منو سایت

تبدیل ارز دیجیتال رایگان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تبدیل ارز دیجیتال رایگان

سوآپ نوعی تراکنش در بازار ارز دیجیتال است. تبدیل رمز به شما امکان می دهد فوراً یک ارز دیجیتال را با ارز دیگر مبادله کنید. بدون نیاز به ارز فیات صرفه جویی در زمان و پرداخت هزینه کمتر یکی از مزایای بارز تبدیل ارزهای دیجیتال است.

تبدیل ارز دیجیتال رایگان

صرافی ارزینجا که یکی از صرافی های متمرکز فرابورس است، تسهیلات تبدیل را به پلتفرم خود اضافه کرده است. صرافی ارزینجا در حال حاضر از خرید و فروش بیش از 500 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. این فهرست گسترده در بخش تبدیل صرافی نیز موجود است. کاربران می توانند با استفاده از پنل کاربری و کیف پول داخلی خود، ارزهای دیجیتال موجود در لیست مبادلات را به ارزهای دیجیتال دیگر مبادله و تبدیل کنند.

تبدیل ارز دیجیتال رایگان

تفاوت اساسی تبدیل ارزینجا با سایر صرافی ها و پلتفرم ها در این است که کاربر هزینه کمی (0.3 درصد) برای تبدیل می پردازد. این برای بسیاری از افرادی که می خواهند از تجارت ارزهای دیجیتال درآمد کسب کنند، مهم است. بنابراین، ارزینجا صرافی در برنامه کاری خود افزودن چندین ارز رمزنگاری شده به پلتفرم را گنجانده است تا انتخاب را گسترده تر کند.

ناگفته نماند که استفاده از قابلیت تبدیل ارز دیجیتال در این صرافی نیازی به تکمیل فرآیند احراز هویت ندارد و تنها با ایجاد حساب کاربری قابل استفاده است.

آموزش تبدیل ارز دیجیتال ارزینجا

تبدیل یا مبادله ارز دیجیتال چیست؟

در حال حاضر دروازه ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، ارزهای فیات مانند دلار، یورو، ریال و غیره است. برای خرید ارز دیجیتال به آنها نیاز داریم. یا زمانی که سود کافی از تجارت ارزهای دیجیتال به دست می آوریم و قصد داریم آن ارز دیجیتال را نقد کنیم، معمولاً آن را به ارزهای فیات تبدیل می کنیم.

احتمالاً این وضعیت برای همه افراد فعال در بازار ارزهای دیجیتال پیش آمده است که پس از کسب سود از یک تراکنش ارز دیجیتال، قصد دارند از موقعیت سودآور دیگری استفاده کنند. یا در صورت لزوم به رمز عبور دیگری نیاز دارید. در چنین مواقعی می توانید ارز دیجیتال موجود را بفروشید و ارز دیجیتال مورد نظر و مورد نیاز خود را با ارز فیات حاصله خریداری کنید. اما این روش که معاملات نقطه ای نام دارد زمان بیشتری از ما می گیرد و ممکن است از نظر کارمزد و هزینه ارزان نباشد.

تبدیل ارز دیجیتال

صرافی کریپتو به شما امکان می دهد فوراً یک ارز دیجیتال را با ارز دیگر مبادله کنید

اجازه دهید با یک مثال بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم. فرض کنید مقداری بیت کوین در کیف پول خود نگه دارید. در برخی مواقع فکر می کنید که خرید و نگهداری اتریوم سود بیشتری خواهد داشت یا اینکه برای پرداخت هزینه تراکنش به مقداری اتریوم نیاز دارید. همانطور که گفته شد، در این موارد، یک راه حل، معامله با ارزهای فیات است. یعنی ابتدا بیت کوین های خود را به دلار تبدیل کنید و سپس اتریوم را با دلار خریداری کنید. در این روش در واقع یک بار برای فروش بیت کوین و یک بار برای خرید اتریوم هزینه پرداخت می کنید. جدای از هزینه ها، انجام دو تراکنش می تواند زمان زیادی را صرف کند و حتی منجر به از دست دادن موقعیت معاملاتی شود.

در این مواقع می توانید از قابلیت تبدیل ارز دیجیتال استفاده کنید. به این ترتیب شما مستقیماً بیت کوین خود را با اتریوم مبادله می کنید. به این ترتیب شما فقط یک بار هزینه می پردازید و معمولا زمان کمتری را صرف می کنید.

مزایا و معایب

توانایی مبادله ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی های غیرمتمرکز و برخی صرافی های متمرکز وجود دارد. کاربران می توانند با استفاده از این قابلیت در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند. با این حال، استفاده از هر کدام مزایا و معایب خود را دارد.

به عنوان مثال، بسیاری از صرافی های غیرمتمرکز تبدیل ارزهای دیجیتال را تنها در یک شبکه خاص ارائه می دهند. به عنوان مثال، اتر (ETH) فقط می تواند به توکن های شبکه اتریوم (ERC20) تبدیل شود. البته این مشکل تا حدودی حل شده است، اما همچنان محدودیت هایی وجود دارد. از سوی دیگر، صرافی های کمتر متمرکز این نوع خدمات را به کاربران خود ارائه می دهند. از آن جمله می توان بایننس را مثال زد که متاسفانه برای کاربران ایرانی قابل استفاده نیست. همچنین لازم به ذکر است که لیست ارزهای موجود در قسمت تبدیل صرافی محدود است. بنابراین، ممکن است ارز دیجیتال مورد نظر خود را در لیست تبدیل صرافی پیدا نکنید.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)