منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

ممکن است فرزند شما اصطلاحات کریپتو یا بیت کوین را شنیده باشد، ویدیوهای جالب ارزهای دیجیتال را در تیک توک تماشا کرده باشد، یا در مورد این موضوع با دوستان خود بحث کرده باشد، اما هنوز معنای آنها را به طور کامل درک نکرده باشد. یا می توانند این شرایط را جذب کنند و وسایل الکترونیکی یا اسباب بازی را با ارزهای دیجیتال بخرند یا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. یا ممکن است علاقه آنها به ارزهای دیجیتال صفر باشد.

صرف نظر از موقعیت، به عنوان بخشی از والدین خوب بودن، وظیفه شما این است که به فرزندانتان کمک کنید تا پیچیدگی های دنیای مالی را درک کنند. از آنجایی که نسل‌های جوان ارزهای دیجیتال را در برنامه‌های بازنشستگی خود قرار می‌دهند (طبق نظرسنجی سواد مالی 2022 اینوستوپدیا)، درک ارزهای دیجیتال ممکن است به ویژه برای کودکان مهم باشد. در حالی که برخی از اقتصاددانان ممکن است در مورد طول عمر ارزهای دیجیتال اختلاف نظر داشته باشند، آنها احتمالاً برای سال های آینده وجود خواهند داشت و برخی از کارشناسان معتقدند که می توانند ظرف 5 تا 10 سال از هزینه های نقدی و کارت اعتباری پیشی بگیرند. کریپتو می تواند برای فرزند شما جالب باشد.

جویس سریدو، دانشیار و متخصص مطالعات اجتماعی خانواده در دانشگاه مینه‌سوتا که در آموزش مالی تخصص دارد، توضیح می‌دهد:

یادگیری در مورد پول [تقریباً] از بدو تولد شروع می شود. اگر به بچه‌ها پایه محکمی در مورد چگونگی تبدیل پول و ارز به ارزش و قدرت خرید داده شود، آن‌ها به خوبی در راه درک ارزهای دیجیتال هستند.

او اضافه می‌کند که حدود سال‌ها قبل از بلوغ، بچه‌ها می‌توانند درخواست‌های خود را برای کریپتو افزایش دهند و برای استفاده از آن احساس آمادگی کنند.

پروفسور حسابداری ویویان فانگ، کارشناس رمزارز در دانشکده مدیریت کارلسون دانشگاه مینه‌سوتا، خاطرنشان می‌کند که سال‌ها از آموزش دادن به پسر پنج ساله‌اش درباره ارزهای دیجیتال فاصله دارد. تا آن زمان، ارزش پول را از طریق درس های سود و زیان و کار برای پول به او آموزش دهید.

فرض کنید فرزند شما آماده است تا وارد رمزنگاری شود. شما می توانید با بررسی منابع معتبر رمزنگاری به فرزندتان کمک کنید موضوع را کشف کند. همچنین سایت های رسانه های اجتماعی مانند یوتیوب را که مملو از ویدیوهای آموزشی هستند، بررسی کنید. بسیاری از بچه‌ها جذب تیک توک شده‌اند، بنابراین آن را نادیده نگیرید زیرا می‌تواند فرصتی آموزشی باشد تا ویدیوهای رمزنگاری آن را با هم مرور کنید. این سایت دارای ویدئوهای زیادی است، مانند برخی از اینفلوئنسرهای بی اعتبار که ادعاهای ظالمانه ای برای ثروتمند شدن سریع دارند، با عکس هایی از فراری ها و رولز رویس های پارک شده در مقابل خانه های لوکس. با مرور انواع مختلف اطلاعات، به فرزندتان کمک می کنید اطلاعات قابل اعتماد را از اطلاعات مضر بالقوه جدا کند و به مصرف کننده باهوش تری تبدیل شود.

ارز دیجیتال (کریپتو) چیست؟

Cryptocurrency یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که برای امنیت به رمزنگاری متکی است. به فرزند خود کمک کنید تا بفهمد که مانند فیات، ارزهای سنتی مانند دلار آمریکا و پزو مکزیک می توانند به عنوان سرمایه گذاری و برای پرداخت هزینه کالاها و تجربیات روزمره استفاده شوند. بر اساس CoinMarketCap، تا 12 آوریل 2022، بیش از 18847 ارز دیجیتال با ارزش کل بازار 1.95 تریلیون دلار وجود دارد.

