منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تبدیل ارز دیجیتال در ارزنجا • تبدیل ارزهای دیجیتال بدون کارمزد!

تبدیل ارز دیجیتال در ارزنجا • تبدیل ارزهای دیجیتال بدون کارمزد!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تبدیل ارز دیجیتال در ارزنجا • تبدیل ارزهای دیجیتال بدون کارمزد!

تبدیل ارز دیجیتال

مبادله فرآیند مبادله ارزهای دیجیتال با یکدیگر است. در این روش کاربر با پرداخت هزینه ای ارز دیجیتال خود را به ارز دیجیتال دیگری تبدیل می کند. سوآپ ارز دیجیتال قابلیتی بود که بسیاری از کاربران به خصوص معامله گران را برای ورود به عرصه کریپتو جذب کرد.در این روش علاوه بر هزینه ها، در زمان کاربر نیز صرفه جویی می شود. اما چگونه قبل از اینکه به پاسخ این سوال بپردازیم، بیایید مفهوم معاملات نقطه ای را با هم مرور کنیم.

تبدیل ارز دیجیتال

سوآپ فرآیند مبادله ارزهای دیجیتال با یکدیگر است

تجارت نقطه ای

تراکنش لحظه ای که به آن تراکنش نقدی یا نقدی نیز گفته می شود، نوعی معامله است که با قیمت آنی و بدون تاخیر انجام می شود. در این نوع تراکنش، خریدار و فروشنده یک بازار خاص مانند بازار کریپتو در مبادلات ارز دیجیتال، درخواست خود را با قیمت و حجم مورد نظر اعلام می کنند. این درخواست در دفتر معاملات صرافی ثبت می شود و پس از آن درخواست خریدار و فروشنده مطابقت داده شده و معامله انجام می شود. اما این نوع معاملات با وجود ظاهر ساده، دارای ایرادات و موارد خاص است. به عنوان مثال می توان موارد زیر را مشخص کرد:

جفت ارز محدود

در مبادلات ارز دیجیتال و معاملات نقطه ای، نمی توانید ارزهای دیجیتال را در مقابل سایر ارزهای دیجیتال بخرید یا بفروشید. در این بازار اصطلاحی به نام جفت ارز وجود دارد. جفت ارز به دو دارایی اطلاق می شود که در مقابل یکدیگر معامله می کنند. به عنوان مثال، وقتی جفت ارز بیت کوین/اتریوم (BTC/ETH) را می گویم، به معنای معامله بیت کوین با اتریوم و بالعکس است. جفت ارزهای مختلف در بازار اثبات تعیین می شود. به طور کلی، تمام ارزهای شناخته شده را می توان با دلار یا سکه های ثابت دلار معامله کرد که به آنها جفت ارز دلاری گفته می شود. مانند جفت ارز بیت کوین/دلار. شایان ذکر است که جفت ارزها تنوع زیادی ندارند. شما نمی توانید یک ارز را به ارز دیگری تبدیل کنید و فقط می توانید جفت ارز خود را از لیست مبادلات انتخاب کنید.

تاکسی ها

همانطور که گفته شد در معاملات لحظه ای خریدار و فروشنده سفارش معامله مورد نظر خود را ثبت می کنند و معامله از طریق دفترچه سفارش صرافی انجام می شود. اما اینجا چیزی است که باید بدانید؛ این اصطلاح سازنده و گیرنده است. هنگامی که سفارش تجارت خود را می دهید و منتظر معامله طرف مقابل هستید، شما سازنده هستید. به عبارت دیگر، شما هستید که درخواست تراکنش را ایجاد کرده (یا انجام داده اید). از طرف دیگر، کاربری که با قیمت و حجم درخواستی شما با شما وارد معامله می شود، تیک تیک است.

سوآپ ارز دیجیتال

درصد کارمزد مبادله بایننس

در جدول بالا می توانید تفاوت کارمزدهای Maker و Taker را در صرافی Binance مشاهده کنید. این کارمزد مربوط به حجم معامله است. همچنین، احتمالاً متوجه شده اید که هزینه Maker از Taker کمتر است. یعنی اگر اپلیکیشن را ثبت کنید، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. نکته مهم این است که در صورت ثبت سفارش مورد نظر باید منتظر بمانید تا طرف دیگر معامله کشف شود. این مشکل، علاوه بر محدود بودن جفت ارزها، تبدیل ارزهای رمزنگاری شده را گزینه ای کاربردی و عالی به نظر می رساند.

