منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیقات و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ اینترنت اشیا (IOT) چیست؟

تحقیقات و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ اینترنت اشیا (IOT) چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیقات و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ اینترنت اشیا (IOT) چیست؟

در عصری که ما در آن زندگی می کنیم، فناوری با سرعت قابل توجهی در حال پیشرفت است. فن آوری هایی که برای آسان تر و بهتر کردن زندگی به دنیای ما وارد می شوند. بدون شک یکی از این نوع پیشرفت ها بلاک چین است که در مورد آن زیاد صحبت کرده ایم. اما در این مقاله می خواهیم در مورد یکی دیگر از فناوری هایی که سر و صدای زیادی به پا کرده است، یعنی اینترنت اشیا صحبت کنیم و به تعداد اندکی از نوآوری هایی که از ارتباط این دو فناوری به وجود آمده اند، صحبت کنیم.

اینترنت اشیا (IOT) چیست؟

اینترنت اشیا چیست؟

اینترنت اشیا به شبکه‌ای از اشیاء فیزیکی اطلاق می‌شود که دارای حسگرها، نرم‌افزارها و سایر فناوری‌ها هستند که برای اشتراک‌گذاری داده‌ها و برقراری ارتباط با سایر دستگاه‌ها از طریق اینترنت به هم متصل هستند. این دستگاه ها از لوازم خانگی ساده تا ابزارهای صنعتی پیچیده را شامل می شود.

تقریباً هر چیزی که بتوان به اینترنت متصل شد، اینترنت اشیا است. در خانه، این گجت های مرتبط با اینترنت می توانند بسیار سرگرم کننده و جذاب باشند و البته به ما در صرفه جویی در زمان کمک کنند. با صدای ما چراغ ها روشن و خاموش می شود، پرده ها بسته می شود، تهویه هوا روشن می شود و دمای مورد نظر ما فراهم می شود. بیا بشینیم تو ماشین و فقط بهش بگیم کجا بره و چه موزیکی بزنه.

حال تصور کنید که همه این چیزها با یکدیگر مرتبط هستند و با یکدیگر همکاری می کنند. شما به خانه می آیید، یخچال هوشمند شما متوجه می شود که نوشیدنی ندارید، این موضوع را از طریق اینترنت به تلفن همراه شما که به ماشین متصل است منتقل می کند و ماشین علاوه بر این که این را به شما می گوید، آدرس را نیز به شما می گوید. از نزدیکترین بازار

اینترنت اشیا چگونه کار می کند؟

برای IOT، ما به اشیایی نیاز داریم که بتوانند اطلاعات را حس، جمع آوری و ذخیره کنند و سپس آن را ارسال یا دریافت کنند. حسگرها و پردازنده ها وظیفه این قسمت را بر عهده دارند. حال باید بین این اشیاء ارتباط برقرار شود تا بتوانند با یکدیگر ارتباط و هماهنگی داشته باشند. تامین کننده این ارتباط اینترنت است.

دستگاه های IOT با سرویس ها و نرم افزارهایی که در فضای ابری هستند ارتباط برقرار می کنند. اکنون می توان این ارتباط را از طریق شبکه و ابر خصوصی برقرار کرد.

مرحله بعدی پردازش داده است. داده های جمع آوری شده توسط نرم افزار بررسی و تجزیه و تحلیل می شود. به عنوان مثال، داده های ارسال شده توسط تهویه برای تنظیم بهتر دمای مورد نیاز ما تجزیه و تحلیل می شود و در صورت نیاز به افزایش یا کاهش دما، دستور مربوطه به پردازنده تهویه داده می شود.

چرا اینترنت اشیا مهم است؟

در سال های اخیر اینترنت اشیا به یکی از مهم ترین فناوری های قرن بیست و یکم تبدیل شده است. اکنون که ما می توانیم وسایل روزمره مانند لوازم آشپزخانه، پخش کننده های موسیقی، تلویزیون، تهویه مطبوع، ماشین و غیره را به هم متصل کنیم. از طریق اینترنت، ارتباط یک پارچه بین افراد و اشیا و فرآیندها نیز امکان پذیر شده است. با استفاده از محاسبات ساده و کم هزینه، فضاهای ابری، تجزیه و تحلیل و فناوری پیشرفته، نهادهای فیزیکی می توانند داده ها را با کمترین مداخله انسانی جمع آوری و به اشتراک بگذارند.