بزرگترین ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) است که در ژانویه 2009 با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو راه اندازی شد و تا 12 آوریل 2022 ارزش آن بیش از 40000 دلار به ازای هر سکه دیجیتال بود. محصولات دیجیتال اولیه به راحتی قابل تکثیر بودند، که تا زمانی که بیت کوین با اقدامات امنیتی معرفی شد، چالشی ذاتی برای ارزهای دیجیتال بود. اکنون استفاده از رمزنگاری و فناوری بلاک چین تضمین می کند که جعل یا تکرار ارزهای دیجیتال، حتی اگر دیجیتالی هستند، تقریبا غیرممکن باشد.

بلاک چین اساساً یک دفتر کل توزیع شده است که توسط شبکه متنوعی از رایانه ها مدیریت می شود. هیچ مقام مرکزی ارزهای دیجیتال را صادر نمی کند، که از نظر تئوری آنها را از دخالت یا دستکاری دولت مصون می کند. در حالی که برخی از سرمایه گذاری های کریپتو مستلزم داشتن حداقل 18 سال سن معامله گر هستند، برخی دیگر محدودیت سنی ندارند. حتی با شرط سنی، می توانید برای فرزندان خردسال خود تا 18 سال سرمایه گذاری کنید.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین یک پایگاه داده توزیع شده است که بین گره های یک شبکه کامپیوتری به اشتراک گذاشته می شود. به عنوان یک پایگاه داده، بلاک چین اطلاعات را به صورت الکترونیکی به شکل دیجیتال ذخیره می کند. بلاک چین ها بیشتر به دلیل نقش حیاتی خود در سیستم های ارز دیجیتال مانند بیت کوین در حفظ ایمنی و تمرکززدایی تراکنش ها شناخته شده اند. نوآوری در بلاک چین این است که یکپارچگی و امنیت رکورد داده را تضمین می کند و این کار را بدون نیاز به شخص ثالث قابل اعتماد انجام می دهد.

یکی از تفاوت های کلیدی بین یک پایگاه داده معمولی و یک بلاک چین، نحوه ساختار داده ها است. بلاک چین اطلاعات را در گروه هایی به نام بلوک جمع آوری می کند که حاوی مجموعه ای از اطلاعات است. بلوک ها ظرفیت ذخیره سازی خاصی دارند و وقتی پر می شوند، بسته می شوند و به بلوک پر شده قبلی متصل می شوند و زنجیره ای از داده ها را تشکیل می دهند که به زنجیره بلوک معروف است. تمام اطلاعات جدیدی که به دنبال بلوک جدید اضافه شده است به یک بلوک جدید تبدیل می شود که پس از تکمیل به زنجیره اضافه می شود.

یک پایگاه داده معمولاً داده های خود را در جداول ساختار می دهد، در حالی که یک بلاک چین، همانطور که از نام آن پیداست، داده های خود را در تکه هایی (بلوک ها) که به هم مرتبط هستند ساختار می دهد. این ساختار داده به طور ذاتی یک جدول زمانی داده غیرقابل برگشت زمانی ایجاد می کند که به صورت غیر متمرکز اجرا شود.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در ژانویه 2009 ایجاد شد. این ارز از ایده هایی پیروی می کند که در یک کاغذ سفید توسط ساتوشی ناکاموتو مرموز بیان شده است. هویت فرد یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز یک راز است. بیت‌کوین نسبت به مکانیسم‌های پرداخت آنلاین سنتی کارمزد تراکنش‌های کمتری را وعده می‌دهد و بر خلاف ارزهای مستقل، توسط یک مرجع غیرمتمرکز اداره می‌شود.

