منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تورم ۲ درصدی فدرال رزرو چه تاثیری بر بیت کوین خواهد داشت؟

تورم ۲ درصدی فدرال رزرو چه تاثیری بر بیت کوین خواهد داشت؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تورم ۲ درصدی فدرال رزرو چه تاثیری بر بیت کوین خواهد داشت؟

اگرچه تحلیلگران معتقدند که بیت کوین باید سطحی از نوسان قیمت را حفظ کند تا به طور گسترده به عنوان یک ارز جهانی پذیرفته شود. به نظر می رسد که عوامل بنیادی این ارز دیجیتال کمتر تحت تأثیر افزایش نرخ بهره و تجدید نظر فدرال رزرو در مورد هدف تورمی خود قرار گرفته است.

بر اساس گزارش Cryptoslate، نرخ تورم بیت کوین از 50 درصد در سال 2011 (2019)، درست قبل از نصف شدن سال 2020 (2019)، به 4 درصد کاهش یافته و اکنون به 1.7 درصد رسیده است. رقمی کمتر از نرخ تورم پولی ۲ درصدی فدرال رزرو.

تورم ۲ درصدی فدرال رزرو چه تاثیری بر بیت کوین خواهد داشت؟
نمودار نرخ تورم بیت کوین

در حالی که این درصد پذیرش سریع بیت کوین توسط جریان اصلی را نشان می دهد. رشد منفی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال 2022 بر پایه های ارز دیجیتال تأثیری ندارد. در همین حال، فشار بر فدرال رزرو ایالات متحده برای تجدید نظر در هدف تورم 2 درصدی خود در حال افزایش است.

بر اساس گزارش ها، فدرال رزرو باید نرخ تورم هدف 2 درصدی خود را به دلیل افزایش نرخ بهره و نسبت سود به هزینه نرخ تورم 4 درصدی پول مورد بازبینی قرار دهد.

برخی کارشناسان معتقدند افزایش نرخ تورم منجر به افزایش متوسط ​​نرخ بهره اسمی می شود. که فضای کافی برای اجرای سیاست های پولی ایجاد می کند و احتمالاً خطر ایجاد تله نقدینگی و محدود کردن ظرفیت بانک مرکزی برای تحریک رشد اقتصادی را از بین می برد.

علیرغم اینکه قیمت بیت کوین به رویدادهای کلان اقتصادی و داده های تورم حساس است، طرفداران بلاک چین معتقدند که این فناوری می تواند به کاهش تورم و حل مشکلات پولی جهان کمک کند. همانطور که به نظر می رسد بیت کوین پس از مسائل کلان اقتصاد، ثبات شاخص های اصلی خود را حفظ کرده است.

ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را به گونه ای طراحی کرد که نرخ تورم پولی زمانی که تعداد سکه های در گردش به 21 میلیون رسید ثابت می شود.

تورم ۲ درصدی فدرال رزرو چه تاثیری بر بیت کوین خواهد داشت؟
نمودار تورم پولی بیت کوین

ویژگی های منحصر به فرد کاهش تورم بیت کوین برای کنترل قیمت و همچنین حجم عرضه استفاده می شود. با این حال، سکه با واکنش شدید بخشی از جامعه فین‌تک مواجه شد که معتقد بودند نرخ بالای نوسانات بیت‌کوین بر سرمایه‌گذاران آن تأثیر منفی می‌گذارد.

با وجود تمام انتقادات، نوسان قیمت نقش مهمی در موفقیت بیت کوین و سایر آلتکوین ها داشته است. البته، تحلیلگران بر این باورند که بیت کوین باید سطحی از ثبات قیمت را حفظ کند تا بهترین ارز در جهان باقی بماند.

علاوه بر همه اینها، برخلاف ارزهای فیات مانند دلار آمریکا که نرخ تورم آن قابل تنظیم است، نرخ تورم بیت کوین قابل پیش بینی است و نمی توان آن را توسط نهادهای متمرکز کنترل کرد.