اما ارزش و مزایای واقعی اینترنت اشیا فراتر از تهویه مطبوع و یخچال های هوشمند است و به بخش صنعتی می رسد. زیرا دستگاه های زیادی در این بخش با قابلیت جمع آوری، دریافت و انتقال داده ها وجود دارد که در صورت استفاده از IOT می تواند منجر به افزایش تولید و سود و کاهش خطاهای انسانی شود.

اینترنت اشیا (IOT) چیست؟

اینترنت اشیا، مشکلات و راه حل ها

منطقی به نظر می رسد که بگوییم موج عظیم بعدی نرم افزارهای بلاک چین در حوزه اینترنت اشیا خواهد بود. اینترنت اشیا دارای میلیون ها نرم افزار و همین میزان مشکلات امنیتی است. ظهور محصولات IOT به معنای شانس بیشتری برای هکرها برای سرقت اطلاعات شماست، از اطلاعات الکسا (گجت هوشمند آمازون) تا اطلاعات ساده در مورد تهویه مطبوع هوشمند شما.

همانطور که می دانید یکی از دستاوردهای بلاک چین امنیت و حفظ حریم خصوصی آن است. به نظر می رسد مشکل امنیتی IOT با بلاک چین قابل حل است، اما چگونه؟! بلاک چین با استفاده از ویژگی های خود مانند شفافیت و فساد ناپذیری به کمک اینترنت اشیا آمده است تا آن را هوشمندتر کند و سطح امنیت بالاتری به آن بدهد و سپس از نفوذ اطلاعات جلوگیری کند.

در زیر شرکت هایی را معرفی می کنیم که با استفاده از بلاک چین اینترنت اشیا را هوشمندتر کرده اند.

اینترنت اشیا

سیم رشته ای

این کنگلومرا آمریکایی سیستم های بلاک چین سرتاسری را برای شرکت ها و اینترنت صنعتی اشیا (IIOT) می سازد. فیلامنت نرم‌افزار و سخت‌افزاری را برای ریزتراشه‌هایی می‌سازد که دستگاه‌های متصل را برای اجرا بر روی بلاک چین استخدام می‌کنند. محصولات این شرکت داده‌ها را از رجیستری رمزگذاری می‌کنند و اطلاعات را در زمان واقعی در سایر اشیا و ماشین‌های متصل به بلاک چین توزیع می‌کنند.

اینترنت اشیا

HYPR

این شرکت با راه حل غیرمتمرکز اعتبارنامه خود از خطرات امنیت سایبری در دستگاه های IoT جلوگیری می کند. HYPR با حذف رمزهای عبور از سرورهای متمرکز در حالی که از راه حل های بیومتریک و بدون رمز عبور استفاده می کند، هک دستگاه های IoT را عملا غیرممکن می کند.

اینترنت اشیا

امنیت Xage

این اولین پلتفرم امنیت سایبری مبتنی بر بلاک چین برای شرکت های اینترنت اشیا در جهان است. این فناوری میلیاردها دستگاه را به طور همزمان مدیریت می کند و حتی می تواند به طور خودکار نقض های احتمالی را شناسایی و آنها را برطرف کند. آلوم Sekuriti در درجه اول توسط شرکت های IOT فعال در حمل و نقل، انرژی و تولید استفاده می شود.

اینترنت اشیا این فناوری است که به ما کمک می‌کند راحت‌تر زندگی کنیم و کارها را راحت‌تر از گذشته انجام دهیم، سرعت و دقت کار در صنایع را برای ما افزایش داده است و اکنون با کمک بلاک چین می‌توانیم آرامش بیشتری نسبت به امنیت داشته باشیم.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.