منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • به روز رسانی Tezos ‘Bombay’ چه تأثیری بر قیمت XTZ دارد؟

به روز رسانی Tezos ‘Bombay’ چه تأثیری بر قیمت XTZ دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
به روز رسانی Tezos 'Bombay' چه تأثیری بر قیمت XTZ دارد؟

شماره 134 هفته نامه اکوسیستم تزوس برخی از به روز رسانی ها و پیشرفت های این شبکه در چند روز گذشته را فاش کرد. بارزترین رویداد اکوسیستم تزوس، ورود پیشنهاد ارتقاء “مومبای” به مرحله رای گیری بود.

به گفته Valx و به نقل از Ambcrypto، ارتقاء “Bombay” چندین ویژگی جدید را به همراه خواهد داشت که عملکرد شبکه را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. به عنوان مثال، زمان بلوک پس از این ارتقا به 15 ثانیه کاهش می یابد.

این کاهش در زمان تولید بلوک با استفاده از موازی سازی و تکنیک های بهبود یافته خط لوله به دست می آید. علاوه بر این، پس از به روز رسانی بمبئی، «بلیت» در شبکه تزوس نیز بین حساب های کاربری قابل انتقال است و نیازی به داشتن قرارداد یا مجموعه هوشمند از یک طرف (فرستنده یا گیرنده) نیست.

خبر خوب دیگر برای حوزه پویا NFT ها در شبکه تزوس (XTZ) پشتیبانی از نمایش توکن های NFT در این شبکه از اپلیکیشن «Ledger Live» بر روی کیف پول های سخت افزاری لجر است. به لطف این ویژگی جدید، مجموعه داران و هنرمندانی که توکن های ارزشمند خود را برای امنیت بیشتر در کیف پول های سرد نگهداری می کنند، می توانند NFT های خود را با خیال راحت در کیف پول های سخت افزاری خود مشاهده کنند.

تاثیر این خبر بر بازار NFT تزوس آشکار بود. نمودار زیر تعداد کل معاملات NFT و حجم دلاری آنها را در روزهای اخیر نشان می دهد.

تعداد و ارزش تراکنش های NFT در شبکه تزوس
تعداد و ارزش تراکنش های NFT در شبکه تزوس

طی هفته گذشته، قیمت تزوس به خواست سرمایه گذاران عمل کرده و بیش از 8 درصد افزایش یافته است. ارزش بازار این شبکه یک میلیارد دلار است.

تجزیه و تحلیل Tezos نشان می دهد که میزان فعالیت های توسعه در هفته های اخیر افزایش یافته است. ارتقاهای برنامه ریزی شده محرک اصلی این روند هستند. احساسات مثبت نسبت به این توکن ادامه دارد که نشان دهنده اعتماد جامعه کاربران است.

نمودار فعالیت توسعه (بنفش)، نرخ سرمایه گذاری مبادلات بایننس (زرد)، احساسات مثبت (قرمز) و قیمت تزوس (سبز)
نمودار فعالیت توسعه (بنفش)، نرخ سرمایه گذاری مبادلات بایننس (زرد)، احساسات مثبت (قرمز) و قیمت تزوس (سبز)

از سوی دیگر، ارز XTZ توانست تقاضای خود را در بازار مشتقه حفظ کند. نرخ تامین مالی این سکه در بورس بایننس نسبتا بالا باقی می ماند. اما ارزش این ارز در روزهای اخیر کاهش چشمگیری داشته است که ممکن است باعث توقف رشد قیمت آن شود.