منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

پرداخت با ارز دیجیتال در روسیه قانونی شده است

بانک روسیه که از لحاظ تاریخی با ایده استفاده از ارزهای رمزنگاری شده به عنوان روش پرداخت مخالف بوده است، به دلیل تغییرات ژئوپلیتیکی موافقت کرده است که پرداخت های بین مرزی در ارزهای دیجیتال را مجاز کند.

بانک مرکزی روسیه گزارش‌ها اذعان کرده است که پرداخت‌های کریپتو برون مرزی در شرایط ژئوپلیتیک فعلی اجتناب‌ناپذیر است.

خبرگزاری محلی تاس روز دوشنبه گزارش داد، بانک مرکزی روسیه رویکرد خود را برای تنظیم ارزهای دیجیتال بازبینی کرده و با وزارت دارایی به توافقی برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال برای پرداخت های فرامرزی رسیده است.

الکسی مویسف، معاون وزیر دارایی روسیه گفت: بانک روسیه و وزارت دارایی انتظار دارند به زودی پرداخت های فرامرزی با ارزهای دیجیتال را قانونی کنند.

مویزف اهمیت فعال کردن خدمات رمزنگاری محلی در روسیه را تشریح کرد و اشاره کرد که بسیاری از روس‌ها برای باز کردن کیف پول‌های ارزهای دیجیتال به پلتفرم‌های خارجی متکی هستند. این کارمند گفت:

این امر در روسیه با مشارکت موسسات تحت نظارت بانک مرکزی ضروری است که ملزم به رعایت الزامات مبارزه با پولشویی و شناخت مشتریان خود هستند.

قانونگذاران روسی از لحاظ تاریخی با ایده استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت مخالفت کرده اند. در سال 2020، روسیه قانون جامع ارزهای دیجیتال به نام “دارایی های مالی دیجیتال” را تصویب کرد که به طور رسمی استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را برای اهداف پرداخت ممنوع کرد. بانک روسیه نسبت به ایده پرداخت با ارزهای رمزنگاری شده بدبین است زیرا می خواهد از روبل روسیه به عنوان تنها ارز قانونی کشور محافظت کند.

چه زمانی این مشکل جدی شد؟

ایده پرداخت ارز دیجیتال برای تراکنش های ملی در اواخر سال 2021 در روسیه مطرح شد. در آن زمان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که استفاده از ارزهای دیجیتال برای تجارت منابع انرژی مانند نفت و گاز خیلی زود است. ظاهراً در بحبوحه تحریم های اقتصادی غرب اوضاع تغییر کرده است. پس از حمله روسیه به اوکراین در ماه مه، وزیر صنعت و تجارت اعلام کرد که روسیه دیر یا زود پرداخت ارز دیجیتال را قانونی خواهد کرد. الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه، بعداً پیشنهاد کرد که ارزهای دیجیتال می‌توانند برای پرداخت‌های فرامرزی استفاده شوند، اما تنها در صورتی که این ارز دیجیتال وارد سیستم مالی داخلی روسیه نشود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.