منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برزیل کریپتو را به عنوان یک روش پرداخت قانونی می کند

برزیل کریپتو را به عنوان یک روش پرداخت قانونی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برزیل کریپتو را به عنوان یک روش پرداخت قانونی می کند

برزیل بیت کوین را به عنوان ارز قانونی تعیین نکرده است، اما قانونی را تصویب کرده است که رمزارز را به عنوان وسیله پرداخت در سراسر کشور قانونی می کند و به پذیرش ارز دیجیتال و گسترش اکوسیستم کمک می کند.

نمایندگان برزیل چارچوب قانونی استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت در آن کشور تایید کردند. قانونی که به تازگی تصویب شده است و فقط به امضای رئیس جمهور نیاز دارد، پرداخت به صورت رمزنگاری برای کالاها و خدمات را قانونی می کند، اما ارزهای دیجیتال هنوز پول قانونی نیستند.

برزیل از نظر مقررات و پذیرش سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال پیشرفت چشمگیری داشته است. این کشور در حال حاضر دارای بیشترین تعداد ETF ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین است و اکثر بانک‌ها و کارگزاران بزرگ در این کشور در حال حاضر خدمات مختلف مرتبط با رمزارز را ارائه می‌دهند. حتی ایتائو، یکی از بزرگترین بانک های خصوصی برزیل، در تلاش است تا دارایی ها را به عنوان بخشی از مجموعه خدمات آینده خود برای سرمایه گذاران، توکن کند.

پس از اجرای این قانون، شناسایی نهاد یا اداره ای که این امر را کنترل می کند، بر عهده قوه مجریه (رئیس جمهور و وزرای وی) خواهد بود. تا به امروز، سازمان های دولتی که بیشترین مشارکت را در این زمینه داشته اند، بانک مرکزی کشور و CVM هستند. در این قانون به تمایل بانک مرکزی برای انتشار ارز دیجیتال اشاره ای نشده است. با این حال، این کشور در حال حاضر پیشرفت قابل توجهی در این زمینه داشته است.

یکی از مهمترین جنبه های این مقررات، الزام ارائه دهندگان خدمات به جدا کردن وجوه خود از مشتریان خود به عنوان راهی برای جلوگیری از وضعیتی مشابه FTX با استفاده از وجوه مشتری برای عملیات مالی آن است. این قانون همچنین هیچ اشاره ای به قوانین ماینینگ نمی کند و تصدیق می کند که ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت ناشناس، عملیات مجرمانه را تسهیل می کنند و خواستار “نظارت شدیدتر” بر صنعت است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.