منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهمن کاغذ سفید (AVAX); همه چیز در مورد کاغذ سفید AVAX

بهمن کاغذ سفید (AVAX); همه چیز در مورد کاغذ سفید AVAX

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهمن کاغذ سفید (AVAX); همه چیز در مورد کاغذ سفید AVAX

بهمن (بهمن) یک پلتفرم از نوع شبکه بلاک چین است که این قابلیت را دارد قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) پشتیبانی می کند. توکن بومی یا ارز دیجیتال انحصاری این پلتفرم، آواکس نامیده می شود و به تقویت این بلاک چین کمک می کند. هنگامی که کاغذ سفید Avalanche منتشر شد، هدف اصلی این پلتفرم به عنوان مجموعه ای از راه حل های طراحی شده برای تمرکززدایی، تقویت امنیت، کاهش هزینه ها، افزایش سرعت تراکنش و سازگاری با محیط زیست در شبکه های بلاک چین آشکار شد. با ارزش کل قفل شده (TVL) تقریباً 41.8 میلیارد دلار، Avalanche یکی از محبوب ترین ها در دنیای ارزهای دیجیتال است. اما بهمن چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

Avalanche به کاربران خود اجازه می دهد تا شبکه های بلاک چین توکن خود را با هزینه های دلخواه ایجاد کنند. در این مقاله می خواهیم به جزئیات کاغذ سفید Avalanche بپردازیم و قابلیت ها و ویژگی های آن را بررسی کنیم. برای کشف راز موفقیت این پلتفرم که در سال 2020 راه اندازی شد، ابتدا باید بدانیم Avalanche چیست و پلتفرم آن چگونه کار می کند.

ظهور بهمن (AVAX) و فتح قله های موفقیت

Avalanche در سپتامبر 2020 توسط گروه کاری به نام Ava Labs به دنیای ارزهای دیجیتال معرفی شد. پس از انتشار وایت پیپر آوالانچ، تیمی متشکل از کوین سکنیچی، ماوفان «تد» یین ​​و امین گان مسئولیت را بر عهده گرفتند و دفتر مرکزی خود را در نیویورک اعلام کردند. بهمن در ابتدا به عنوان یک سیستم فایل بین سیاره ای شناخته می شد (IPFS) در ماه می 2018 مشخص شد که توسط گروهی به نام Team Rocket طراحی شده است.

بعدها و به مرور زمان، تیمی از دانشگاه کرنل مسئولیت رهبری و توسعه پروژه اصلی Avalanche را بر عهده گرفت. تاریخچه این پروژه به عنوان ارائه دهنده پلت فرم متن باز (متن باز) و برای بوت کردن برنامه های غیرمتمرکز (برنامه ها) آغاز شده از آنجایی که Avalanche یک پلت فرم راحت تر و مقیاس پذیرتر برای ساخت و اجرای DApps ارائه کرد، توجه قابل توجهی به آن جلب شد. سیستم AVAX بر مکانیزم اجماع اثبات سهام متکی است.PoS) آثار. عرضه اولیه سکه در 15 ژانویه 2020 به ارزش 42 میلیون دلار به پایان رسید و توکن اصلی آن در سپتامبر همان سال معرفی شد. تیم مدیریت و بنیانگذار این پروژه یک سال پس از عرضه اولیه سهام، ۲۳۰ میلیون دلار از طریق فروش توکن های AVAX جمع آوری کردند.

