منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیقات بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ و تحلیل آموزشی چنین بیت کوینی

تحقیقات بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ و تحلیل آموزشی چنین بیت کوینی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحقیقات بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ و تحلیل آموزشی چنین بیت کوینی

تجزیه و تحلیل چنین بیت کوینی

چنین داده هایی نشان می دهد که حدود 5000 بیت کوین که در 7 تا 10 سال گذشته غیرفعال بوده اند، اخیرا جابه جا شده اند، که یک نشانه نزولی احتمالی برای بیت کوین است.

نشانگر SOAB مخفف Age Ranges of Output Consumed و مخفف Age Groups of Output Consumed است. این شاخص معیاری است که بیت‌کوین‌های فروخته‌شده را بر اساس مدت زمانی که مردم آن‌ها را نگه داشته‌اند طبقه‌بندی می‌کند و آن‌ها را در نوارهای رنگی به عنوان نسبت کل بیت‌کوین‌های جابه‌جا شده نشان می‌دهد. هر نوار نشان دهنده درصد نتایج مصرف شده در یک دوره زمانی معین است.

همانطور که یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره کرد، هر زمان که چنین سکه های قدیمی در اوایل سال جاری حرکت کردند، بیت کوین معمولاً کاهش می یابد.

شاخص مربوطه در اینجا محدوده های سنی تولید مصرف شده است که به ما در مورد رفتار فروش گروه های سنی مختلف سکه ها در بازار بیت کوین می گوید. این نشانگر با بررسی تاریخچه زنجیره هر سکه فروخته شده برای مشاهده آخرین تراکنش کار می کند. بر اساس مدت زمانی که آن سکه دست نخورده بوده است، این نشانگر سکه را در محدوده سنی قرار می دهد و هر بار که سکه در آن محدوده سنی خرج شده است، ثبت می کند.

شاخص بیت کوین SOAB

محدوده سنی بیت کوین در اینجا گروه 7 سال تا 10 سال است که شامل تمام بیت کوین هایی می شود که آخرین انتقال آنها حداقل 7 سال پیش و حداکثر 10 سال پیش بوده است. اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند هزینه بیت کوین را برای این گروه سنی خاص در چند ماه گذشته نشان می دهد:

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، محدوده سنی 7 تا 10 سال خروجی مصرف شده بیت کوین طی چند ماه گذشته جهش قابل توجهی داشته است. اولین مورد در ماه مارس ارائه شد. همزمان با سرکوب ارزهای دیجیتال، قیمت ها اندکی پس از آن کاهش یافت.

مورد بعدی مربوط به پیامدهای سقوط بیت کوین در ماه می است. پس از آن قیمت در یک جهت حرکت کرد تا در نهایت شاهد کاهش شدید دیگری در قیمت بود. امروزه، سکه‌های ۷ تا ۱۰ ساله خرج شده دوباره حرکت کرده‌اند و ۵۰۰۰ بیت کوین از آن محدوده سنی حرکت می‌کنند.

از آنجایی که قیمت بیت کوین اخیراً کاهش یافته است، این احتمال وجود دارد که این افزایش اخیر در شاخص SOAB از همان روند صعودی ماه می پیروی کند. اما این تحلیلگر در پست خود خاطرنشان کرد که این بار این تراکنش به صرافی‌ها (که سرمایه‌گذاران معمولاً از آن برای فروش استفاده می‌کنند) ارسال نشده است، بنابراین نمی‌توان گفت دقیقاً چه تأثیری ممکن است بر ارزش ارز دیجیتال داشته باشد. با این حال، بعید است که نتایج این امر صعودی باشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 20000 دلار در نوسان است که طی هفته گذشته 6 درصد کاهش یافته است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.