منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بزرگترین جذب سرمایه ارز دیجیتال در سال 2022

بزرگترین جذب سرمایه ارز دیجیتال در سال 2022

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بزرگترین جذب سرمایه ارز دیجیتال در سال 2022

بهترین داستان های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در سال 2022

سال 2022 نقطه عطفی برای سرمایه گذاری مخاطره‌آمیز ارزهای دیجیتال بود، زیرا سرمایه‌گذاران ده‌ها میلیارد دلار را به استارت‌آپ‌های متمرکز بر بلاک چین سرازیر کردند، علی‌رغم روند نزولی قیمت دارایی‌ها. آیا مدل تأمین مالی ارزهای دیجیتال تحت سلطه سرمایه‌های مخاطره‌آمیز برای صنعت کریپتو مفید است؟ فقط زمان می تواند بگوید.

تحقیقات کوین تلگراف هنوز در حال جمع‌آوری تمام داده‌های سرمایه‌گذاری برای سال است، اما سال 2022 به راحتی از نظر کل سرمایه جذب‌شده و بسته شدن معاملات، از همه سال‌های دیگر پیشی گرفت. جریان ورودی از سمت سرمایه گذاری خطرپذیر در هر یک از سه ماهه اول و دوم بیش از 14 میلیارد دلار بود، اما در سه ماهه سوم به کمتر از 5 میلیارد دلار کاهش یافت. با توجه به فروپاشی گسترده صنعت ارزهای دیجیتال به دلیل ورشکستگی ناگهانی Celsius، Three Arrows Capital، Genesis، Blockchain و رهبر همه آنها، صرافی FTX، این مبلغ همچنان رقم قابل توجهی است.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما فهرستی از برخی از بزرگترین سرمایه گذاری های انجام شده در سال 2022 را گردآوری کرده ایم.

Haun Ventures 1.5 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است

در ماه مارس، کتی هیون، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال و عضو هیئت مدیره کوین‌بیس، ۱.۵ میلیارد دلار برای دو صندوق سرمایه‌گذاری متمرکز بر وب ۳ جمع‌آوری کرد. Haun Ventures تازه تأسیس ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه اولیه و یک میلیارد دلار صندوق شتاب‌دهنده برای سرمایه‌گذاری در هر لایه فناوری Web3 جمع‌آوری کرد. کیتی هیون مدیران سابق Airbnb، Coinbase و Google را برای راه اندازی صندوق جدید خود استخدام کرد.

Haun Ventures شرکتی است که برای نسل بعدی اینترنت ساخته شده است. ما 1.5 میلیارد دلار از دو صندوق برای سرمایه گذاری در وب 3 جمع آوری کردیم. مرحله اول هیجان انگیز است، اما کار واقعی اکنون شروع می شود.

کاترین – 22 مارس 2022

Web3 در 12 ماه گذشته یک نقطه کانونی اصلی برای سرمایه گذاری خطرپذیر بوده است. اگرچه گفته می‌شود که شرکت‌های Web3 روی نسخه غیرمتمرکز اینترنت کار می‌کنند، این مفهوم همچنان مبهم است و فناوری پشت آن هنوز در مراحل اولیه است.

راه اندازی صندوق یک میلیارد دلاری توسط صرافی ارز دیجیتال Hobi

در ماه ژوئن، صرافی ارز دیجیتال هوبی یک صندوق سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری را راه اندازی کرد که بر روی پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و Web3 متمرکز بود. این صندوق جدید که Ivy Blocks نام دارد برای شناسایی و سرمایه گذاری در “پروژه های بلاک چین امیدوار کننده” در تعدادی از زیربخش های صنعت کریپتو طراحی شده است. به طور خاص، صرافی Hubei بر ارائه “سرمایه گذاری نقدینگی” برای کمک به راه اندازی و اجرای پروژه های DeFi تمرکز خواهد کرد.

بخش DeFi، مانند بقیه بازار ارزهای دیجیتال، در سال 2022 شاهد رکود بود، اما برخلاف صرافی‌های متمرکز، این بخش تا حد زیادی از رکودهای بزرگ مصون بود.

