منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک می خواهد رمزنگاری را در ابزار پرداخت توییتر قرار دهد

ایلان ماسک می خواهد رمزنگاری را در ابزار پرداخت توییتر قرار دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایلان ماسک می خواهد رمزنگاری را در ابزار پرداخت توییتر قرار دهد

طبق گزارشات، ماسک اکنون به توسعه دهندگان خود دستور داده است تا سیستم پرداخت پلتفرم توییتر را به گونه ای طراحی کنند که بتواند در آینده از پرداخت های رمزنگاری شده پشتیبانی کند.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، دو منبع آشنا با تحولات توییتر به فایننشال تایمز گفتند که ابزار پرداخت توییتر در ابتدا فقط از ارزهای فیات پشتیبانی می‌کند، اما در صورت فراهم بودن شرایط، ارزهای دیجیتال را نیز شامل می‌شود.

توییتر مدت هاست که از اضافه شدن پرداخت به پلتفرم خود خبر داده است. این بخشی از برنامه ایلان ماسک برای تبدیل توییتر به یک برنامه برای همه چیز است.

با این حال، اگرچه مدیرعامل توییتر نقش مهمی را به ارزهای دیجیتال در آینده این پلتفرم نسبت داده است، اما اینکه آیا این ابزار پرداخت از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند یا خیر، مشخص نیست.

در ماه دسامبر، تصاویری به بیرون درز کرد که وجود “سکه توییتر” را فاش کرد. یک دارایی دیجیتال محرمانه و در حال تکامل که برای پرداخت ها و راهنمایی ها در شبکه اجتماعی استفاده می شود، بسیاری امیدوار بودند که از بلاک چین به نحوی استفاده کند.

با این حال، در تصاویر جدیدی که در اوایل ژانویه از این پروژه منتشر شد، هیچ اشاره ای به بلاک چین یا ارزهای دیجیتالی نشده بود که باعث ناراحتی جامعه ارزهای دیجیتال شد.

در اکتبر سال گذشته نیز شایعات تایید نشده ای منتشر شد مبنی بر اینکه توییتر در حال کار بر روی کیف پول دیجیتالی است که از سپرده گذاری و برداشت ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند. با این حال، به نظر می رسد که سیستم پرداخت در حال حاضر تنها از ارزهای فیات پشتیبانی می کند.

به همین منظور، توییتر فرآیند صدور مجوزهای نظارتی دولتی در ایالات متحده را آغاز کرده است که به آن امکان می دهد ابزار پرداخت را به کاربران آمریکایی این پلت فرم معرفی کند.

یکی از منابع گفت که این شرکت امیدوار است که فرآیند صدور مجوز ایالات متحده را ظرف یک سال تکمیل کند.

در ماه نوامبر، توییتر شرکتی به نام Twitter Payments LLC را در شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری ایالات متحده (FinCEN) ثبت کرد و به آن اجازه داد پرداخت ها را پردازش کند. ماسک در توئیتی مشابه در آن زمان گفت که در نظر دارد حساب‌های بانکی را به حساب‌های توییتر مرتبط کند و اجازه دهد از کارت‌های نقدی بانکی در پلتفرم انتقال پول استفاده شود.

به گفته یک منبع فایننشال تایمز، پس از تأیید مجوزهای ایالات متحده، توییتر به دنبال تأییدیه های نظارتی در سطح بین المللی است.