منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

استخراج کنندگان اتریوم به سفر خود در مسیر دشوار منتهی به ادغام ادامه می دهند. در اینجا نگاهی گذرا به نحوه برخورد ماینرهای معروف با این بمب ساعتی داریم.

لیست کارهای انجام شده

ماینرهای اتریوم به زودی با تایید کننده های اثبات سهام جایگزین خواهند شد که می تواند مصرف شبکه اتریوم را تا 99 درصد کاهش دهد. نیازی به گفتن نیست که سود معدنچیان مربوطه تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. سود ماینرها که در ماه اوت حدود 750 میلیون دلار بود، حدود 66 میلیون دلار کاهش یافت.

در اینجا نمودار Glassnod نشان دهنده کاهش درآمد از ژانویه 2022 است.

منبع: Glassnode

منبع: Glassnode

اکنون این سؤال مطرح می شود که استخراج کنندگان از همین موضوع برداشت می کنند. بیشتر در مورد نحوه مدیریت این شرکت‌ها با این تغییر. دومین استخر بزرگ استخراج اتریوم F2Pool آخرین موردی بود که به این نگرانی پرداخت.

شایان ذکر است که ماینرهای اتریوم از تاریخ 2022/09/10 تا 2022/09/20 فعالیت خود را متوقف خواهند کرد. در گزارش 7 سپتامبر، اپراتور همچنین افزود:

استخر ETH تا پایان استخراج ETH طبق معمول کار خواهد کرد. ما از شما دعوت می کنیم تا پس از The Merge به استخراج سکه های ETC، RVN، CFX و سایر سکه ها با استفاده از استخرهای ما ادامه دهید.

در عوض، استخر ماینینگ به طور کامل از استخراج ETC پشتیبانی می‌کند، زیرا اتریوم از PoW به PoS می‌رود.

علاوه بر این، شرکت‌های زیرساخت ماینینگ Hive Blockchain و Hut 8 Mining Corp نیز اطلاعیه‌هایی را منتشر کردند که در آن جزئیات چگونگی دور شدن کسب‌وکارشان از استخراج اتریوم را توضیح می‌داد.

حتی بزرگترین بازیکن Ethermine استخر جدیدی را برای کاربران معرفی کرده است. در اینجا، اعضای مربوطه این شانس را دارند که به طور جمعی اتریوم خود را به اشتراک بگذارند و 4.43٪ سود سالانه در سپرده های ETH خود کسب کنند.

با توجه به تغییر جمعیت شناسی اتریوم، ماینرها رویکرد متفاوتی را برای پاسخگویی به تقاضا در پیش گرفته اند. در همان زمان، جامعه ماینینگ اتریوم برای حفظ مکانیسم اجماع PoW فعلی تلاش کرد، زیرا این تغییر باعث بی‌فایده شدن دستگاه‌های استخراج گران قیمت و قدرتمند آنها می‌شود.

مراقب باش

در هر صورت، ورود یا خروج ماینرها، عملیات به قیمت اتریوم بستگی دارد. در زمان نگارش این مقاله، اتریوم 10 درصد دیگر اصلاح شد و حدود 1.5 هزار دلار معامله شد.

چنین کاهش نگران کننده ای می تواند نگرانی های نقدینگی را افزایش دهد.

از سوی دیگر، بیت کوین نیز دچار حادثه مشابهی شد. اخیرا، پولین، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین از نظر نرخ هش، برداشت از کیف پول پولین خود را به دلیل مشکلات نقدینگی متوقف کرد.