صندوق ۷۲۵ میلیون دلاری Dapper Labs

Dapper Labs، سازنده CryptoKitties و NBA Top Shot، یک صندوق 725 میلیون دلاری برای حمایت از توسعه بلاک چین Flow راه اندازی کرده است. این صندوق از طیف وسیعی از سرمایه گذاران، از جمله Andreessen Horowitz، Spartan Group و Coin Fund حمایت دریافت کرد. علاوه بر حمایت از جامعه توسعه که قبلاً بر روی Flow ساخته شده است، از این صندوق برای جذب توسعه دهندگان از سایر ارزهای دیجیتال و بلاک چین مانند اتریوم استفاده می شود.

اگرچه Dapper Labs برخی از بزرگترین کیف پول های NFT را در سال های اخیر ایجاد کرده است، فروش سایر اکوسیستم های Tier 1 به دلیل اثرات ضعیف تر شبکه و کیف پول های کوچکتر از برنامه های غیرمتمرکز عقب مانده است.

صندوق ارز دیجیتال Dragonfly Capital 650 میلیون دلاری

صندوق سرمایه گذاری کریپتو Dragonfly Capital سومین دور سرمایه گذاری خود را در ماه آوریل با افزایش 650 میلیون دلاری بسته است. این شرکت در دو دوره قبل 100 میلیون و 200 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. ابتکار تأمین مالی، که توسط Tiger Global، Sequoia China، KKR و Inosco حمایت می شد، علاوه بر 500 میلیون دلاری بود که شرکت در ابتدا به عنوان بخشی از تشکیل پرونده فرم D در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده افشا کرد. Dragonfly گفت که این وجوه برای سرمایه گذاری در استارت آپ های DeFi، Metaverse و بازی های بلاک چین استفاده خواهد شد.

Fireblocks 500 میلیون دلار جمع آوری می کند

پلتفرم نگهبانی کریپتوکارنسی Fireblocks پس از بسته شدن دور سرمایه گذاری 550 میلیون دلاری سری E، در ژانویه شاهد افزایش ارزش گذاری خود بود. آخرین دور بودجه تجمعی Fireblocks را از سال 2019 به 799 میلیون دلار می رساند، زیرا سرمایه گذاران خطرپذیر همچنان از راه حل های زیرساختی سازمانی حمایت می کنند. برخی از برجسته ترین مشتریان Fireblocks عبارتند از: Bank of New York Melon، Galaxy Digital و CoinShares.

سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در صرافی ارز دیجیتال Binance برای توسعه وب 3

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس گفت که این بودجه از بنیانگذاران پروژه حمایت می کند و منجر به پذیرش Web3 در بخش های DeFi، NFT، بازی، متاورس و شبکه های اجتماعی می شود. در طول راه‌اندازی، صندوق آزمایشگاه‌های بایننس از 14 پروژه در زیربخش‌های DeFi و مالی اجتماعی پشتیبانی کرد.

دور سرمایه گذاری 450 میلیون دلاری آزمایشگاه یوگا

اگرچه بازار NFT در سال 2021 به اوج خود می رسد، سرمایه گذاران خطرپذیر از رشد مداوم کیف پول های دیجیتال NFT سود می برند. در ماه مارس، Yoga Labs، خالق پورتفولیوی NFT BAYC، یک دور مالی 450 میلیون دلاری را با ارزش 4 میلیارد دلار بست. حامیان مالی او عبارتند از Andreessen Hoveritz، Animuka Bands، Moon Pi و صرافی ورشکسته FTX.

تعداد کمی از زیربخش ها به شدت یا به سرعت NFT ها در بازار افزایشی قبلی حرکت کردند. در حالی که این موفقیت باعث شد YogaLabs دور سرمایه گذاری قابل توجهی را در ماه مارس به ارمغان بیاورد، شرکت های متمرکز بر NFT برای حفظ ارزش گذاری خود در آینده تلاش خواهند کرد. همانطور که ConsenSys گزارش داد، قیمت NFT به شدت نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر کاهش یافت، که احتمالاً نشان می دهد که موارد استفاده جدید از NFT باید برای جلوگیری از محو شدن صنعت ظاهر شود.

دور سرمایه گذاری 450 میلیون دلاری پولیگان

Sequoia Capital India و بیش از 40 صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر دیگر 450 میلیون دلار در راه حل مقیاس بندی Polygon’s Tier 2 سرمایه گذاری کرده اند. این شرکت گفت که از این بودجه برای گسترش راه‌حل‌های مقیاس‌بندی خود برای سازگاری با پذیرش نهایی برنامه‌های کاربردی Web3 استفاده خواهد کرد. به گفته Sandeep Nilwal یکی از بنیانگذاران Paligan، اتریوم مقیاس پذیری کافی برای پشتیبانی از آینده Web3 را حتی پس از ادغام مورد انتظار ارائه نخواهد کرد.

