منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

نسبت طلایی چیست؟

زمانی که یک MA کوتاه مدت (میانگین متحرک) و یک MA اصلی بلندمدت به سمت بالا تلاقی می کنند، به اصطلاح “تقاطع طلایی” رخ می دهد. عبور طلایی نشان دهنده افزایش قیمت و چرخش صعودی در بازار است.

MA کوتاه مدت بسیار سریعتر از MA بلندمدت حرکت می کند تا زمانی که شرایط بازار آنها را مجبور به عبور کند. از نظر میانگین‌های متحرک ساده، تلاقی‌های طلایی زمانی رخ می‌دهند که SMA 50 روزه از SMA 200 روزه عبور کند، که نشان‌دهنده یک روند صعودی قطعی است.

میانگین متحرک

نمونه ای از نسبت طلایی

تشکیل پیوند طلایی معمولاً سه مرحله دارد. هنگامی که فروش به پایان می رسد، معمولاً پایان یک روند نزولی و در نتیجه آغاز یک صلیب طلایی است. مرحله بعدی زمانی است که MA کوتاه مدت از MA بلند مدت عبور می کند. این به سرعت مرحله نهایی را دنبال می کند که با ادامه روند صعودی مشخص می شود که معمولاً منجر به افزایش قیمت می شود.

هیچ دو صلیب طلایی یکسان نیستند، اما این سه مرحله معمولا رویدادهای جداگانه ای هستند که وقوع صلیب های طلایی را نشان می دهند. بیایید هر مرحله را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

در مرحله اول، خریداران روند نزولی را کنترل می کنند. ضعف کوتاه مدت در میانگین متحرک 50 روزه، آغاز یک تقاطع طلایی است. دلیل این امر این است که قدرت حاصل از آن معمولاً زمانی شروع می‌شود که خریداران کنترل خود را از دست می‌دهند.

یک تسطیح نمودار رخ می دهد و خریداران در تلاش برای به دست آوردن کنترل، قیمت ها را بالا می برند. تکانه حاصل به تدریج از MA 50 روزه از 200-MA عبور می کند، در این نقطه این دو دوره با هم تلاقی می کنند. وقتی MA 50 روزه از MA 200 روزه عبور می کند، معامله گران معمولاً در حالت آماده باش هستند تا مشخص کنند آیا یک روند صعودی در حال ظهور است یا فقط یک هشدار نادرست است.

مرحله نهایی زمانی اتفاق می افتد که MA 50 روزه به افزایش خود ادامه می دهد و حرکت خود را نشان می دهد. این نیز معمولاً منجر به خرید بیش از حد می شود، البته فقط برای دوره های زمانی کوتاه.

تقاطع مرگ چیست؟

در مقایسه با صلیب طلایی، صلیب مرگ از یک صلیب با میانگین متحرک منفی تشکیل شده است. این یک کاهش قطعی در بازار است و معمولاً زمانی رخ می دهد که MA کوتاه مدت روند نزولی داشته باشد و از MA بلندمدت عبور کند.

به عبارت ساده، دقیقا برعکس نسبت طلایی است. صلیب مرگ معمولاً به عنوان یک سیگنال نزولی خوانده می شود. MA 50 روزه معمولاً از زیر MA 200 روزه عبور می کند که نشان دهنده یک روند نزولی است.

میانگین متحرک

نمونه ای از عبور از مرگ

سه مرحله چهارراه مرگ است. اولین مورد در طول یک روند صعودی زمانی رخ می دهد که MA کوتاه مدت هنوز بالاتر از MA بلند مدت است. فاز دوم با یک معکوس مشخص می شود، که طی آن MA کوتاه مدت از زیر MA بلندمدت عبور می کند. این با شروع یک روند نزولی دنبال می شود زیرا MA کوتاه مدت به حرکت پایین ادامه می دهد و پایین تر از MA بلند مدت باقی می ماند.

مانند صلیب های طلایی، هیچ دو صلیب مرگ شبیه هم نیستند، اما شاخص های خاصی نشان دهنده وقوع آنها هستند. در اینجا به هر مرحله از مرگ به تفصیل نگاه می کنیم. مرحله اول تلاقی مرگ معمولاً با یک دارایی در یک روند صعودی مشخص می شود. به دنبال آن یک MA 50 روزه تضعیف می شود، اولین نشانه ای که ممکن است یک روند نزولی در افق باشد. همانطور که قیمت ها پس از رسیدن به اوج شروع به کاهش می کنند، MA کوتاه مدت از MA بلندمدت فاصله می گیرد.

مرحله دوم، MA 50 روزه را زیر MA 200 روزه می بیند. این یک نکته کلیدی است زیرا نشان می دهد که دارایی ممکن است وارد روند نزولی شود. با ادامه روند کاهشی قیمت ها، واگرایی بین دو MA بارزتر می شود. تقاطع مرگ در این نقطه با وضوح بیشتری شکل می گیرد.

مرحله نهایی با ادامه روند نزولی در MA 50 روزه و باقی ماندن زیر MA 200 روزه مشخص می شود. این نشان می دهد که یک روند نزولی واقعا در جریان است. تلاقی مرگ معمولاً منجر به فشار فروش بیشتر می شود زیرا معامله گران موقعیت های خود را با پیش بینی کاهش بیشتر قیمت نقد می کنند.

با این حال، اگر روند نزولی ادامه پیدا نکند، می‌تواند نشان‌دهنده یک حرکت کوتاه‌مدت و برگشت سریع قیمت باشد که در این صورت تلاقی مرگ به عنوان یک سیگنال نادرست در نظر گرفته می‌شود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.