بررسی کاغذ سفید بهمن: جزئیات کاغذ سفید AVAX چیست؟

بهمن محصول آزمایشگاه آوا

کتاب سفید Avalanche اساساً یک نقشه راه بسیار دقیق و برنامه ریزی شده است که حوزه های کلیدی و مهمی مانند مهندسی، توسعه اکوسیستم و ارتقای امنیت را هدف قرار می دهد. کاغذ سفید برای بهبود محیط بلاک چین ارائه شده است. با معرفی این کاغذ سفید، تیم موسس قصد دارد یک تجربه کاربری شگفت انگیز ایجاد کند و ویژگی ها و عملکرد پلتفرم را تکامل دهد. اهداف ذکر شده در وایت پیپر Avalanche عبارتند از:

تجربه کاربری بهتر کیف پول

یکی از اهداف ایجاد تغییرات مثبت در ساختار کیف پول Avalanche برای دسترسی بیشتر به توکن AVAX برای کاربران جدید است. همچنین امکانات و ویژگی های امنیتی این کیف پول بهبود یافته و مواردی مانند رابط کاربری بهبود یافته است. با توجه به وایت پیپر آوالانچ، یک اپلیکیشن کیف پول اختصاصی باید ارائه شود.

تکنولوژی پل جدید

کاربران دنیای بهمن معمولاً در انتقال دارایی های دیجیتال خود به دلیل هزینه های مربوط به پل بهمن-اتریوم (AEB) با مشکل مواجه می شوند. توسعه دهندگان تصمیم گرفتند یک پل جدید و امن برای حل این مشکل ارائه دهند. این پل که Novel Bridge نام دارد، اولین پل در صنعت ارزهای دیجیتال است و 2 برابر سریعتر و 5 برابر ارزانتر از AEB است. علاوه بر این با استفاده از این پل می توانید از اپلیکیشن های بیشتری استفاده کرده و به شبکه های بلاک چین دیگر متصل شوید.

به روز رسانی زردآلو

بر اساس کاغذ سفید Avalanche، توسعه دهندگان قصد دارند تا در مراحل بعدی عملکرد Apricot را بهبود بخشیده و تکمیل کنند. با این ارتقا، کارمزد تراکنش های پویا با قراردادهای هوشمند در زنجیره C، مدیریت اضافه شده در زنجیره P و بهینه سازی نسبت به مقیاس پذیری شبکه شکل می گیرد.

ارتقا بلوبری

Blueberry Upgrade برای ارتقای سیستم رمزگذاری پلتفرم ارائه شده است. این ارتقا به ایجاد بلاک چین های مستقل با ماشین های مجازی و قوانین خود کمک می کند. این ارتقا گام بزرگی در جهت کنترل کامل توسعه اکوسیستم و ایجاد ارزش بیشتر برای ارز دیجیتال AVAX است.

پشتیبانی از C-Chain

توسعه دهندگان در تلاش هستند تا از C-Chain بیشتری پشتیبانی کنند و کاربران می توانند بدون انتقال زنجیره ای از حساب های خود به برنامه های Avalanche DeFi انتقال دهند. همچنین، معرفی ویژگی های جدید مانند Chainlink، ارائه لانچ پدهایی مانند Avalaunch و غیره. نیز در این هدف گنجانده شده اند.

کالبد شکافی بهمن: در ساختار این پلت فرم چه می گذرد؟

نمای کلی ساختار بهمن

خلاصه مقاله سفید Avalanche به شرح زیر است: «بلاک چین بهمن از چندین شبکه فرعی بلاک چین تشکیل شده است. برای ایجاد انعطاف‌پذیری، افزایش مقیاس‌پذیری و غیرمتمرکز کردن اجماع ناکاموتو (اجماع ناکاموتوافزایش سرعت تراکنش و کارایی الگوریتم اجماع کلاسیک (اجماع کلاسیک) از اجماع بهمن (اجماع لاوین) استفاده می شود”.

هر زنجیره از شبکه بلاک چین Avalanche شامل یک ماشین مجازی جداگانه است، در حالی که از چندین گزینه دیگر مانند ماشین مجازی اتریوم (EVM) و WASM پشتیبانی می کند. در نهایت، مکانیسم پلت فرم بهمن به زنجیره ها اجازه می دهد تا عملکردهای مورد نظر خود را جذب و انجام دهند.

