منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیقات و آموزش بازار ارز دیجیتال Arzinja Mag توسعه دهنده مظنون Tornado Cash در آمستردام دستگیر شد

تحقیقات و آموزش بازار ارز دیجیتال Arzinja Mag توسعه دهنده مظنون Tornado Cash در آمستردام دستگیر شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیقات و آموزش بازار ارز دیجیتال Arzinja Mag توسعه دهنده مظنون Tornado Cash در آمستردام دستگیر شد

بر اساس بیانیه ای که امروز توسط اداره اطلاعات و تحقیقات مالی هلند (FIOD) منتشر شد؛ مقامات هلندی روز چهارشنبه یک کارآفرین مظنون به همکاری با تورنادو کش را دستگیر کردند. تنها دو روز پس از آن که دولت ایالات متحده سرویس میکسر کریپتو را ممنوع کرد.

بر اساس این بیانیه، FIOD یک مرد 29 ساله ناشناس را در آمستردام دستگیر کرد. او مظنون به دست داشتن در پنهان کردن جریان های مالی مجرمانه و تسهیل پولشویی از طریق سرویس ترکیبی TornadoCash است که به کاربران اجازه می دهد تراکنش های مبتنی بر بلاک چین را پنهان کنند.

این آژانس گفت: «این فناوری‌های پیشرفته، مانند سازمان‌های غیرمتمرکز، می‌توانند پولشویی را تسهیل کنند. مورد توجه بیشتر FIOD قرار گرفت. این آژانس همچنین ادعا کرد که افراد پشت سر این سازمان – بدون اینکه مشخص کنند توسعه دهندگان آن را کدگذاری کرده اند یا اعضای DAO که آن را اداره می کند – از این تراکنش ها سود زیادی به دست آورده اند.

بر اساس اعلامیه 8 آگوست اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده؛ تورنادو Cash و 44 کیف پول اتریوم و USDC مرتبط را به لیست ممنوعه خود اضافه کرد. از زمان تحریم‌ها، سپرده‌ها به پروتکل به شدت کاهش یافته و برداشت‌ها افزایش زیادی داشته است. حدود 15 درصد از دارایی های تحت پروتکل قبلاً برداشته شده است.

این تحریم ها بر کاربران پروتکل نیز تأثیر گذاشت. دایره 75000 دلار USDC موجود در این آدرس ها را مسدود کرد. شرکت‌های خدمات زیرساخت ارزهای دیجیتال شروع به محدود کردن دسترسی به پروتکل کردند و صرافی غیرمتمرکز dYdX شروع به مسدود کردن حساب‌های مرتبط با آن کرد.