منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

استارلینک چیست؟

Starlink یک اینترنت ماهواره ای است که توسط SpaceX اداره می شود. این شرکت پرتاب ماهواره های خود را در سال 2019 آغاز کرد و تاکنون بیش از 3000 ماهواره کوچک به فضا ارسال کرده است.

با افزایش تعداد ماهواره ها، سرعت و کیفیت اینترنت ماهواره ای استارلینک افزایش می یابد، اما از سوی دیگر این نگرانی وجود دارد که این امر بر کار ستاره شناسان تأثیر منفی بگذارد و حتی میزان زباله های فضایی را افزایش دهد.

این شرکت که تحت مدیریت ثروتمندترین مرد جهان، ایلان ماسک است، می خواهد با استفاده از استارلینک، اینترنت را برای همه مردم دنیا به خصوص در مناطق دورافتاده و غیرقابل دسترس در دسترس قرار دهد.

اسپیس ایکس توضیح داد که قبلاً دو نسل از فناوری Starlink را آزمایش کرده‌اند که نسخه دوم ارزان‌تر از نسخه اول است. نسل سوم با لینک های لیزری بین ماهواره ای تا چند ماه آینده عرضه خواهد شد و نسبت به نسخه های قبلی بسیار ارزان تر خواهد بود.

Starlink در کدام کشورها فعال است؟

خدمات پهنای باند از سپتامبر 2022 فقط در 40 کشور قابل ارائه است. SpaceX همچنین گزینه های تجاری و ملاحظات اقتصادی مختلفی دارد، بنابراین می تواند تعیین کند که سرویس Starlink در کدام کشورها و با چه سرعتی قابل ارائه است. به عنوان مثال، SpaceX رسماً در ژوئن 2020 برای کانادا درخواست مجوز داد، سازمان نظارتی کانادا آن را در نوامبر 2020 تأیید کرد و SpaceX خدمات خود را دو ماه بعد، در ژانویه 2021 ارائه کرد. تا سپتامبر 2022، سرویس اینترنت Starlink در سال 42 در دسترس است. کشورها و اخیرا ایران اضافه شده است.

هزینه اینترنت استارلینک چقدر است؟

به طور کلی سه نوع اینترنت برای کاربردهای مختلف طراحی شده است.

اینترنت استارلینک با قیمت پایه 599 دلار برای مجموعه ای که شامل دیش و رسیور است برای اینترنت خانگی (استریم، بازی و …) در نظر گرفته شده است و حق اشتراک آن 110 دلار در ماه است و تا 250 مگابایت بر ثانیه سرعت را پشتیبانی می کند.

Commercial Starlink همچنین دارای قیمت اولیه 2500 دلار برای کیت و حداقل سرعت 150 مگابایت بر ثانیه با هزینه اشتراک ماهانه 500 دلار است.

Starlink RV همچنین برای افرادی طراحی شده است که دائماً در جاده و مسافرت هستند، بنابراین کاربران آن می توانند از هر مکانی که آنتن دهی بهتری داشته باشد با یک اپلیکیشن به اینترنت متصل شوند.

اینترنت استارلینک

آیا استارلینک در ایران فعال است؟

روز جمعه، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس در پاسخ به توئیت آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایالات متحده اقداماتی را برای ارتقای آزادی اینترنت و جریان آزاد اطلاعات انجام داده است، همچنین خواستار لغو تحریم های مربوطه شد که پذیرفته شد.

برای استفاده از اینترنت استارلینک باید پایگاه های زمینی آن فعال باشد که همانطور که در سایت اسپیسکس گفته شده هنوز در ایران این امکان وجود ندارد.

استارلینک

مورد بعدی گرفتن مجوز از دولت است که در 24 سپتامبر، دولت ایران وب سایت اسپیس ایکس را پس از پاسخ ایلان ماسک برای فعال سازی استارلینک برای ایرانیان مسدود کرد. به علاوه همانطور که گفته شد استفاده از اینترنت استارلینک نیازمند تجهیزات خاصی است که در حال حاضر در ایران موجود نیست. بنابراین، در حال حاضر هیچ متغیر داخلی یا خارجی برای دسترسی به این اینترنت وجود ندارد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

1/5 – (1 امتیاز)