اجزای اصلی شبکه بهمن عبارتند از:

زیر شبکه ها

مجموعه‌ای پویا و فعال از اعتباربخش‌ها هستند که با هم کار می‌کنند تا در مورد وضعیت شبکه بلاک چین به توافق برسند. هر بلاک چین در دنیای Avalanche توسط یک زیرشبکه تأیید می شود. با تمام این ویژگی‌ها، یک زیرشبکه می‌تواند بیش از یک بلاک چین را تایید کند و یک گره می‌تواند عضو بیش از یک زیرشبکه باشد.

زنجیر

شبکه بلاک چین بهمن دارای سه بلاک چین است. زنجیره P، زنجیره X و زنجیره C. هر زنجیره بخشی از یک زیر شبکه در نظر گرفته می شود.

مدار X

این مدار همیشه مدار مبادله نامیده می شود. این زنجیره به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز عمل می کند و به منظور ایجاد، راه اندازی، مدیریت و مقیاس تراکنش ها ساخته شده است. یکی از دارایی های دیجیتال قابل معامله در این زنجیره، آواکس است.

مدار C

به این زنجیره، زنجیره قرارداد یا زنجیره قرارداد همچنین معروف است و همانطور که از نامش پیداست منحصرا برای قراردادهای هوشمند استفاده می شود. این زنجیره یک نمونه موفق از سیستم ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که توسط Avalanche طراحی شده است. جزئیات بیشتری در مورد این زنجیره در وایت پیپر Avalanche وجود ندارد، اما واضح است که این زنجیره امکان کپی کردن DApp ها از اتریوم را فراهم می کند. این ویژگی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا پروژه های خود را به راحتی از اتریوم به Avalanche منتقل کنند.

مدار P

زنجیره پلت فرم یا زنجیره پلت فرم عنوان دیگر این مدار است. این زنجیره برای مدیریت زیرشبکه‌ها، هماهنگی بین اعتبارسنجی‌ها و تقویت مکانیسم سهام‌گذاری ارز دیجیتال استفاده می‌شود. یکی از کاربردهای مهم این زنجیره، اجرای پروتکل اجماع آدم برفی است که دارای ظرفیت عملیاتی استثنایی است.

چهار مزیت برجسته اکوسیستم بهمن

بررسی بهمن

شبکه بهمن ویژگی های متمایزی دارد که در چهار شاخص مهم زیر به بررسی آن خواهیم پرداخت.

افزایش تعامل و همکاری

این شبکه قابلیت همکاری قابل توجهی دارد. توانایی تعامل و همکاری یکی از حیاتی ترین ویژگی های وب برای تجارت و ارتباط با سایر پلتفرم ها است. بر اساس کاغذ سفید Avalanche، ایجاد زیرشبکه های مختلف و متعدد در شبکه، کارایی این پلتفرم را افزایش داده و امکان کاربردی شدن محیط DeFi و اپلیکیشن های مرتبط با آن را فراهم کرده است.

احتمال کم حمله شبکه

در مقایسه با شبکه های بلاک چین قدرتمند مانند بیت کوین و اتریوم، احتمال و احتمال حمله به شبکه Avalanche بسیار کم است. به عنوان مثال، احتمال حمله به شبکه بیت کوین که با الگوریتم PoW کار می کند، حدود 51 درصد است. در همین حال، یک هکر Avalanche برای حمله موفقیت آمیز به ساختار و زیرشبکه های آن باید حدود 80 درصد از کل شبکه را کنترل کند. این مزیت مهم به دلیل پروتکل اجماع Avalanche است که تنها امنیت این شبکه را تضمین می کند.

معاملات سریع

همانطور که در وایت پیپر جزئیات Avalanche است، این شبکه قادر است 4500 تراکنش در ثانیه را انجام دهد. این در حالی است که سرعت تراکنش بیت کوین و اتریوم به ترتیب برابر با 7 تراکنش و 15 تراکنش در ثانیه است.

