منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بنیاد ارزینجا مگ لونا: ما در حال حاضر قادر به جبران آن نیستیم

بنیاد ارزینجا مگ لونا: ما در حال حاضر قادر به جبران آن نیستیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بنیاد ارزینجا مگ لونا: ما در حال حاضر قادر به جبران آن نیستیم

بنیاد لونا اعلام کرده است که در حال حاضر قادر به جبران خسارت نیستیم

تقریباً پنج ماه از سقوط Luna می گذرد و کاربران UST هنوز طبق وعده داده شده غرامت دریافت نکرده اند. بنیاد لونا امروز اعلام کرد که قربانیان باید کمی بیشتر صبر کنند.

هیچ جدول زمانی برای غرامت لونا وجود ندارد

قربانیان Terra به این زودی ها بازپرداخت نمی شوند.

حساب کاربری رسمی بنیاد لونا گارد (LFG) در توییتر امروز مجموعه ای از توییت ها را منتشر کرد که نشان می دهد هیچ جدول زمانی برای بازپرداخت سرمایه گذارانی که سرمایه خود را در سقوط لونا از دست داده اند تعیین نشده است.

در این روایت آمده است: «همانطور که [قبلاً] با این حال، قصد ما این است که مابقی دارایی‌های گارد بنیاد لونا را ابتدا بین کوچک‌ترین دارندگان آسیب‌دیده توزیع کنیم.» «متاسفانه، به دلیل دعوی قضایی و تهدیدات در حال انجام، توزیع در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.» این سازمان همچنین اعلام کرد تاریخ بازپرداخت وجود ندارد. ممکن است در انتظار مسائل حقوقی تنظیم شود.

کل اکوسیستم Terra در اوایل ماه مه زمانی که استیبل کوین بومی پروژه، UST، وارد یک مارپیچ مرگ شد، به طور مستقیم نزدیک به 43 میلیارد دلار ارزش بازار را به همراه LFG از بین برد. سازمان غیر انتفاعی که وظیفه حفاظت از استیبل کوین را بر عهده دارد در 16 می اعلام کرد که از دارایی های باقی مانده خود برای جبران خسارت کاربران UST و ابتدا جبران دارایی های سرمایه گذاران کوچک استفاده خواهد کرد.

آیا LFG درست است؟

دلایلی وجود دارد که چرا باید به اظهارات جبران خسارت LFG نگاهی دقیق بیندازیم. دشمنی نگران‌کننده‌ای که در توییت‌ها ذکر شد، مطمئناً شامل مشکلات فعلی موسس لونا دو کوان می‌شود. محل اختفای دو کوان در حال حاضر مشخص نیست. اینترپل او را به فهرست افراد تحت تعقیب خود اضافه کرده است، به این معنی که او اکنون رسماً در 195 کشور فراری است. به طور باورنکردنی، دو کوان اخیراً در توییتر ادعا کرد که همانطور که گزارش شده “فرار نکرده است”. رفتار کوان نشان می دهد که او علاقه چندانی به تسلیم شدن به مقامات و تسویه وضعیت قانونی خود در کره جنوبی ندارد. بنابراین اغراق نیست که تا زمانی که وضعیت حقوقی مشخص نشود، فعلاً نمی توان به خسارت دیدگان پرداخت.

در هر صورت، این سازمان ادعا می کند که تقریباً از تمام 3 میلیارد دلار ذخایر بیت کوین خود برای نجات UST از پیوند زدن به دلار آمریکا استفاده کرده است، اما فایده ای نداشته است. کیف پول تکی تایید شده توسط LFG در حال حاضر دارای 313 بیت کوین یا 6,072,200 دلار به قیمت امروز است. و به نظر می رسد که این تنها وجوهی است که LFG در مورد توزیع آنها صحبت می کند. در حالی که 6 میلیون دلار قطره ای در دریا در مقابل خسارات عظیم جانی است. حتی اگر همه مسائل حقوقی این دو نفر حل شود، قربانیان ممکن است از میزان طرح استرداد ناامید شوند.

علاوه بر این، LFG ممکن است در مورد میزان دارایی فعلی خود صادق نباشد. پلیس کره جنوبی اخیراً از صرافی‌های OKX و Kocoin خواسته است تا حساب‌های بیت‌کوین به ارزش 66 میلیون دلار را مسدود کنند که محققان معتقدند ممکن است متعلق به Do Kwan باشد. محقق دیگری دریافت که سازمانی که کیف پول رسمی LFG را با 313 بیت کوین فعلی خود تأمین مالی کرده است، هنوز بیش از 140 میلیون دلار بیت کوین در کیف دارد. اگرچه شواهد ملموسی وجود ندارد که LFG در مورد اندازه دارایی های خود دروغ می گوید، اما این احتمال بسیار زیاد است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.