منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تنها 8 درصد از آمریکایی ها نظر مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند

تنها 8 درصد از آمریکایی ها نظر مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تنها 8 درصد از آمریکایی ها نظر مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند

تنها 8 درصد از آمریکایی ها نظر مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند

یک نظرسنجی جدید CNBC نشان می‌دهد که تنها ۸ درصد از آمریکایی‌ها تا پایان نوامبر نظر مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال داشتند که به طور قابل‌توجهی کمتر از ۱۹ درصد ثبت‌شده در ماه مارس بود.

نظرسنجی اقتصادی CNBC بین 26 و 30 نوامبر انجام شد. با این حال باید آن را تنها یک نمونه در نظر گرفت زیرا علیرغم نامش، حجم نمونه نسبتاً کمی از 800 پاسخ دهنده در ایالات متحده داشت. ، با حاشیه خطای حدود 3.5٪.

این نظرسنجی در 7 دسامبر منتشر شد و در حالی که تعداد پاسخ دهندگان دوستدار رمزنگاری کاهش یافت، CNBC تاکید کرد که تعداد کسانی که دیدگاه منفی نسبت به ارزهای دیجیتال داشتند به سرعت افزایش یافت و از 25 درصد در مارس به 43 درصد در نوامبر افزایش یافت.

CNBC پیشنهاد کرد که نتایج نشان‌دهنده کاهش قابل توجه سرمایه‌گذاری‌هایی است که به عنوان طبقه دارایی خود تبلیغ می‌شدند.

محبوبیت رالی قبلی بیت کوین در سال 2021 بسیاری از مردم عادی را به سمت ارزهای دیجیتال جذب کرد، این نظرسنجی نشان داد که 24 درصد از مردم در گذشته سرمایه گذاری، معامله یا استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را انجام داده اند که این رقم در ماه مارس 16 درصد بود.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران کریپتو نیز نسبت به طبقه دارایی بدبین شده‌اند، به طوری که 42 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که «دیدگاهی بسیار منفی» نسبت به ارزهای دیجیتال دارند.

بر اساس این نظرسنجی، اکنون 42 درصد از سرمایه گذاران کریپتو دیدگاهی تا حدودی یا بسیار منفی نسبت به طبقه دارایی دارند که با 43 درصد از کل بزرگسالان مورد بررسی مطابقت دارد. تفاوت کلیدی: 17 درصد از سرمایه گذاران کریپتو نظر بسیار منفی دارند در مقایسه با 47 درصد برای سرمایه گذاران غیرکریپتو.

اگرچه این نظرسنجی علت احساسات منفی بین ماه مارس و نوامبر را مشخص نکرد، رویدادهای اخیر در صنعت کریپتو احتمالاً در این زمینه نقش داشته است. در ماه می، استیبل کوین Terra USD (UST) سقوط کرد و 44 میلیارد دلار از بازار حذف شد. در ماه جولای، پلتفرم وام‌دهی رمزنگاری سلسیوس ورشکست شد و حجم زیادی از سرمایه مشتری را مسدود کرد.

نوامبر شاهد بزرگترین شوک سال بود، FTX، سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات، در 11 نوامبر اعلام ورشکستگی کرد و میلیاردها دلار را از بازار پاک کرد و وجوه مشتریان را مسدود کرد.

برایان بروک، مدیرعامل Bitfury، طی سخنرانی در نشست مشاوران مالی CNBC در این هفته، تاکید کرد که ارز دیجیتال 90 درصد بازار خرده‌فروشی را تشکیل می‌دهد و این بدان معناست که احساسات سرمایه‌گذاران عادی بسیار مهم است.

بنابراین وقتی داستان هایی در مورد FTX در صفحه اول وال استریت ژورنال می خوانید، به معنای واقعی کلمه هر روز در 30 روز گذشته… کاری که برای تازه کارها انجام می دهد این است که شما را از جهنم می ترساند.

او اضافه کرد:

در نتیجه نقدینگی نسبت به قبل کمتر می شود و تمایل مردم به سرمایه گذاری کاهش می یابد.

برای سرمایه گذاران نهادی، وضعیت متفاوت است

بر اساس یک نظرسنجی تحت حمایت کوین بیس که در 22 نوامبر منتشر شد و بین 21 سپتامبر و 27 اکتبر انجام شد، مشخص شد که 62 درصد از سرمایه گذاران نهادی که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند، سرمایه گذاری خود را در 12 ماه گذشته افزایش داده اند. این هفته، صرافی بیت استامپ نیز ادعا کرد که ثبت‌نام‌های سازمانی در پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال در نوامبر 57 درصد افزایش یافته است. این در شرایطی است که صرافی FTX مانعی برای ورود سازمان ها به این بازار بوده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.