منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ

چند درصد از برق استخراج بیت کوین از انرژی پایدار تولید می شود؟

تاثیر زیست محیطی تجارت بزرگ استخراج بیت کوین شفافیت زیادی به دست می آورد که برای بزرگترین شرکت مدیریت جهان، بلک راک، بسیار ارزشمند است.

وب انرژی که بر مکانیسم های کربن زدایی اقتصاد جهانی تمرکز دارد، قرار است در ماه های آینده “نمره های پایداری” را برای ماینرها منتشر کند. تلاشی که نام بلک راک را برجسته کرد.

در بیانیه‌ای در اوایل این ماه، بلک راک اعلام کرد که توسط برنامه‌های انرژی وب و سایرین تشویق شده است تا در مورد استفاده پایدار از انرژی در استخراج بیت‌کوین شفافیت ایجاد کند. این گروه با صرافی Coinbase همکاری کرد تا به مشتریان نهادی پلتفرم علاءالدین خود دسترسی به بیت کوین را در اوایل این ماه ارائه دهد و یک هفته بعد یک تراست خصوصی بیت کوین راه اندازی کرد.

جسی موریس، مدیر عامل Web Energy به Blockworks گفت که موضع BlackRock مجدداً تأیید می کند که سرمایه گذاران نهادی به دنبال خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال هستند.

هیئت مدیره آنها می گوید به ما نشان دهید که چگونه نقش خود را برای کربن زدایی اقتصاد جهانی انجام می دهید. موریس گفت: روی چیزهایی که کربن را در جو آزاد می کنند سرمایه گذاری نکنید. ما با بسیاری از سرمایه گذاران نهادی مختلف و همچنین موسسات مالی که سعی در ارائه محصولات مرتبط با بیت کوین دارند صحبت کرده ایم. اما در مورد جنبه های منفی این دارایی ها تردید وجود دارد.

انرژی وب و استخراج بیت کوین

توکن وب انرژی (EWT) پس از اعلام بلک راک شاهد افزایش قابل توجهی بود. توکن EWT که طی 12 ماه گذشته 67 درصد کاهش یافته است، از دو هفته پیش تقریباً 105 درصد افزایش یافته است.

علاقه به سرمایه گذاری های ESG در سال های اخیر در بخش مالی سنتی افزایش یافته است.

شرکت خدمات مالی مستقر در بریتانیا، Hargreaves Lansdown، روز دوشنبه گفت. مشتریانی که دارای ETFهای ESG هستند بین ژانویه 2017 و ژوئن 2022 تقریباً 708 درصد رشد داشته است.

به گفته این شرکت، ETF های ESG حدود 42 درصد از کل جریان های ETF اروپا را در سه ماهه دوم به خود اختصاص دادند.

مورگان استنلی هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد که اولین ETF هایش بر روی ESG تمرکز خواهند کرد.

انجمن استخراج بیت کوین ماه گذشته گفت که پاسخ دهندگان به آخرین نظرسنجی آن در 30 ژوئن بیش از نیمی از برق شبکه بیت کوین را که از منابع پایدار تولید می شود استفاده کرده اند.

آیا ماینرها آنقدر که می گویند پایدار هستند؟

برنامه Green Proofs for Bitcoin Web Energy راهی برای استخراج کنندگان بیت کوین است تا ثابت کنند از برق تجدیدپذیر استفاده می کنند.

برای مثال، Marathon Digital در ماه آوریل اعلام کرد که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را از تأسیسات مونتانا به مکان‌های جدیدی با منابع انرژی پایدارتر منتقل می‌کند. این شرکت انتظار دارد تا پایان سال جاری عملیات استخراج آن از کربن خنثی شود.

موریس در مورد معدنچیان گفت:

آنها دارای پاورپوینت ها و فایل های PDF هستند که می گویند: “نگران نباشید، ما 60٪ قابل تجدید هستیم” یا “نگران نباشید، ما 100٪ قابل تجدید هستیم.” کاری که ما سعی داریم با این طرح اثبات سبز بیت کوین انجام دهیم، در واقع کمک به مردم برای تأیید این ادعاها است.

موریس گفت که Web Energy پروژه معیارهای صدور گواهینامه اولیه خود را تکمیل کرده است. و در حال حاضر آن را برای نزدیک به دوازده شرکت استخراج بیت کوین و همچنین ماینرهای کوچکتر اعمال می کند.

مزایای گواهینامه ها

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین از طریق فرآیند صدور گواهینامه، داده‌های مربوط به مکان، مصرف برق، میزان انرژی تجدیدپذیر و نحوه خرید آن را به اشتراک می‌گذارند. سپس از این اطلاعات برای کسب امتیاز برای هر شرکت استفاده می کنند.

پس از انتشار دسته اولیه گواهینامه ها در پاییز، Web Energy تلاش خواهد کرد تا ماینرهای بیشتری را رتبه بندی کند.

موریس گفت: «در حالت ایده‌آل، موسساتی مانند بلک راک می‌توانند از این اعتبارنامه‌ها هر طور که صلاح می‌دانند استفاده کنند. همچنین هر سرمایه گذار نهادی دیگر و هر شرکت دیگری که به دنبال درک پایداری برق مصرفی توسط ماینرهای مختلف است، می تواند به این گواهی ها اعتماد کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.