بیت کوین به عنوان یک نوع ارز دیجیتال شناخته می شود زیرا از رمزنگاری برای حفظ امنیت آن استفاده می کند. هیچ بیت کوین فیزیکی وجود ندارد، فقط موجودی ذخیره شده در یک دفتر کل است که هر کسی می تواند به طور شفاف به آن دسترسی داشته باشد (اگرچه هر ورودی رمزگذاری شده است). تمام تراکنش های بیت کوین توسط مقادیر عظیمی از قدرت محاسباتی از طریق فرآیندی به نام استخراج تایید می شوند. بیت کوین توسط هیچ بانک یا دولتی صادر یا پشتیبانی نمی شود. اگرچه بیت کوین در اکثر نقاط جهان پول قانونی نیست، اما بیت کوین بسیار محبوب است و صدها ارز دیجیتال دیگر به نام آلت کوین را ایجاد کرده است.

استخراج بیت کوین و ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن بیت کوین های جدید در گردش قرار می گیرند. همچنین روشی است که شبکه تراکنش‌های جدید را تأیید می‌کند و جزء مهمی در نگهداری و توسعه دفتر کل بلاک چین است. “ماینینگ” با استفاده از سخت افزار پیچیده ای انجام می شود که یک مسئله ریاضی محاسباتی بسیار پیچیده را حل می کند. اولین رایانه ای که مشکل را حل می کند، بلوک بعدی بیت کوین را دریافت می کند و این روند دوباره شروع می شود.

استخراج ارزهای دیجیتال کار فشرده، پرهزینه و فقط به صورت پراکنده سودآور است. با این وجود، استخراج به ویژه برای بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند به ارزهای دیجیتال جذاب است، زیرا ماینرها برای کار خود با توکن های رمزنگاری پاداش دریافت می کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که کارآفرینان در سال 1849 به این معدن به عنوان سکه های طلای کالیفرنیا نگاه می کردند.

دفتر کل توزیع شده چیست؟

دفتر کل توزیع شده یک پایگاه داده است که با توافق بین چندین سایت، مؤسسه یا منطقه جغرافیایی به اشتراک گذاشته می شود و برای چندین نفر قابل دسترسی است. این اجازه می دهد تا تراکنش ها “شاهد” عمومی داشته باشند. یک شرکت کننده در هر گره شبکه به رکوردهای به اشتراک گذاشته شده در آن شبکه دسترسی دارد و می تواند یک کپی مشابه از آن داشته باشد. هر تغییر یا اضافاتی که در کتاب ایجاد شده باشد در عرض چند ثانیه یا چند دقیقه برای همه شرکت کنندگان منعکس و کپی می شود.

دفتر کل توزیع شده در تضاد با دفتر کل متمرکز است، که نوعی دفتر کل است که توسط اکثر شرکت ها استفاده می شود. یک دفتر کل متمرکز بیشتر مستعد حملات سایبری و کلاهبرداری است زیرا یک نقطه شکست وجود دارد. دفتر کل توزیع شده اصلی همان فناوری مورد استفاده بلاک چین است که همان فناوری مورد استفاده بیت کوین است. بلاک چین نوعی دفتر کل توزیع شده است که توسط بیت کوین استفاده می شود.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول دیجیتال (یا کیف پول الکترونیکی) یک سیستم مبتنی بر نرم افزار است که به طور ایمن اطلاعات پرداخت و رمز عبور کاربران را برای چندین روش پرداخت و وب سایت ذخیره می کند. با استفاده از کیف پول دیجیتال، کاربران می توانند به راحتی و به سرعت خرید خود را انجام دهند. آنها همچنین می توانند رمزهای عبور قوی تری را بدون نگرانی در مورد اینکه بتوانند بعداً آنها را به خاطر بسپارند ایجاد کنند.

کیف پول های دیجیتال را می توان همراه با سیستم های پرداخت موبایلی استفاده کرد که به مشتریان امکان می دهد با تلفن های هوشمند خود هزینه خرید را پرداخت کنند. همچنین می توان از کیف پول دیجیتال برای ذخیره اطلاعات کارت وفاداری مشتری و کوپن های دیجیتال استفاده کرد.

آخرین کلمه

از آنجایی که ارز دیجیتال احتمالاً تأثیر مستمر و شاید رو به رشدی بر اقتصاد جهانی خواهد داشت، ممکن است این عنصر مهمی باشد که باید در مورد آموزش مالی فرزندانتان در نظر بگیرید. علاوه بر کمک به فرزندان خود در کشف اطلاعات معتبر، مهم است که با آنها در مورد ماهیت مخاطره آمیز سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال صحبت کنید.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.