منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

یکی از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، که اثبات کار در اتریوم را منسوخ کرد، بحث‌هایی را برانگیخت: کدام شبکه در این مرحله غیرمتمرکزتر است؟

U.Today اخیراً توزیع اتریوم در وب را پوشش داده است، و تصویری که از بزرگترین آلتکوین وب ارائه می‌کند ممکن است آنقدر که در ابتدا به نظر می‌رسد غیرمتمرکز نباشد.

اتریوم

آمار سرعت استخراج استخرهای استخراج بیت کوین

بخش عمده ای از اتریوم در اختیار صرافی های متمرکز است که روی هم حدود 30 درصد را در اختیار دارند. با این حال، طبق گفته Van Ness، اکثر بلاک های بیت کوین تنها توسط دو استخر استخراج می شوند: Antpool و Foundry که دو استخر بزرگ در کل شبکه هستند. هفتصد و شانزده مورد از آخرین بلاک های بیت کوین توسط چهار موجودیت ایجاد شد: Antpool، Foundry، F2 و Binance.

در حالی که توزیع بین استخرهای استخراج بیت کوین ممکن است نابرابر به نظر برسد، مطمئناً سالم تر از اتریوم به نظر می رسد. بیشتر هش ریت بین پنج نهاد توزیع می شود: Antpool، Foundry، F2، Binance و ViaBTC. رتبه اول مربوط به 24٪ از هش ریت شبکه است، در حالی که رتبه آخر 9.4٪ است. وضعیت شانس اتریوم متفاوت است. در حالی که رتبه اول بیش از 30 درصد از سهام اتریوم را در اختیار دارد، رتبه پنجم تنها با 2.2 درصد باقی مانده است. از نظر فنی، لیدو می تواند سهم خود در شبکه را تا سطح خطرناک 50 درصد افزایش دهد که می تواند مشکلات جدی برای طلبکاران و سرمایه گذاران ایجاد کند. با این حال، صرافی‌های متمرکز و اعتبارسنجی‌های جدید بیشتر احتمال دارد که استخرها و صرافی‌هایی را با تسلط کمتری انتخاب کنند تا از مسائل بالقوه متمرکز جلوگیری کنند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.