منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تراکنش‌های غیرقانونی ارز دیجیتال به بالاترین حد خود رسیده است

تراکنش‌های غیرقانونی ارز دیجیتال به بالاترین حد خود رسیده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تراکنش‌های غیرقانونی ارز دیجیتال به بالاترین حد خود رسیده است

تراکنش های غیرقانونی ارز دیجیتال به 20 میلیارد دلار رسید

تراکنش های مالی غیرقانونی مربوط به ارزهای دیجیتال برای دومین سال متوالی در سال 2022 افزایش یافت و به بالاترین رقم تاریخ 20.1 میلیارد دلار رسید. رکورد قبلی در سال 2021 به ثبت رسید، زمانی که ارزهای دیجیتال تراکنش های غیرقانونی به ارزش 18 میلیارد دلار را تسهیل کردند.

علاوه بر کاهش قابل توجه ارزش بازار، ورشکستگی ها و رسوایی های متعدد، سال 2022 به عنوان سال رونق برای تراکنش های غیرقانونی ارزهای دیجیتال به یاد خواهد آمد. طبق مطالعه اخیر China Alisys، کل ارزش به‌دست‌آمده از آدرس‌های رمزنگاری غیرقانونی در 12 ماه گذشته به 20.1 میلیارد دلار رسیده است.

پلتفرم داده بلاک چین خاطرنشان کرد که رویدادهای سال گذشته باعث این رویدادها شده است. وی همچنین توضیح داد که این رقم فقط شامل جرایم مربوط به ارزهای دیجیتال می شود و جرایم دیگر مانند استفاده از ارزهای دیجیتال در قاچاق مواد مخدر یا فحشا را شامل نمی شود.

«ما باید تأکید کنیم که این یک برآورد حداقلی است. اندازه گیری ما از حجم معاملات غیرقانونی مطمئناً در طول زمان افزایش خواهد یافت.»

چین آلیسیس گفت که تراکنش های مرتبط با سازمان های تحریم شده در سال 2022 بیش از 100000 برابر در مقایسه با سال 2021 افزایش یافته است و 44 درصد از کل فعالیت های مجرمانه را در سال گذشته تشکیل می دهد.

Garantex، یک صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در روسیه، یکی از این نمونه‌ها است. دفتر امور خارجه (OFAC) در ماه آوریل (چند ماه پس از آغاز «عملیات نظامی ویژه» ولادیمیر پوتین در اوکراین) آن را تحریم کرد، اما این پلت فرم به کار خود ادامه داد.

کلاهبرداری ارز دیجیتال نیز نقش مهمی ایفا کرده است و حدود 20 درصد از کل تراکنش های غیرقانونی را تشکیل می دهد. با این حال، روند تراکنش های تقلبی ارزهای دیجیتال در سال گذشته بسیار کمتر از تراکنش های ثبت شده در سال 2021 بود.

رکود در بازار شاید یکی از دلایل این موضوع باشد. در گذشته، ما دریافته‌ایم که کلاهبرداری‌های کریپتو، برای مثال، در بازارهای نزولی سود کمتری دارند، احتمالاً به این دلیل که مصرف‌کنندگان نسبت به بازار بدبین‌تر هستند و احتمال کمتری دارد که وعده‌های کلاهبرداری‌ها مبنی بر بازده بالا را در طول کاهش قیمت دارایی‌ها بپذیرند. داره میره پایین، به من اعتماد کن به طور کلی، پول کمتر در کریپتو معمولاً با پول کمتر مرتبط با جرایم رمزنگاری مرتبط است.

معاملات غیرقانونی در وب تاریک

تراکنش های غیرقانونی در بازار تاریک نت که شامل ارزهای دیجیتال نیز می شود، نسبت به سال 2021 (در دوره افزایشی) کاهش یافته است. در آوریل 2021، مقامات آمریکایی رومن استرلینگوف شهروند روسی-سوئدی را به اتهام پولشویی بیش از 330 میلیون دلار از طریق بیت کوین دستگیر کردند. او رهبر بیت کوین فوگ بود، یک سرویس اینترنتی که در تاریک وب کار می کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.