منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین و یک سوال تکراری؛ شروع یک روند صعودی یا تله گاو نر؟

بیت کوین و یک سوال تکراری؛ شروع یک روند صعودی یا تله گاو نر؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیت کوین و یک سوال تکراری؛ شروع یک روند صعودی یا تله گاو نر؟

در حالی که بیت کوین سال جدید را با افزایش قابل توجه قیمت آغاز کرد، بسیاری از کارشناسان هنوز متقاعد نشده اند که بازار ارزهای دیجیتال حداقل در کوتاه مدت و میان مدت به مسیر صعودی خود ادامه دهد.

به گفته کوین تلگراف، رشد قابل توجه ارزش کل بازار، همراه با افزایش مداوم قیمت بیت کوین، بسیاری از تحلیلگران را به این فکر انداخته است که آیا افزایش اخیر شروع یک روند صعودی است یا یک تله گاوی.

جیمز ادواردز، تحلیلگر ارزهای دیجیتال در شرکت فین‌تک استرالیایی فایندر، در گفت‌وگو با کوین‌تلگراف در ۲۳ ژانویه، گفت که استفاده از تله گاو نر قوی‌تر است و هشدار داد که افزایش اخیر قیمت ممکن است کوتاه‌مدت باشد.

وی خاطرنشان کرد که همزمان با افزایش قیمت بیت کوین در آخر هفته، شاخص های سهام نزدک و اس اند پی 500 نیز روند صعودی مشابهی را تجربه کردند.

ادواردز می گوید:

این نشان می دهد که افزایش قیمت منحصر به بازار ارز دیجیتال نیست. در عوض با توقف رشد تورم، به نظر می رسد دلیل رونق عمومی بازارها، بازگشت علاقه به ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران باشد. بنابراین بیت کوین تنها از تأثیرات احساسات مثبت ناشی از جاهای دیگر سود برده است و این روند احتمالاً کوتاه مدت خواهد بود.

ادواردز اضافه کرد که بازار ارزهای دیجیتال قبل از شروع یک روند صعودی دیگر باید موانع بزرگی را برطرف کند. از جمله این مسائل، او به پیامدهای ادامه دار سقوط بازار سهام FTX و تشکیل پرونده ورشکستگی جنسیس در 19 ژانویه اشاره کرد.

او توضیح داد:

بنابراین، زمانی که شرکت‌های ارز دیجیتال ترازنامه‌های خود را بازسازی می‌کنند و توکن‌های خود را برای پوشش بدهی‌ها و سرپا نگه‌داشتن می‌کنند، شاهد فروش و انقباض بیشتری در بازار خواهیم بود.

مایک مک گلون، استراتژیست ارشد بلومبرگ، به کوین تلگراف گفت که از ادامه روند قیمت بیت کوین مطمئن نیست و به شرایط مشابه رکود اقتصادی کلان به عنوان یک مانع بسیار بزرگ برای بیت کوین برای غلبه بر شرایط فعلی اشاره کرد.

این بار مک گلون گفت:

همانطور که جهان به سمت رکود پیش می رود و اکثر بانک های مرکزی سیاست های پولی انقباضی خود را تشدید می کنند، من فکر می کنم شرایط کلان اقتصادی همچنان عامل اصلی در تعیین قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال خواهد بود.

برخی دیگر از تحلیلگران توییتر نیز نظر مشابهی دارند. Il Capo Of Crypto، یک تحلیلگر ارزهای رمزنگاری شده، در ۲۱ ژانویه به ۷۱۰ هزار دنبال کننده خود در توییتر گفت که شکست اخیر بیت کوین از طریق مقاومت های گذشته، بزرگترین تله گاوی است که او تا به حال دیده است.

او می گوید:

من همیشه نمودارها را چک می کردم و از فحاشی در توییتر اجتناب می کردم. الگوی فعلی سطوح مقاومت تست رشد قیمت در بازه‌های زمانی طولانی‌تر… به وضوح بدون تقاضای واقعی دستکاری شده است. باز هم، این بزرگترین تله گاو نر است که تا به حال دیده ام. با این حال، آنها نمی توانند من را به دام بیندازند.

همچنین بخوانید : تله گاو نر چیست؟

با این حال، پلتفرم تحلیل بازار IncomeSharks چشم‌اندازی صعودی دارد. این شرکت با به اشتراک گذاشتن یک نمودار “تقلب وال استریت” در 22 ژانویه برای بیش از 379000 دنبال کننده توییتر، معامله گرانی را که معتقدند حرکت های اخیر قیمت بیت کوین یک تله گاو نر است، مورد تمسخر قرار داد.

بیت کوین و یک معضل تکراری؛  شروع یک روند صعودی یا تله گاو نر؟
نمودار چرخه روانشناختی بازار.

سام آگتربرگ، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران ربات تجاری مبتنی بر هوش مصنوعی CryptoSea نیز اخیراً موجی از احساسات مثبت در مورد قیمت بیت کوین را با 431000 دنبال کننده توییتر خود به اشتراک گذاشته است. یکی از این توییت‌ها نشان می‌دهد که شکست پرچم صعودی در نمودار 4 ساعته بیت‌کوین می‌تواند قیمت را به 25000 دلار برساند.

در همین حال، احتمالاً دیگران به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن بازار ارزهای دیجیتال از انجام چنین پیش بینی هایی خودداری می کنند.

بیت کوین و یک معضل تکراری؛  شروع یک روند صعودی یا تله گاو نر؟
جوک دن هلد: “تحلیل فنی من از روند قیمت بیت کوین.”

بیت کوین در حال حاضر در حدود 22770 دلار در نوسان است و شاخص ترس و طمع در محدوده خنثی با امتیاز 50 قرار دارد. اخیراً شاخص ترس و طمع بیت کوین از سطح 31 (ترس) در 13 ژانویه (23 دسامبر) جهش کرد و به این شاخص رسید. سطح 52 در 15 ژانویه (25 دسامبر).

بیت کوین و یک معضل تکراری؛  شروع یک روند صعودی یا تله گاو نر؟
شاخص ترس و طمع بیت کوین در محدوده خنثی.