هواوی مدعی است که داده ها را از طریق دکل های تلفن همراه نصب شده در ایالات متحده به چین منتقل کرده است. بزرگترین نگرانی دولت آمریکا این است که این شرکت اطلاعات طبقه بندی شده را به پایگاه های نظامی خود درز کرده است.

دو کشور در سال های اخیر در چندین جبهه دیگر، از جمله بر سر تایوان، اصطکاک و اختلاف نظرهایی ایجاد کرده اند.

بسیاری بیم دارند که بدتر شدن این مشکلات می تواند جرقه درگیری مخرب تری نسبت به روسیه و اوکراین ایجاد کند. این مطمئناً بازار ارزهای دیجیتال و کل اقتصاد جهانی را متزلزل خواهد کرد.

در پرونده هواوی، گوچون هه و وانگ به ترتیب 60 سال و 20 سال زندان خواهند داشت.