منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توقف روند صعودی بیت کوین؛ آیا هنوز امکان سقوط به طبقه 12000 دلار وجود دارد؟

توقف روند صعودی بیت کوین؛ آیا هنوز امکان سقوط به طبقه 12000 دلار وجود دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
توقف روند صعودی بیت کوین؛ آیا هنوز امکان سقوط به طبقه 12000 دلار وجود دارد؟

پس از جهش حدود 21 درصدی در هفته گذشته، بیت کوین توانست به بالاترین سطح قیمتی خود از 8 نوامبر (17 نوامبر) رسیده باشد. با این حال، تعداد کمی از تحلیلگران هنوز متقاعد شده اند که بازار صعودی بازگشته است، با برخی هشدارها مبنی بر اینکه بیت کوین ممکن است تا مرز 12000 دلار سقوط کند.

به گزارش کوین تلگراف، از آنجایی که شمع کلیدی هفتگی بیت کوین نزدیک به 21000 دلار بسته می شود، تحلیلگران نگران هستند که روزهای خوب بازار به زودی به پایان برسد.

آیا بیت کوین قبل از شروع یک روند صعودی، اصلاح قیمتی را مشاهده خواهد کرد؟

توقف روند صعودی بیت کوین؛  آیا هنوز امکان سقوط به طبقه 12000 دلار وجود دارد؟
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین.

افزایش سریع قیمت بیت کوین در هفته گذشته باعث اختلاف نظر جدی در بین تحلیلگران شده است. در حالی که برخی بر این باورند که احتمال اصلاح بازار (پولبک) بسیار زیاد است، برخی دیگر پایان زودهنگام بازار نزولی را جشن می گیرند.

کریس برنیسک، رئیس سابق ارزهای دیجیتال در ARK Invest می گوید:

اکنون فروشندگان امیدوارند که اصلاح بازار دوباره قیمت را پایین بیاورد اما متوجه نیستند که شرایط تغییر کرده و روند صعودی آغاز شده است.

با این حال، حتی تحلیلگران صعودی مانند Burnisk نیز یک روند صعودی پایدار در انتهای نهایی بازار نزولی بیت کوین را پیش بینی نمی کنند.

تحلیل‌گر محبوب ارزهای دیجیتال TheCryptoLemon پیش‌بینی می‌کند که قیمت جفت بیت‌کوین/دلار آمریکا به روند کاهشی خود ادامه خواهد داد و نمودار «تغذیه‌های وال استریت» را در آخر هفته به اشتراک می‌گذارد.

او با اشاره به احساسات بازار و حرکت بیت کوین به پایین ترین سطح قیمت (در چرخه فعلی)، به دنبال کنندگان توییتر خود گفت:

متاسفم، اما باید با خودم صادق باشم. من تصور می کنم که ما اینجا در مسیر هستیم (جایی که با شکلک دست در تصویر زیر مشخص شده است).

ادامه روند صعودی بیت کوین؛  آیا آستانه 12000 دلار امکان پذیر است؟
نمودار روانشناختی چرخه بازار مالی.

دیدگاه لیمون با نظراتی همسو است که رشد اخیر بیت کوین را تحقیر می کند. مانند Il Capo از Crypto که افزایش قیمت بیت کوین را یکی از بزرگترین تله های گاو نر توصیف کرد که تا به حال دیده است.

او در بخشی از یک سری توییت در تاریخ 14 ژانویه (24 دسامبر) نوشت:

با وجود افزایش اخیر، سناریوی نزولی هنوز امکان پذیر است. اگر در این روزها سود کردید، به شما تبریک می گویم، اما یادتان باشد، اکنون زمان بدی برای حفظ آن سود نیست.

او نتیجه گرفت که هنوز ممکن است بیت کوین به پایین ترین قیمت 12000 دلار برسد.

ادامه روند صعودی بیت کوین؛  آیا آستانه 12000 دلار امکان پذیر است؟
یک طبقه احتمالی در نمودار هفتگی قیمت بیت کوین از دیدگاه ال کاپو.

سطح بودجه در بالاترین حد است

مارتون، یکی از تحلیلگران On-Chain، یک پلتفرم ارزهای دیجیتال، هشدار داد که اصلاح قیمت بیت کوین در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد.

او در یک پست وبلاگی در 14 ژانویه (24) نوشت که نرخ های تامین مالی در بازارهای مشتقه در حال رسیدن به سطوح ناپایدار است.

او افزود:

نرخ سرمایه بیت کوین به بالاترین سطح خود در ۱۴ ماه گذشته رسیده است.

اصطلاح نرخ سرمایه در بازار آتی به میزان کارمزدی اطلاق می شود که دارندگان قراردادهای بلند مدت (کسانی که معتقدند قیمت افزایش می یابد) و دارندگان قرارداد کوتاه مدت (کسانی که معتقدند قیمت کاهش می یابد) باید به یکدیگر بپردازند. برای حفظ بازار می پردازند. در تعادل

نرخ های مثبت به این معنی است که معامله گران بیت کوین طولانی مدت برای حفظ موقعیت های تجاری خود پول پرداخت می کنند. این ممکن است به این معنی باشد که عموم مردم معتقدند که قیمت‌ها همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد. حال اگر قیمت برخلاف انتظار عمومی حرکت کند، این شرایط می‌تواند منجر به تغییر عمده در روند شود و با شکست مقاومت‌های کلیدی، یک سری انحلال‌ها رخ دهد.

مارتون نتیجه گرفت:

بدیهی است که معامله گران روی قیمت های بالاتر شرط بندی می کنند. با این حال، افزایش نرخ سرمایه همیشه به معنای افزایش قیمت نیست. در دوره های قبلی که سطوح تامین مالی به اندازه امروز بالا بود، بیت کوین شاهد اصلاحات قیمتی بود.

ادامه روند صعودی بیت کوین؛  آیا آستانه 12000 دلار امکان پذیر است؟
نرخ تامین مالی بیت کوین در همه صرافی ها.