منو سایت

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین آرزینجا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین آرزینجا

عبور قیمت بیت کوین از مقاومت 17000 دلاری

قیمت بیت کوین (BTC) بین 28 نوامبر و 30 نوامبر پس از آزمایش کوتاه حمایت 17000 دلاری، 6.1 درصد افزایش یافت. پس از اینکه بایننس در 30 نوامبر اعلام کرد که یک صرافی تاسیس شده در ژاپن را خریداری می کند، تغییر قوانین نظارتی در ژاپن مانند یک رالی به نظر می رسد. در شرف شروع است

نمودار قیمت بیت کوین 12 ساعته

نمودار قیمت بیت کوین 12 ساعته

بایننس در سال 2018 پس از اخطار آژانس خدمات مالی ژاپن مبنی بر اینکه بدون مجوز فعالیت می کند، فعالیت خود را در ژاپن به حالت تعلیق درآورد. خرید صرافی ارز دیجیتال ساکورا نشانه ورود مجدد بایننس به بازار ژاپن است. علاوه بر این، صرافی جمینی در 30 نوامبر تأییدیه‌های نظارتی جدیدی را در ایتالیا و یونان دریافت کرد. این صرافی به عنوان اپراتور ارز مجازی نزد رگولاتور خدمات پرداخت ایتالیایی ثبت شده است. جمینی به عنوان ارائه دهنده کیف پول و صرافی در یونان تایید شده است.

با این حال، وقتی صحبت از قوانین نظارتی ایالت ها می شود، همه چیز مثبت نیست. در نامه های جداگانه مورخ 28 نوامبر، رئیس کمیته مالی سنای ایالات متحده، ران وایدن، اطلاعاتی را از شش صرافی ارزهای دیجیتال درخواست کرد. این قانونگذار به لزوم “حمایت از مصرف کنندگان مطابق با ضمانت هایی که از دیرباز برای مشتریان بانک ها، اتحادیه های اعتباری و کارگزاران اوراق بهادار وجود داشته است” اشاره کرد.

Wyden از شش شرکت خواست تا تا 12 دسامبر در مورد حمایت از دارایی های مصرف کننده و دستکاری بازار پاسخ دهند. کمیته کشاورزی سنا نیز جلسه ای را برای بررسی سقوط 1 دسامبر در بورس FTX برنامه ریزی کرده است. در طول این رویدادها، بیت کوین در هجده روز گذشته تلاش می کرد تا به بالای 17000 دلار صعود کند، اما فشار فروش مانع از انجام این کار شد.

با کاهش سود ماینرها با کاهش قیمت های لحظه ای و افزایش دشواری استخراج بیت کوین، محتمل ترین خطر این است که ماینرهای بیت کوین تسلیم شوند. کوین تلگراف خاطرنشان کرد که استخراج کنندگان بیت کوین پس از انتظار برای فروش بیت کوین برای کسب سود، فشار فروش ایجاد می کنند.

بیایید نگاهی به داده‌های مشتقات کریپتو بیندازیم تا ببینیم آیا سرمایه‌گذاران نسبت به بیت کوین ریسک گریز هستند یا خیر.

بازارهای آتی دیگر در رکود نیستند

قراردادهای آتی ماه ثابت معمولاً با قیمت بالاتری (به میزان کسری) نسبت به بازارهای نقدی معمولی معامله می‌شوند، زیرا فروشندگان پول بیشتری می‌خواهند تا تسویه طولانی‌تری داشته باشند. این وضعیت که از نظر فنی به عنوان contango شناخته می شود، مختص دارایی های رمزنگاری نیست.

در بازارهای سالم، قراردادهای آتی باید 4 تا 8 درصد در سال معامله شوند، که باید برای جبران خطرات به علاوه هزینه سرمایه کافی باشد. با توجه به داده های فوق، معامله گران مشتقات انتظارات خود را بهبود بخشیده اند و حق بیمه آتی بیت کوین دیگر منفی نیست. این بدان معنی است که تقاضا برای اهرم صعودی و نزولی به یک اندازه متعادل است.

تفاوت قیمت بیت کوین در بازارهای آتی و نقدی

تفاوت قیمت بیت کوین در بازارهای آتی و نقدی

با این حال، اسپرد فعلی 0 درصد با آستانه صعودی 4 درصد فاصله زیادی دارد، که نشان دهنده بی میلی معامله گران حرفه ای به اضافه کردن موقعیت های اهرمی طولانی است. یکی دیگر از بهبودهای قابل توجه، بهبود نسبت معاملات خرید به فروش طی دو روز گذشته است. برای از بین بردن عوامل خارجی که فقط می توانند بر قراردادهای فصلی تأثیر بگذارند، معامله گران باید نسبت بلند مدت به کوتاه (خرید به فروش) بهترین معامله گران را تجزیه و تحلیل کنند.

نسبت خرید به فروش معاملات معامله گران پیشرو در صرافی های مختلف

نسبت خرید به فروش معاملات معامله گران پیشرو در صرافی های مختلف

این معیار همچنین داده‌هایی را از موقعیت‌های کاربران صرافی در بازارهای نقدی و آتی جمع‌آوری می‌کند که نشان‌دهنده بهتری از نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای است. اگرچه بیت کوین در 30 نوامبر نتوانست 17000 دلار را بشکند، اما معامله گران حرفه ای موقعیت خرید اهرمی خود را با توجه به شاخص نسبت طولانی به کوتاه اندکی افزایش دادند. به عنوان مثال، نسبت معامله گر بایننس از 1.07 در 28 نوامبر بهبود یافته و در حال حاضر 1.10 است.

به طور مشابه، صرافی OKX افزایش متوسطی را در نسبت بلند مدت به کوتاه خود نشان داد که طی دو روز از 0.98 به 1.03 رسید. این اندیکاتور در بورس Huobi اندکی به 1.02 کاهش یافت که نشان می دهد معامله گران پس از شکستن مقاومت 17000 دلاری هنوز موقعیت نزولی را اتخاذ نکرده اند.

عدم وجود حرکات منفی قیمت یک شاخص صعودی است

معامله گران نباید به این نتیجه برسند که فقدان حق بیمه های آتی منعکس کننده بدتر شدن شرایط بازار است، زیرا داده های گسترده تر از نسبت بلند مدت به کوتاه نشان می دهد که نهنگ ها و سازندگان بازار به موقعیت های خرید خود اضافه می کنند. اقدام قیمت بیت کوین با توجه به موج اخیر اخبار منفی و نگرانی ها در مورد پتانسیل سرکوب های نظارتی و توانایی استخراج کنندگان برای تحمل زمستان طولانی تر ارزهای دیجیتال، به طرز شگفت انگیزی مثبت بوده است.

احتمالاً مدت بیشتری طول می کشد تا سرمایه گذاران اعتماد خود را به دست آورند و احساس کنند که خطرات فعلی به پایان رسیده است. در نتیجه، فروشندگان ممکن است به اعمال فشار ادامه دهند و بیت کوین را در کوتاه مدت به زیر 17000 دلار برسانند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)