منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برزیل پرداخت ارز دیجیتال را قانونی کرد

برزیل پرداخت ارز دیجیتال را قانونی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برزیل پرداخت ارز دیجیتال را قانونی کرد

برزیل بیت کوین را به عنوان ارز قانونی تعیین نکرده است، اما قانونی را تصویب کرده است که ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت در سراسر کشور قانونی می کند. این تایید قانونی به گسترش اکوسیستم و پذیرش ارزهای دیجیتال کمک خواهد کرد.

به گزارش والکس و به نقل از دیکریپت، مجلس نمایندگان برزیل یک چارچوب قانونی برای استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت در این کشور تصویب کرده است.

این سند دلایل گنجاندن ارزهای مجازی و پاداش وفاداری پروازهای مکرر خطوط هوایی را در تعریف قراردادهای پرداخت تحت نظارت بانک مرکزی آن کشور ارائه می‌کند.

این قانون تصویب شده و فقط باید اجرا شود امضای رئیس جمهور و- این قانون پرداخت خدمات و کالاها با ارزهای رمزنگاری شده را قانونی می کند، اما جایی ندارند ارز قانونی رها نمی کند

برزیل پیشرفت چشمگیری در ارائه قوانین و مقررات برای پذیرش بیشتر ارزهای دیجیتال داشته است. این کشور در حال حاضر بیشترین ETF ارز دیجیتال را در بین کشورهای آمریکای لاتین دارد و بسیاری از بانک ها و کارگزاران بزرگ کشور در این زمینه سرمایه گذاری کرده و یا خدمات مرتبط ارائه می دهند. بانک ایتائو (Itau)، یکی از بزرگترین بانک های خصوصی برزیل، به دنبال توکن سازی دارایی های خود به عنوان بخشی از مجموعه خدمات آتی خود است.

پس از اجرای این قانون، قوه مجریه (رئیس جمهور و هیأت وزیران) مسئول شناسایی نهاد یا اداره ای است که این امر را کنترل می کند. تنها نشانه هایی که هستند اسناد مهم، اسناد ارزشمند تحت صلاحیت CVM (معادل SEC در ایالات متحده) طبقه بندی شود.

تا پیش از این، سازمان های دولتی درگیر در این زمینه، بانک مرکزی برزیل و CVM بودند. علاوه بر این، قانون چارچوبی را برای عملکرد پلتفرم های مبادله ارز دیجیتال و همچنین خدمات نگهداری و مدیریت ارز دیجیتال شخص ثالث ایجاد می کند.

در این قانون هیچ نشانه ای از اراده برای چند برابر شدن ارز دیجیتال ملی (CBDC) وجود ندارد.

یکی از مهمترین جنبه های این مقررات جدید این الزام است که ارائه دهندگان خدمات وجوه خود را از وجوه مشتریان جدا کنند تا راهی برای جلوگیری از وضعیتی مشابه صرافی FTX باشد.

این قانون از دادن معافیت های مالیاتی به استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال اجتناب می کند و همچنین به رسمیت می شناسد که ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت غیرقانونی خود، عملیات مجرمانه را تسهیل می کنند و خواستار نظارت دقیق تر بر صنعت است.