منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

OpenC Market به دو هکر اخلاقی که طی ده روز گذشته آسیب‌پذیری‌های مهم جداگانه‌ای را در بازار NFT کشف کرده‌اند، جایزه ۲۰۰ هزار دلاری پرداخت کرده است. هر هکر به طور جداگانه 100000 دلار جایزه دریافت کرد.

اولین پرداخت به Corben Leo، کارشناس امنیتی و مدیر بازاریابی در شرکت امنیتی Zellic تعلق گرفت که گفت 100000 دلار در روز دوشنبه برای کشف یک آسیب‌پذیری مهم در OpenC از طریق پلتفرم HackerOne Award Bug دریافت کرده است. لئو به The Block گفت، اگر این باگ کشف نشود، می‌تواند توسط هکرهای مخرب برای سرقت دارایی‌ها استفاده شود. او گفت:

این یک آسیب پذیری بود که سرویس وب آنها را تحت تأثیر قرار داد. این به مهاجم اجازه می دهد تا زیرساخت OpenC را به خطر بیاندازد.

یکی دیگر از هکرهای ناشناس کلاه سفید که توسط Nix شناسایی شده است به The Block گفت که OpenC همچنین برای گزارش یک آسیب پذیری مهم دیگر در 19 سپتامبر به آنها جایزه 100000 دلاری ارائه کرده است، اگرچه Nix جزئیات بیشتری ارائه نکرد. نیکس گفت: «گزارش آسیب‌پذیری و تمام جزئیات مربوط به آن محرمانه است. این باگ در پلتفرم HackerOne نیز پرچم گذاری شد.

یکی از سخنگویان OpenC تایید کرد که پاداش ها واقعی هستند و افزودند که وصله هایی برای آسیب پذیری ها صادر شده است. آنها گفتند که این شرکت از اینکه می بیند برنامه پاداش با HackerOne طبق برنامه کار می کند خوشحال است. سخنگوی شرکت گفت:

ما از دیدن نحوه تعامل جامعه با برنامه هیجان‌زده هستیم و از این که میانگین زمان پاسخ‌دهی و زمان وصله‌های ما از زمان راه‌اندازی برنامه در اکتبر 2021 بسیار سریع‌تر شده است، هیجان‌زده‌تر هستیم.

OpenC بزرگترین بازار NFT اتریوم از نظر حجم روزانه است. اما این پلتفرم قبلاً با مشکلات رابط کاربری و آسیب‌پذیری‌های امنیتی مواجه شده است که منجر به از دست دادن دارایی‌های کاربران شده است. برای مبارزه با این مشکلات، OpenC وارد برنامه‌ای با HackerOne شده است، یک پلتفرم هک اخلاقی با سرمایه‌گذاری جمعی که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا آسیب‌پذیری‌های حیاتی را قبل از سوءاستفاده پیدا کنند و برطرف کنند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.