مزیت تبدیل ارز دیجیتال نسبت به معاملات نقطه ای

می توان گفت مزیت سوآپ ارز دیجیتال نسبت به معاملات نقطه ای همان معایب معاملات نقطه ای است. البته این مزایا به همین جا ختم نمی شود. تبدیل کریپتوکارنسی قابلیتی بود که برای اولین بار در اختیار صرافی های غیرمتمرکز قرار گرفت. صرافی های غیرمتمرکز یا DEX توسط یک قرارداد هوشمند مدیریت می شوند. این بدان معناست که هیچ شرکت یا موسسه خاصی بر آن کنترل ندارد. به دلیل این عدم تمرکز، بسیاری از کاربرانی که به دنبال امنیت و ناشناس بودن بودند، شروع به استفاده از swap کردند.

متصل: صرافی غیرمتمرکز چیست؟

در مبادله ارزهای دیجیتال، می‌توانید هر ارز دیجیتال را به هر ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنید (به شرطی که هر دو ارز دیجیتال در DEX فهرست شده باشند). ناگفته نماند که شکل اصلی مبادله DEX محدود به توکن های یک شبکه خاص بود. به عنوان مثال، کاربر نمی تواند اتریوم را با توکن شبکه بایننس مبادله کند. اما با آمدن زنجیره ها و پل های متقاطع (که از بحث ما خارج است) این قابلیت نیز اضافه شد.

این روش قطعاً بدون کارمزد نیست، اما کارمزد بستگی به ارزهای رمزپایه مورد نظر شما دارد. همانطور که می دانید تراکنش در هر شبکه کارمزد خاص خود را دارد. بنابراین، در مورد تبدیل دو ارز در یک شبکه ارزان قیمت مانند Solana، ممکن است هزینه جزئی وجود داشته باشد و مبادله در یک شبکه گران‌تر مانند اتریوم هزینه بیشتری خواهد داشت.

تفاوت دیگر سرعت تراکنش است. بیایید با یک مثال مقایسه کنیم. فرض کنید می خواهید مقداری اتریوم را به ریپل تبدیل کنید. با استفاده از معاملات نقطه ای، ابتدا باید اتریوم خود را به جفت ارز اتریوم/دلار (یا ریال) بفروشید. سپس با دلار (یا ریال) دریافتی، سفارش خرید ریپل را ثبت کنید. در این فرآیند شما دو تراکنش انجام می دهید و برای هر تراکنش کارمزد جداگانه ای پرداخت می کنید. اما در فرآیند تبدیل، همانطور که گفته شد، اتریوم مستقیما به ریپل تبدیل می شود.

تبدیل ارز دیجیتال

تفاوت بین تبدیل و تراکنش اثباتی

تبدیل ارز دیجیتال به ارزینجا

قابلیت مبادله ارز دیجیتال در ابتدای سال 1401 به پلتفرم معاملات صرافی ارزنجا اضافه شد. ارزنجا سعی کرد از مزایای انواع تراکنش ها در قابلیت تبدیل و رفع معایب آنها استفاده کند. معایبی مثل لیست محدود و کارمزد بالا و البته پایین بودن سرعت تراکنش! نتیجه این تلاش ها سیستمی بود که از 500 ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می کرد و کاربر می تواند ارز دیجیتال مورد نظر خود را از این لیست انتخاب کند. همچنین کارمزد را که در حال حاضر معادل 0.3 درصد است به حداقل می رساند. استفاده از سرویس تبدیل ارز دیجیتال صرافی ارزینجا محدودیتی ندارد و همچنین نیازی به احراز هویت ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ارزهای رمزنگاری شده مورد نظر خود را انتخاب کنید، مقدار آن را وارد کنید تا تبدیل شما با یک کلیک انجام شود.

متصل: آموزش تبدیل ارز دیجیتال ارزینجا