منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین آلاینده ترین ارز دیجیتال جهان نام گرفته است

بیت کوین آلاینده ترین ارز دیجیتال جهان نام گرفته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیت کوین آلاینده ترین ارز دیجیتال جهان نام گرفته است

طبق گفته Forexsuggest، بیت کوین آلوده ترین ارز دیجیتال جهان در سال 2022 است که تقریباً یک تن دی اکسید کربن (CO2) در هر تراکنش تولید می کند.

به گفته والکس و به نقل از فورکست، آلودگی شبکه بیت کوین پس از کاهش در سال 2021 دوباره به شدت افزایش یافته است. فعالیت شبکه بیت کوین در سال 2022 منجر به انتشار تقریباً 86.3 میلیون تن دی اکسید کربن شد. برای پاکسازی این مقدار گازهای گلخانه ای، 431.6 میلیون درخت مورد نیاز است.

لازم به ذکر است که این گزارش تمایل روزافزون معدنچیان به تامین انرژی برای فعالیت های معدنی از منابع انرژی سبز را در نظر نگرفته است. بر اساس اطلاعات شورای ماینینگ بیت کوین، نزدیک به 60 درصد انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین از منابع انرژی پایدار تامین می شود که نسبت به سال قبل 3 درصد افزایش داشته است.

روش اجماع شبکه بیت کوین که مبتنی بر الگوریتم اثبات کار (PoW) است، سالهاست که دلیل اصلی مخالفت با این شبکه بوده است. این روش نیاز به مصرف برق بالایی دارد. به عنوان مثال، زمانی که روش اجماع شبکه اتریوم در سال گذشته به اثبات سهام (PoS) تغییر کرد، مصرف انرژی شبکه 99.95 درصد کاهش یافت. برخلاف روش PoW، در الگوریتم اثبات سهام نیازی به حل مشکل رمزگذاری توسط اعتبار سنجی نیست و امنیت شبکه با قرار دادن مقدار قابل توجهی از توکن طبیعی آن تضمین می شود.

در میان 10 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار، ریپل (XRP) کمترین انتشار گازهای گلخانه ای را در هر تراکنش داشت و پولیگون دومین ارز آلوده کننده پس از بیت کوین بود.

در رتبه بندی کلی، لایت کوین (LTC) که شاخه ای از شبکه بیت کوین است و با مکانیزم مشابهی کار می کند، با تولید 525400 تن دی اکسید کربن، دومین ارز دیجیتال «کثیف» در جهان بود. بیت کوین کش (BCH)، ارز دیجیتال دیگری که از بیت کوین فورک شده است، با تولید 141400 تن CO2 در رتبه سوم قرار گرفت.