ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین مرد جهان نیست

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین مرد جهان نیست

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین مرد جهان نیست

بر اساس گزارش فوربس، ایلان ماسک، کارآفرین پرکار فناوری، دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست.

ایلان ماسک از برنارد آرنو، غول مد فرانسوی عقب افتاد. تا به امروز مجموع دارایی های این دو نفر به ترتیب 185.4 و 185.3 میلیارد دلار است. غول زغال سنگ هندی گوتام آدانی با دارایی خالص 134.8 میلیارد دلار در جایگاه سوم قرار دارد. جف بزوس، موسس آمازون، ۱۱۵ میلیارد دلار ثروت دارد. وارن بافت، مدیرعامل برکشایر هاتاوی، که به عنوان یکی از سرسخت ترین منتقدان ارزهای دیجیتال نیز شناخته می شود، با دارایی خالص 107 میلیارد دلار در میان پنج کشور برتر قرار دارد.

دارایی خالص ایلان ماسک به دلیل عملکرد فاجعه بار سهام تسلا، که نسبت به سال گذشته 57 درصد کاهش یافته، ضربه خورده است. در زمان انتشار، سهام تسلا در روز گذشته 3.5 درصد کاهش یافت. دلیل این کاهش تولید خودروهای الکترونیکی برای مقابله با کاهش تقاضا است. برنارد آرنو برندهای معروفی مانند کریستین دیور، سفورا، لویی ویتون، تیفانی اند کو، مارک جاکوبز، استلا مک کارتنی، لوو، کنزو و بسیاری دیگر را کنترل می کند. این مجموعه لوکس همچنین شرکت ساعت TAG Heuer را کنترل می کند. ثروت این سرمایه دار فرانسوی با درآمدهای قوی تر از حد انتظار در سه ماهه سوم که در ماه نوامبر گزارش شده بود، افزایش یافت.

برخلاف خودروهای تسلا، کالاهای لوکس همچنان از تقاضای بالایی برخوردار هستند، به طوری که لویی ویتون و دیور در سال 2022 رشد چشمگیری داشتند. آرنو در ابتدا در ماه می 2021 به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد. در آن زمان، بزوس و ایلان ماسک به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار داشتند. این اشراف فرانسوی که در ماه مارس 73 ساله شد، چندین دهه است که در راس امپراتوری کالاهای لوکس خود بوده است. رئیس سالخورده برندهای لوکس جهان باید تصمیم بگیرد که کدام یک از پنج فرزندش تاج و تخت را به دست بگیرند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.