از کاهش قیمت ارز دیجیتال جلوگیری کنید

بر اساس وایت پیپر بهمن، سرعت تراکنش و ظرفیت عملیاتی این شبکه بسیار بالاست و همین مشکل باعث می شود قیمت ارز دیجیتال کاهش یابد. همچنین با توجه به این مزیت، کاربر می تواند تجربه ای مشابه صرافی های متمرکز در صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال داشته باشد. همچنین با توجه به کارمزد پایین تراکنش های Avalanche، می توان این پلتفرم را محیطی مقرون به صرفه برای تراکنش های کوچک ارزهای دیجیتال در نظر گرفت.

معرفی بهمن Technomic World: معرفی ارز دیجیتال آواکس

توکن بومی و انحصاری Avalanche آواکس نام دارد و مجموع عرضه آن برابر با 720 میلیون توکن است. با این حال، توکن AVAX یک نوع ارز دیجیتال با تورم پایین در نظر گرفته می شود. زیرا دسترسی به آن محدود است. علاوه بر استفاده در تراکنش‌های ارز دیجیتال، توکن‌های AVAX برای پیاده‌سازی حاکمیت در اکوسیستم شبکه نیز استفاده می‌شوند. زیرا با ذخیره این توکن ها می توانید در بهمن حق رای بگیرید و در تصمیم گیری های مهم این شبکه شرکت کنید.

کارمزد تراکنش ارزهای دیجیتال روی پلتفرم دقیقاً مشابه شبکه اتریوم است. اعتبار سنجی ها همچنین از توکن های AVAX برای ایمن سازی شبکه و دریافت جوایزی برای به اشتراک گذاری آن توکن ها استفاده می کنند. از 720 میلیون توکن AVAX، 360 میلیون توکن در Genesis Block وجود دارد و بقیه در طول زمان و در آینده منتشر خواهند شد.

بالاترین قیمت توکن AVAX در نوامبر 2021 ثبت شد. این رویداد تاریخی به دلیل همکاری Avalanche با Deloitte برای ساخت و راه‌اندازی پلتفرم‌های موثر امداد رسانی در بلایای طبیعی رخ داد. در حال حاضر، در ابتدای دسامبر 2022، توکن AVAX در رتبه 15 جهان ارزهای دیجیتال قرار دارد و ارزش بازار آن 6.90 میلیارد دلار برآورد شده است. نمودار زیر از وب سایت TradingView، فراز و نشیب توکن AVAX را از سال 2021 تا سپتامبر 2022 به منظور تجزیه و تحلیل آینده Avalanche نشان می دهد.

نمودار قیمت بهمن

بهمن و سرقت گوی سبقت از اتریوم

در این مقاله از وبلاگ والکس، با بخش های مهم وایت پیپر Avalanche آشنا شدید و جزئیات ارائه آن را فرا گرفتید. Avalanche به توسعه دهندگانی که در محیط آن کار می کنند اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی بین پلتفرمی ایجاد کنند. همچنین طبق وایت پیپر خود، این شبکه بالاترین میزان قابلیت همکاری را دارد و امکان راه اندازی بلاک چین های تعاملی وجود دارد. مهمترین هدف این شبکه که در وایت پیپر بهمن نیز به آن اشاره شده است، تمرکززدایی بازارهای مالی با استفاده از یک اکوسیستم غیرمتمرکز و شفاف است که تمامی بلاک چین های جهان را به هم متصل می کند.

Avalanche در راه انقلابی بزرگ در دنیای شبکه های بلاک چین است و قصد دارد فضای اپلیکیشن DeFi را تغییر دهد. قابلیت های این پروژه باعث کاهش مشکلات مقیاس پذیری و ارائه تجربه بهتر برای کاربران DApps می شود. همه ابزارهای Avalanche با ماشین مجازی اتریوم سازگار هستند و انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و مدیریت غیرمتمرکز کاربر را ارائه می‌کنند. نظر شما در مورد کاغذ سفید بهمن و جزئیات آن چیست؟ به نظر شما آیا می توان به توان محاسباتی و قابلیت همکاری این شبکه تکیه کرد؟