منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با ریپل و پرونده SEC چه اتفاقی خواهد افتاد؟

با ریپل و پرونده SEC چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با ریپل و پرونده SEC چه اتفاقی خواهد افتاد؟

همانطور که پرونده Ripple-SEC در سال جدید ادامه دارد، طرفداران XRP به دنبال هر چیزی هستند که به ریپل در برابر SEC برتری دهد. آنها امیدوارند این مسائل شانس برنده شدن ریپل در دادگاه را افزایش دهد.

آیا ریپل در مورد فعلی برتری نسبت به SEC دارد؟

خوشبختانه، حامیان XRP می توانند روی اظهارات اخیر وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) حساب کنند که اخیراً دو توکن ارز دیجیتال را به عنوان “کالا” طبقه بندی کرده است. این نظرات باعث خوش بینی در میان اعضای جامعه شد که بیانیه وزارت دادگستری را نقطه شروع معتبری برای وکلای ریپل در پرونده فعلی می دانند.

طبقه بندی دو ارز رمزنگاری شده، یعنی کرا (CRV) و منگو (MNGO) به عنوان کالا توسط وزارت دادگستری ایالات متحده در شکایت اخیر علیه آبراهام ایزنبرگ قابل مشاهده است. گفته می شود که آبراهام ایزنبرگ در هک پلتفرم صرافی غیرمتمرکز Mango Market دست داشته است. او اخیرا پس از دستگیری در 28 دسامبر در پورتوریکو به دستکاری بازار متهم شد.

متصل: هک صد میلیون دلاری بازار انبه

پرونده ها علیه آیزنبرگ، که گفته می شود بیش از 50 میلیون دلار از این هک درآمد داشته است، در همان دادگاهی تشکیل شد که پرونده SEC علیه ریپل در حال حاضر در جریان است. در این مورد، وزارت دادگستری به CRV و MNGO به عنوان کالا در پاراگراف های مختلف اشاره می کند. این امر احساسات مثبتی را در میان حامیان ریپل ایجاد کرد که گمان می‌کردند اگر وزارت دادگستری بتواند این دارایی‌های دیجیتال را به عنوان کالا طبقه‌بندی کند، XRP ریپل نیز می‌تواند به‌عنوان یک کالا طبقه‌بندی شود تا امنیت.

مورد ریپل

پرونده علیه ریپل و SEC از سال 2020 ادامه دارد

با این حال، برخی از چهره های قابل توجه در صنعت ارزهای دیجیتال این ادعاها را رد کرده اند. یکی از این چهره ها گابریل شاپیرو، مشاور عمومی آزمایشگاه های دلفی بود. شاپیرو توضیح داد که گروه بندی Crow و Mango دیگر یک سیگنال صعودی برای XRP یا به طور کلی ارزهای دیجیتال نیست. او در توییتر خود نوشت:

«این واقعیت که پرونده، توکن‌های مربوطه را به عنوان اوراق بهادار توصیف نمی‌کند، به هیچ وجه صعودی/مثبت نیست و صرفاً به دلیل استراتژی‌های دادخواهی است. هر چه دولت در ابتدا پرونده خود را کمتر داشته باشد، بهتر است. علاوه بر این، قانون کالا به اندازه قانون اوراق بهادار گسترده است.

به همین ترتیب، جان دیتون، وکیل برجسته، با این تصورات مخالفت کرد و گفت که انتخاب زبان دادستان به عنوان ابزار دفاعی برای ریپل بی ربط است. دیتون نوشت:

درست نیست. دادستان‌ها فقط به دلایل قانونی، توکن‌ها را کالا می‌خوانند. ترفند این است.»

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.