منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

بلاتریکس و افزایش درصد بلوک های از دست رفته

امروز بعد از ارتقا بلاتریکس، “درصد بلوک های از دست رفته” در شبکه اتریوم حدود 1700٪ افزایش یافته است. توسعه دهندگان اصلی اتریوم ادغام شبکه مورد انتظار را در اوایل صبح سه شنبه با انتشار آخرین بروزرسانی بزرگ قبل از سوئیچ بزرگ، Bellatrix آغاز کردند. اما برخی مسائل فنی اولیه آمادگی شبکه برای به روز رسانی را زیر سوال می برد.

این ادغام ارتقایی است که زنجیره فانوس دریایی اتریوم را با شبکه اصلی آن ترکیب می کند و انتظار می رود شبکه را از یک سیستم اثبات کار پر انرژی به یک بلاک چین اثبات سهام بسیار کارآمدتر تبدیل کند. توسعه‌دهندگان اتریوم امروز Bellatrix را با موفقیت راه‌اندازی کردند، ارتقایی که ادغام در باطن زنجیره Beacon (لایه اجماع) را آغاز می‌کند.
هفته آینده، ارتقای دیگری لایه پیاده‌سازی شبکه را جابه‌جا می‌کند و نحوه ایجاد و اعتبارسنجی اتریوم را برای همه کاربران در سراسر جهان تغییر می‌دهد.

پس از شروع ارتقاء Bellatrix، توسعه دهندگان استقرار موفقیت آمیز آن را جشن گرفتند و اعلام کردند که تمام تلاش خود را برای ارتقاء لایه اجرای نهایی یکپارچه سازی، پاریس انجام خواهند داد. ویتالیک بوترین روز سه‌شنبه اعلام کرد که تاریخ پاریس حدود 13 تا 15 سپتامبر است. با این حال، نشانه هایی وجود داشت که بلاتریکس ممکن است به اندازه کافی موفق نبوده باشد.

از زمانی که ارتقاء Bellatrix امروز صبح آغاز شد، شبکه اتریوم شاهد افزایش قابل توجهی در «نرخ بلوک از دست رفته» خود بوده است – فرکانسی که شبکه قادر به تأیید بلوک تراکنش‌ها نیست. این رقم پس از معرفی بلاتریکس حدود 1700 درصد افزایش یافت. به عبارت دیگر، در حالی که معمولاً 0.5 درصد از تمام بلوک‌های در نظر گرفته شده برای اعتبارسنجی اتریوم در اولین تلاش تأیید نمی‌شوند، صبح روز سه‌شنبه بیش از 9 درصد از همه بلوک‌ها موفق شدند.

چرا؟ پاسخ ممکن است مربوط به آمادگی اپراتورهای شبکه باشد.

گره ها باید به روز شوند

در آستانه ارتقای نهایی در پاریس، همه اپراتورهای گره اتریوم – افراد و سازمان‌هایی که شبکه را حفظ می‌کنند و زیرساخت شبکه را فعال نگه می‌دارند – باید مشتریان خود را به جدیدترین نرم‌افزار آماده ادغام مجهز کنند. طبق گفته بنیاد اتریوم، هر اپراتوری که در صورت ادغام هفته آینده این کار را انجام ندهد، “در یک زنجیره ناسازگار با پیروی از قوانین قدیمی گیر کرده و پس از ادغام قادر به ارسال اتر یا کار روی شبکه نخواهد بود.”

چندین توسعه‌دهنده اصلی شبکه اتریوم در گفتگو با Decrypt گفتند که افزایش نرخ بلوک‌های از دست رفته صبح امروز را می‌توان در اپراتورهایی که هنوز این ارتقاء نرم‌افزاری را اجرا نکرده‌اند ردیابی کرد.

Marius Vander Weeden، توسعه دهنده هسته اتریوم به Decrypt گفت: گره هایی که هنوز به روز نشده اند نشان دهنده عدم فعالیت هستند. به عبارت دیگر، هر چه تعداد اپراتورهای گره‌ای که هنوز نرم‌افزار خود را به‌روزرسانی نکرده‌اند بیشتر باشد، بلوک‌های گمشده بیشتری در زنجیره اثبات سهام وجود دارد. طبق گفته Ethernodes، حدود 25.2 درصد از گره های اتریوم هنوز نرم افزار خود را ارتقا نداده اند.

تلاش برای وادار کردن تمام اپراتورهای گره برای به روز رسانی نرم افزار خود، ماه هاست که تمرکز توسعه دهندگان اصلی اتریوم بوده است. ماریوس واندر ویدن گفت: “من فکر می کنم بزرگترین مشکل ما در حال حاضر این است که باید به مصرف کنندگان آموزش دهیم.” به طور خاص، این بدان معنی است که مطمئن شوید همه اپراتورهای گره می دانند که باید نرم افزار خود را به روز کنند و کلاینت های لایه اجماع و لایه اجرا را فعال کنند، در غیر این صورت در یک ادغام از شبکه بوت می شوند.

طبق گفته Vander Weeden، 9 درصد بلوک‌های گمشده امروز صبح را می‌توان بین گره‌هایی که نرم‌افزار به‌روز ندارند (5 درصد) و گره‌هایی که تا حدی به‌روزرسانی شده‌اند اما به لایه اجرا متصل نشده‌اند (4 درصد) تقسیم کرد. علیرغم اینکه این آمارها نشان می دهد که دسترسی کاربران به اپراتورهای گره چقدر بیشتر است، ون در ویدن می گوید که از پیشرفت های امروز صبح خوشحال است. Vander Weeden ادامه داد که میزان تأثیرگذاری شبکه اتریوم امروز صبح توسط اپراتورهای گره قدیمی بسیار کمتر از حد انتظار مشکل ساز بود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.