منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

رمز ریالی چه زمانی شروع به کار می کند؟

بانک مرکزی اواسط سال گذشته اعلام کرد که می خواهد ارز دیجیتال ملی راه اندازی کند تا با راه اندازی رمز ریالی، مردم اسکناس های ریالی خود را به بانک مرکزی تحویل داده و کد ریالی دریافت کنند. البته ریال قابل سرمایه گذاری نیست و فقط جایگزین اسکناس می شود.
23 شهریور صالح آبادی از اجرای مرحله مقدماتی رمز ریالی بانک مرکزی خبر داد و گفت: طی روزهای اخیر روند پیش راه اندازی کد ریالی با مبلغ یک میلیارد تومان و ارائه کد ریالی به تعداد محدودی شروع کرده و عملاً شروع شده است که فاز مقدماتی آن در دو بانک ملی و ملت اجرا شده است.

با ایجاد سامانه‌های ویژه، تاکنون دو فروشگاه امکان خرید کالا را فراهم کرده‌اند و پس از دریافت نتایج این دوره و بررسی جوانب مختلف آن، در آینده نزدیک مرحله آزمایشی ریالی بانک مرکزی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه ارزهای دیجیتال در بانک مرکزی گفت: در حال حاضر منتظر دریافت اطلاعات از وزارت حراست هستیم. افرادی که دارای مجوز استخراج ارز دیجیتال هستند می توانند با ثبت سفارش کالا وارد کنند.

به گفته صالح آبادی، افراد دارای مجوز باید ارز رمزنگاری شده استخراج شده را برای اعلام به سامانه تحویل دهند و پس از آن می توانند ثبت سفارش و واردات انجام دهند.

باید منتظر ماند و دید مسئولان مربوطه چه اطلاعاتی در مورد مرحله آزمون به ما خواهند داد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.