دور تأمین مالی Polygon در ماه فوریه بسته شد، چند ماه قبل از فروپاشی اکوسیستم لونا، که اولین رویداد از یک سری رویدادهای ناگوار را در صنعت ارزهای دیجیتال آغاز کرد. پروتکل های لایه 2 هنوز آینده روشنی دارند و کریپتو از سال 2022 بدنام خود عبور خواهد کرد و توجه کارشناسان بر توسعه آن متمرکز خواهد شد.

سرمایه گذاری 430 میلیون دلاری Multicoin در ارزهای دیجیتال

Multicoin Capital در ماه جولای اعلام کرد که یک صندوق 430 میلیون دلاری برای حمایت از شرکت‌های در مراحل اولیه راه‌اندازی کرده است. این شرکت اعلام کرد که بین 500000 تا 25 میلیون دلار به استارت آپ های ارزهای دیجیتال اختصاص خواهد داد و آماده است 100 میلیون دلار در پروژه های بزرگتر سرمایه گذاری کند. Multicoin فاش کرده است که آخرین ابتکار تأمین مالی آنها پروژه‌هایی با «اثبات فیزیکی کار» یا پروتکل‌هایی که مشوق‌های واقعی برای تمرکززدایی ایجاد کرده‌اند، اولویت‌بندی می‌کند.

400 میلیون دلار سرمایه از Framework Ventures

در ماه آوریل، شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز کریپتو Framework Ventures، FVIII را راه اندازی کرد، یک صندوق 400 میلیون دلاری که به وب 3، بازی های بلاک چین و DeFi اختصاص دارد. Framework Ventures گفت نیمی از بودجه به پروژه های بازی بلاک چین اختصاص خواهد یافت.

تمرکز روی بازی‌ها ممکن است به دلیل موفقیت OxyInfinity، یک بازی محبوب درآمدزایی با میلیون‌ها کاربر منحصربه‌فرد، تقویت شده باشد. رشد فناوری Metaverse و NFT همچنین می تواند یک محرک مثبت برای صنعت بازی های بلاک چین و به طور کلی ارزهای دیجیتال باشد.

آوا لبز و 350 میلیون دلار بودجه جدید

آوا لبز، توسعه دهنده بلاک چین بهمن، در ماه آوریل 350 میلیون دلار با ارزش 5.25 میلیارد دلار جمع آوری کرد. در زمان تبلیغ، Avalanche یکی از محبوب ترین بلاک چین ها از نظر TVL یا Total Value Locked بود. البته این دیگر صدق نمی کند زیرا رمزارزها و DeFi وارد بازار نزولی عمیق شدند. طبق گفته DeFi Llama، کل ارزش قفل شده شبکه Avalanche پس از رسیدن به 12.2 میلیارد دلار در دسامبر 2021 در حال حاضر زیر 800 میلیون دلار است.

بودجه پروتکل 350 میلیون دلاری NIR

در ماه آوریل، Tiger Global و FTX Ventures دور بودجه 350 میلیون دلاری Nair Protocol را رهبری کردند. در آن زمان، یکی از بزرگترین جذابیت‌ها برای هر پلتفرمی، برنامه‌های غیرمتمرکز بود. درآمد حاصله برای حمایت از رشد اکوسیستم پروتکل NIR، از جمله افزایش تعداد هاب های منطقه ای در سراسر جهان در نظر گرفته شد. پروتکل نیر در حال حاضر از نظر ارزش بازار در رتبه 35 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

سرمایه گذاری اولیه 200 میلیون دلاری برای صرافی ارز دیجیتال آمریکایی بایننس

صرافی ارزهای دیجیتال آمریکایی Binance.US سرمایه گذاران قابل توجهی از جمله VanEck و Circle Ventures را برای جذب 200 میلیون دلار جذب کرده است. Binance.US گفت که این بودجه به سمت گسترش ویژگی ها و عملیات محصول خود در ایالات متحده اختصاص می یابد. به نظر می رسد که این شرکت پیشرفت هایی داشته است زیرا اخیراً پرداخت های تلفن همراه را برای مشتریان مستقر در ایالات متحده راه اندازی کرده است. این صرافی همچنین قصد دارد دارایی های پلتفرم وام دهی ارز دیجیتال ورشکسته Voyager Digital را به قیمت بیش از یک میلیارد دلار خریداری کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.