منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک می خواهد رمزارز را به سیستم پرداخت توییتر اضافه کند

ایلان ماسک می خواهد رمزارز را به سیستم پرداخت توییتر اضافه کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایلان ماسک می خواهد رمزارز را به سیستم پرداخت توییتر اضافه کند

ایلان ماسک می خواهد سیستم پرداخت توییتر با در نظر گرفتن رمزارز ساخته شود

طبق گزارش ها، ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر، به توسعه دهندگان خود دستور داده است تا سیستم پرداخت این پلتفرم را به گونه ای بسازند که بتوانند در آینده قابلیت های رمزنگاری را به آن اضافه کنند. طبق گزارش 30 ژانویه فایننشال تایمز، دو نفر که با برنامه های توییتر آشنا هستند گفتند که این ویژگی پرداخت در ابتدا از ارزهای فیات پشتیبانی می کند، اما قرار است در صورت فرصت، ارزهای رمزنگاری شده را اضافه کند. توییتر مدت‌هاست که به پلتفرم رسانه‌های اجتماعی پرداخت می‌کند، بخشی از برنامه اعلام‌شده ماسک برای تبدیل توییتر به یک ابر رایانه.

خرید توییتر یک شتاب دهنده برای ساخت ابرمتن X است.

ایلان ماسک – 4 اکتبر 2022

با این حال، در حالی که ایلان ماسک نقش مهمی را برای رمزنگاری در برنامه‌های توییتر می‌بیند، این که آیا این پرداخت‌ها شامل فناوری بلاک چین می‌شوند یا خود کریپتو مشخص نیست. در اوایل دسامبر، تصاویری به بیرون درز کرد که “تویتر کوین” را فاش کرد، یک دارایی دیجیتال مخفی در حال توسعه که برای پرداخت ها و انعام در پلتفرم استفاده می شود و بسیاری امیدوار بودند که شامل نوعی رمزنگاری باشد.

با این حال، تصاویر این پروژه که اخیراً در اوایل ژانویه به بیرون درز کرد، اشاره‌ای به فناوری کریپتو یا بلاک چین نداشت که باعث ناراحتی جامعه ارزهای دیجیتال در سراسر جهان شد. اکتبر گذشته نیز شایعات تایید نشده ای منتشر شد مبنی بر اینکه توییتر در حال کار بر روی یک کیف پول اولیه است که از سپرده گذاری و برداشت ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند. با این حال، به نظر می رسد که در حال حاضر سیستم پرداخت تنها با پشتیبانی فیات پیش می رود.

به همین منظور، توییتر به رهبری ایلان ماسک، روند درخواست مجوزهای نظارتی دولتی در ایالات متحده را آغاز کرده است که به آن امکان می دهد پرداخت ها را در این پلتفرم معرفی کند. یکی از منابع گفت که این شرکت امیدوار است که فرآیند صدور مجوز ایالات متحده را ظرف یک سال تکمیل کند. در ماه نوامبر، Twitter Payments LLC در شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری ایالات متحده (FinCEN) ثبت نام کرد و به آن اجازه داد تا پرداخت ها را پردازش کند.

در یک رویداد فضایی توییتر در همان زمان، ایلان ماسک گفت که در نظر دارد حساب‌های بانکی را به حساب‌های توییتر مرتبط کند و کارت‌های نقدی را در کنار پلتفرم اضافه کند که می‌تواند نقل و انتقال پول را تسهیل کند. به گفته یک منبع فایننشال تایمز، پس از تأیید مجوزهای ایالات متحده، توییتر به دنبال تأییدیه های نظارتی بین المللی است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.